preloader

Evinize Kış Sıcaklığı Getirecek Dekorasyon Önerileri

15.11.2022
Evinize Kış Sıcaklığı Getirecek Dekorasyon Önerileri

Yazı Boyutu:

Sıcaklık ve konforu merkezine alan, renkleriyle mekânın ısısını artırırken yumuşak dokulu tekstilleriyle gönlünüzü çelen evlerin dekorasyon atlasına hoş geldiniz!

Bazı evler vardır ki içeri adımınızı attığınız andan itibaren yaşanmışlıkların enerjisiyle sizi büyülü bir dünyaya taşır. Soğuk kış günlerinde içine gömüldüğünüz kanepe, yumuşacık yastıklar, kürklü throw’lar ve postlarla sarıp sarmalayan sıcacık atmosferleri vardır bu evlerin. Ufak detaylarla size ilham verirken şömine ateşi, titrek mum ışıkları, kitaplar ve bitkiler keyif dozunuzu yükseltme görevini üstlenirler. İşte her daim sıcak frekanslara sahip bu evlerin kapılarını aralıyor ve sırlarını çözüyoruz…

Nordik yaklaşımdan ilham alın

Evinize Kış Sıcaklığı Getirecek Dekorasyon Önerileri

Soğuyan havalar yaşam alanlarında sıcak bir koza yaratma içgüdümüzü harekete geçiriyor. İlham kaynağımız nordik coğrafyaların sıcak dokuları yalın kurgularla kombinleyen rafine stilleri. Bu soğuk rotaların sıcak dağ evleri ve stil sahibi dekorasyon anlayışları ham ahşaplar, kürkler, kadifeler ve yünlü dokularla bu kış evlerimizi ısıtmaya hazırlanıyor.


Renklerin ısısını artırın

Evinize Kış Sıcaklığı Getirecek Dekorasyon Önerileri

Samimi kurguların sahne arkasında renk ve desenlerin gücüyle mekanı ısıtan dekorasyon şifreleri gizlidir. Ekoseler, pöti kareliler, kar motifleri, geyik desenleri, kırmızılar ve bordolarla birleştiğinde cazibesi yüksek sıcak bir atmosfere imza atarlar. Feng Shui uzmanı Anita Rosenberg, “Yatak odanızda kırmızı tonlarında yastık kılıfı ya da throw’lar kullanabilirsiniz. Battaniye ve nevresimlerin doğaya yakın renk tonlarında olması sevecen, rahat ve sıcak bir atmosfer yaratacaktır” diyor.


Yaşayan bir atmosfer kurgulayın

Evinize Kış Sıcaklığı Getirecek Dekorasyon Önerileri

Burası yaşanmışlıklarını biriktirmiş, içinde yaşayanların kimliğini sanatsal ve estetik inceliklerle dışarı vuran şahsına münhasır bir ev. Anneanneden kalan vintage bir koltuk, bir gün asılmayı bekleyen çerçeveler, kitaplar, dergiler, mumlar… Bu tür özgür evlerin her köşesi özgün farklı bir hikâye anlatır. Anlatılan her hikaye ise mekanın sıcaklığını bir derece daha yükseltir.


Şömineye başrol verin

Evinize Kış Sıcaklığı Getirecek Dekorasyon Önerileri

Çıtır çıtır yanan şöminenin çevresinde kurgulanmış bir yaşam alanında ahşap tasarımlar, koyun postu halılar ve yeşil bitkiler kullanarak davetkar bir görünüm yaratabilirsiniz. Isınmanın ve sevdiklerimizle evde vakit geçirmenin keyfine varacağımız kış mevsiminin dekorasyon kodlarında fonuna beyazın sakinliğini almış düşlere uzanan mizansenler saklı. Merinos yününden kaşmire uzanan bir yelpazedeki yumuşak dokulu tekstillere, boynuz aksesuarlar, yılbaşı topları ve ağaç kütükleri eşlik ediyor.


Müzik titreşimleriyle ısıtın

Evinize Kış Sıcaklığı Getirecek Dekorasyon Önerileri

Enerji uzmanı Jaspal Singh, müziğin ruha iyi geldiğinin ve kendimizi iyi hissettirdiğinin bunun da doğru orantılı olarak iyi enerjiyi mekana davet ettiğinin altını çiziyor. Evleri ısıtan dekorasyon çözümleri duyularla alakalı olduğu kadar psikolojik frekanslarla da yakından ilgilidir. Mekandaki enerjiyi dengelen mum ateşleri, aromatik esanslar ve yüksek titreşimli sesler sıcak bir atmosfer yaratmanın ilham veren şifreleri arasında…

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları