preloader

Alice Harikalar Diyarında 150 Yaşında

18.02.2015

Yazı Boyutu:


<h2> Alice Harikalar Diyarında 150 Yaşında</h2>
Alice Harikalar Diyarında hikayesinin 150. yılı şerefine Kraliyet Posta Servisi (Royal Mail) 10 parçalık bir özel pul koleksiyonu bastı. Pulların çizimini ödüllü çizer Grahame Baker-Smith’in yaptığı koleksiyon, Alice ve arkadaşlarının hikayesini ömürlük bir koleksiyona dönüştürüyor.

Bütün dünyayı saran Alice’in doğumgünü kutlamalarına Tokyo da sahip olduğu Alice ilhamlı restaurantlarıyla katıldı. Fantastik ve büyülü bir dünyada yemek yemek istiyorsanız Alice Harikalar Diyarı temalı mekanların tadını çıkarın.

Vintage Classics, Alice Harikalar Diyarında için özel bir kitap yayınladı. Lewis Carroll’ın bu klasik eserini konu alan kitabın kapak tasarımını ve giriş yazısını Vivienne Westwood hazırladı. Kitabın içinde Westwood’un Sonbahar / Kış 2011 koleksiyonuna ilham veren Alice’in skeçleri de yer alıyor.

Alice Harikalar Diyarında’nın büyük bir hayranı olan Charles Schulz, Peanuts’ın çoğu çiziminde bu ikonik hikayeye yer vermişti. Charles M. Schulz Museum’daki “Peanuts in Wonderland” sergisi, Alice’in 150 yıldır nasıl herkese ilham kaynağı olduğunu anlatıyor.

Alice’in doğumgününe dikkat çekmek için V&amp;A Museum “The Alice Look” sergisini hayata geçirdi. Annie Leibovitz’in fotoğrafları, Vivienne Westwood’un kitap kapakları ve Japon Lolita kıyafetleri ile Alice’in çağdaş stile nasıl ilham verdiği konu ediliyor.

Walt Disney Concert Hall, 27 ve 28 Şubat’ta Los Angeles Filarmoni Orkestrası ile birlikte “Alice in Wonderland” operasını sahneye koyuyor. Koreli besteci Unsuk Chin’in Amerikalı oyun yazarı David Henry Hwang ile işbirliği yaptığı opera Susan Malkki’nin şefliğinde Lewis Carroll’ın sevilen masallarını konu alıyor. Operaya İngiliz video sanatçısı Netia Jones’un multimedia prodüksiyonu da eşlik edecek.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları