preloader

Sinem Güven'in Önerileri: Dizi, Belgesel, Kitap ve Podcast

20.05.2020
Sinem Güven'in Önerileri: Dizi, Belgesel, Kitap ve Podcast

Yazı Boyutu:

1995 Güzellik Kraliçesi ve Eski Manken Sinem Güven, OGGUSTO okurları için Podcast, dizi, belgesel ve kitap önerileri yaptı. Sinem Güven’in favorilerini keşfedin.

1974 İzmir doğumlu olan Sinem Güven, 1995’te Türkiye Güzellik Yarışması’nda Güzellik Kraliçesi seçildi. Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan Sinem Güven, İzmir DSİ takımında profesyonel olarak basketbol oynamıştır. Modelliği bıraktıktan sonra tasarladığı takılar ile dikkat çeken ünlü isim, çok özel projeler ve moda çekimlerinde yer almaya devam ediyor.

Dizi Önerileri

Prison Break

İşlemediği bir suçtan dolayı idam cezası alan ağabeyini kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini fark eden Michael Scofield’ın yaptığı kaçırma planı üzerine kurulan Prison Break, yayınlandığı yıllarda dünyayı kasıp kavurmuştu. Bir banka soymaya teşebbüs ederek ağabeyi ile aynı hapishaneye giren ve planını sırtına yaptırdığı harita dövmesinin izinden sürdüren Michael’ın peşine takılarak bu maceraya ortak olmak isterseniz 5 sezonluk bu diziyi izlemeye bir an önce başlayabilirsiniz.

Marco Polo

Kubilay Han’ın hüküm sürdüğü 13. yüzyıl Çin’inde geçen dizi, Ünlü Venedikli gezginin gençlik yıllarını konu alıyor. Bilmediği bir coğrafyada siyasi hesaplaşmaların ortasında kalan Marco Polo, Kubilay Han’ın imparatorluğunu korumaya çalışıyor. İtalyan aktör Lorenzo Richelmy’nin başrolde olduğu yapımın en önemli özellikleri farklı ülkelerde çekilmiş olması.

Dix Pour Cents

Dix Pour Cents, Paris’te bir ajansta geçiyor. Ajansta çıkan bir kriz sonrasında müşterilerini memnun etmek ve şirketi ayakta tutmaya çalışan menajerleri konu alıyor. Başrolünde ünlü Fransız oyuncu Isabelle Hupert bulunan dizinin bölümleri 25 dakika. Kısa ve eğlenceli bu diziyi mutlaka izleme listenize alın.

Belgesel Önerileri

Roman Empire

Komodus, Jül Sezar ve Caligula’nın şiddet dolu saltanatlarını anlatını anlatan Roman Empire, dizi-belgesel türünde bir yapım. Babasının ölümünden sonra iktidara geçen Komodus’un karşılaştığı komplo teorilerine ve tarihi bir efsaneye tanık olacaksınız.

Miles Davis: Birth Of The Cool

Miles Davis; Amerikalı caz trompetçisi, besteci, grup lideri ve yenilikçi… Bu belgesel özelliği taşıyan Miles Davis: Birth Of The Cool; müziğin arkasındaki adamı keşfetmek için Miles’ı ve meslektaşlarını, el yazısı notlarını ve Miles’ın orijinal tablolarının çektiği arşiv fotoğraflarını ve ev filmlerini araştırıyor. Belgesel, efsane Jazz sanatçısının hayatına keyifli bir ışık tutuyor.

Formula 1: Drive To Survive

Formula 1: Drive to Survive, mini belgesel serisi formatında ekrana taşınıyor. Formula 1’in perde arkasında yaşananların izini süren belgesel dizi, seyirciyi sürücülerin gündelik hayatta karşılaştıkları durumları ve yarış pistlerinde yaşadıklarını ele alıyor.

Kitap Önerileri

Şibumi, Trevanian

Sinem Güven'in Önerileri: Dizi, Belgesel, Kitap ve Podcast

Bir Japon generali tarafından büyütülmüş olan Nicholai Hel, plastik kartla ya da kurşun kalemle bir insanı rahatlıkla öldürebilecek ustalığa sahiptir. Bir zamanlar terörist avcılığı yapan Nicholai Hel, günün birinde şatosundan çıkıp acımasız bir savaşa katılmak zorunda kalır. Bakalım Nicholai Hel’i neler bekliyordur…

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington

Sinem Güven'in Önerileri: Dizi, Belgesel, Kitap ve Podcast

Jack Ensign Addington’ın %100 Düşünce Gücü kitabı, insanın önünde yeni bir ufuk açıyor. Bu kitapla beraber, evrenin en büyük gücüne sahip olduğunuzu anlıyorsunuz. Yazar, Ortak Bilinç ile bilgeliği kullanabilmeyi, benliği sınırlayan düşünce kalıplarını ortadan kaldırmayı, başarısızlığı olağanüstü bir başarıya dönüştürmenin yollarını anlatıyor.

Beyin Senin Hikayen, David Eagleman

Sinem Güven'in Önerileri: Dizi, Belgesel, Kitap ve Podcast

Beyin Senin Hikayen ile kozmosa doğru hızlı ve nefes kesici bir yolculuğa çıkamaya hazır mısınız? Bu kitapta, “Gerçek nedir?, Sen kimsin?, Nasıl karar veriyorsun?, Beynin neden başkalarına ihtiyaç duyuyor?, Teknoloji insan olmanın anlamını değiştirebilir mi?” sorularının yanıtını bulacaksınız.

Podcast Önerisi

Nasıl Olunur?

Sinem Güven'in Önerileri: Dizi, Belgesel, Kitap ve Podcast

Gazeteci, yazar ve şimdilerde de Podcast yayıncısı olan Nilay Örnek, mesleklerini en iyi şekilde yapan kişilere soruyor: Nasıl Olunur? Her bölümde farklı alanlarda başarılı olan isimleri konuk alan Nilay Örnek, podcast’i ile dinleyicilerine doğru kişiden doğru bilgiyi alma imkanı sunuyor.

Bu podcast’i iTunes ve Simplecast üzerinden dinleyebilirsiniz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları