preloader

OGGUSTO X Philips Elektrikli Akıllı Düdüklü Tencere ile Haftanın Tarifi: Mercimek Çorbası

07.09.2023
OGGUSTO X Philips Elektrikli Akıllı Düdüklü Tencere ile Haftanın Tarifi: Mercimek Çorbası

Yazı Boyutu:

OGGUSTO X Philips iş birliği ile 30 dakikada pratik ve lezzetli yemek yapmanın yolunu paylaştık. İlk tarifimiz sizlerle…

Yemek yapmanın en pratik yolunu bulmaya çalışıyorsanız Philips ile sizlere mutfağınızın yeni kahramanını açıklıyoruz: Philips Elektrikli Akıllı Düdüklü Tencere! Şef Efe Çakıroğlu’nun Elektrikli Akıllı Düdüklü Tencere ile hazırladığı kuzu incikten kuru fasulyeye birçok tarifi keşfedeceksiniz!

Elektrikli Akıllı Düdüklü Tencere Hızlı Basınç Çıkış Teknolojisi yalnızca 7 dakikada otomatik basınç azaltma olanağı sağlayarak ocakta pişirmeye kıyasla %50 daha hızlı bir şekilde yemeklerinizi hazırlıyor. Tat Kontrol Sistemi sizlere daha lezzetli yemekler sunup hassas basınç ve sıcaklık kontrolü sayesinde, et yumuşaklık oranını %22, sululuk oranını %42 artırıyor. Yemeklerinizi tek düğmeyle yapmanıza imkân sağlayanElektrikli Akıllı Düdüklü Tencere’nin buharlı pişirmeden basınçlı pişirmeye 35’ten fazla ön ayarlı menü seçeneği bulunuyor.

Ayrıca Kolay Programlanabilir Ön Ayarlı Zamanlayıcı ve 12 Saatlik Otomatik Sıcak Tutma Fonksiyonu ile yemeklerinizi her zaman optimum düzeyde sıcak tutabilir ve dilediğiniz zaman yiyebilirsiniz.

O zaman Philips Elektrikli Akıllı Düdüklü Tencere ile sizi Türk mutfağının bir diğer yıldızı Mercimek Çorbası ile buluşturuyoruz.

Mercimek Çorbası

Malzemeler:

 • 4-5 dilim füme et ya da pastırma (ufak doğranmış)
 • 1 büyük boy soğan, ufak doğranmış
 • 2 diş sarımsak, ufak doğranmış
 • 2 su bardağı kırmızı mercimek
 • 1 çorba kaşığı tereyağı
 • Tuz, karabiber, kimyon
 • Üzerini geçecek kadar sıcak su
 • Kıtır ekmekler
 • Sıvı yağ

Üzerine:

 • 2 çorba kaşığı tereyağı
 • Acı/Tatlı kırmızı toz biber

Tarif

Cihazınızı soteleme moduna ve 20 dakikaya getirip 3 dakika haznenin ısınmasını bekleyin. İlk olarak biraz çiçek yağı ekleyin ve etleri hazneye atın. 2 dakika kadar kavurduktan sonra soğanları ekleyin ve biraz sıvı yağı daha kullanın. Soğanlar yumuşayana kadar sotelemeye devam edip sarımsakları ve mercimekleri ekleyin. Üçünü birden birkaç dakika kavurun.

Tereyağı, tuz, karabiber, kimyon ekledikten sonra karıştırmaya devam edin ve üzerini geçecek kadar sıcak suyu ekleyip karıştırın. Sote modundan çıkardıktan sonra şef kısmına gelip onaylayın ve bakliyat pişirme moduna gelin. Cihazınızı kitleyip 20 dakika pişirmeye bırakın.

Zilin sesini duyduysanız kilidi açabilirsiniz. Çorbanızın pürüzsüz hale gelmesi için blendırdan geçirin. Philips Elektrikli Akıllı Düdüklü Tencere’nin Sıcak Tutma Özelliği’ni açın ve çorbanızın servis edene kadar sıcak bir şekilde beklemesini sağlayın.

Sıra geldi sunuma… Çorbayı karıştırıp ardından füme etleri, kıtır ekmekleri ve acı tereyağını ekleyin. Afiyet olsun.

*Bu içerik Philips iş birliği ile hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları