preloader

Şehre Dönüş İçin İlham Veren Söyleşiler: Cenk Akın

24.08.2022
Şehre Dönüş İçin İlham Veren Söyleşiler: Cenk Akın

Yazı Boyutu:

Beltur A.Ş Genel Müdürü Cenk Akın, şehre dönüşte verimliliğini ve motivasyonunu nasıl arttırdığını anlatıyor.

Şehre dönüş sürecinde kendinizi işe ve yaşama nasıl motive ediyorsunuz?

Sanıyorum bunun cevabı iki yönlü: Tatilde bekleyen işler veya cevaplanması gereken sorular da bizi kendilerine motive ettiriyorlar. Ancak benim için tatil sonrası en önemli motivasyon; sonbahar menülerimizin bir öncekinden çok daha geniş, lezzetli, sürdürülebilir ve kapsayıcı olabilmesi için önümüzdeki zorlukların aşılma azmi ve sonucunda elde edebileceğimiz o büyük memnuniyet hissinin damarlarımızda hissedilmesi.

Verimliliğinizi arttırma sırlarınız neler?

Sonuç odaklılık. Yap, bitir, devam et kelimeleri benim için hep beynimin bir köşesinde yanıp sönen sinyal ışıkları gibi.

İşe dönüş sürecinde sizi en heyecanlandıran proje hangisi?

Yeni menülerimizin yanında Beşiktaş ve Mecidiyeköy’de iki yeni muhteşem konsepti de sonbaharda hayata geçireceğiz. Onların heyecanı bambaşka… Bir de “online” satış başlıyor yakında. O da başlı başına çok heyecanlı bir projemiz.

Dinlediğiniz podcast yayınları varsa hangileri?

Nilay Örnek

Gülay Savaş

No Such Thing As a Fish

İş toplantıları için sevdiğiniz restaurant hangisi?

Çok zor bir soru… Kendi lokantalarımız desem samimi değil; başka lokantaları söylesem saymakla bitmez. Bunu cevapsız geçeyim.

Şehir hayatınızda size eşlik eden kitaplar hangileri?

Tatilde Serda Büyükkoyuncu’nun tanrıların aşk hayatını nihayet okuyabildim. Şehirde ise sırada Jeffrey Archer’ın Next In Line kitabı var. Ama başucumda birkaç sayfa okuyup referans aldığım Yunus Emre Akkor’un verdiği Saray Balıkları kitabı, Sinan Hamamsarılar ve Mehmet Akdağ’ın 7 Mehmet’i var.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları