preloader

Home Office Çalışırken Sahip Olmanız Gereken 11 Teknolojik Ürün

02.11.2021
Home Office Çalışırken Sahip Olmanız Gereken 11 Teknolojik Ürün

Yazı Boyutu:

Evden çalıştığınız süre boyunca hayatınızı kolaylaştıracak en iyi teknolojik ürünleri sıraladık. Çalışma ortamınızı daha rahat ve işlevsel hale getirecek ürünleri keşfedin.

Günde neredeyse 8-10 saatimizi ayırdığımız çalışma rutinimiz pek çok ihtiyacı da beraberinde getiriyor. Evin düzenini sağlamak ve fiziksel konforumuzu arttırmaktan tutun da çalışmamızı daha rahat ve işlevsel hale getirmeye kadar farklı amaçlara hizmet eden teknolojik cihazlar bu noktada uzaktan çalışan herkesin en yakın dostu olmuş durumda. Eğer evden çalışırken daha konforlu, pratik ve huzurlu olmaya ihtiyacınız varsa bu liste tam size göre.

Siz Çalışırken Evi Temizleyen Robot Süpürgeler

Home Office Çalışırken Sahip Olmanız Gereken 11 Teknolojik Ürün

Dağınık ve düzensiz ortamda konsantrasyon problemleri yaşayanlar için evin daima derli toplu ve temiz olması oldukça önemli. Diğer yandan, evde ne kadar uzun süre vakit geçirilirse evin bir o kadar daha sık temizlik istediği de bir gerçek. İşte evden çalıştığınız süre boyunca bu ihtiyacınızı en iyi giderecek ürünlerden biri robot süpürgeler. Üstelik uzaktan çalıştığınız bu süreci şehir dışında geçiriyorsanız evin temizliğini gönül rahatlığıyla robot süpürgenize bırakabilir, döndüğünüzde evinizi tertemiz bulabilirsiniz.

Ortam Isısını Koruyan Akıllı Termostatlar

Home Office Çalışırken Sahip Olmanız Gereken 11 Teknolojik Ürün

Çalışırken ortam sıcaklığının odak ve konsantrasyon seviyelerinizde önemli bir etkiye sahip olduğunu biliyor muydunuz? Oda sıcaklığını sabit tutmayı sağlayan bu ürünler ısıtma programını kişisel alışkanlıklarınıza göre ayarlamanızı sağladığı gibi uzaktan kontrol sistemine de sahip. Üstelik evde daha fazla zaman geçirirken ısınma için daha fazla enerji harcamanız gereken bu dönemler için akıllı termostatlar %5-%15 arası tasarruf elde etmenize de sağlayacaktır.

İzole Olmak İçin Kulak İçi Bluetooth Kulaklıklar

Home Office Çalışırken Sahip Olmanız Gereken 11 Teknolojik Ürün

Evden çalışırken artan bir toplantı trafiğiniz varsa en büyük ihtiyaçlarınızdan biri de kulak içi Bluetooth kulaklık. Yalnızca dinleyici olarak katıldığınız toplantı ve konferanslarda tamamen izole olmanızı sağlayan bu kulaklıklar tam bir kurtarıcı. Yalnızca evden çalışırken değil, çalışmak için tercihe dilen buluşma mekânlarına gittiğinizde bu kulaklıklar sayesinde hem çevrenizi bağlandığınız toplantıdan hem de kendinizi bulunduğunuz ortamdan tamamen ayırabilirsiniz.

Dış Sesleri Engelleyen Kulak Üstü Kulaklıklar

Home Office Çalışırken Sahip Olmanız Gereken 11 Teknolojik Ürün

Kulaklık konusunda daha iyi ses kalitesi, daha iyi yalıtım ve daha konforlu kullanım gibi beklentileriniz varsa tercihiniz kulak üstü kulaklıklardan yana olmalı. Özellikle evinizde uzaktan çalışan tek kişi siz değilseniz ve evinizde bitmek bilmeyen bir toplantı trafiği söz konusu ise dış sesleri engelleyen bir kulak üstü kulaklık ihtiyaçlarınıza dört dörtlük yanıt verecektir.

Kaliteli Görüntü İçin Harici Webcamler

Home Office Çalışırken Sahip Olmanız Gereken 11 Teknolojik Ürün

Bilgisayarınızın kamerası yeterli gelmiyorsa kendinize harici bir webcam almayı düşünebilirsiniz. Otofokus ve yüksek çözünürlüklü bir kamerayla çok daha iyi bir görüntü kalitesi yakalamak mümkün. Ayrıca görüntü kalitesinde düşme ve kopmalar olmasını istemiyorsanız, arka planda açık olan sayfa ve programların kapalı olduğuna emin olun. Wi-Fi’dan kaynaklı sorunlardan kurtulmak için bilgisayarınızı ethernet kablosu ile internete bağlayabilirsiniz. Dahili mikrofonu olan bir kulaklık kullanmaksa hem daha iyi anlaşılmanızı sağlar hem de sesinizin eco yapmasını engeller.

Kusursuz Çalışma Sistemi İçin İyi Bir Bilgisayar

Home Office Çalışırken Sahip Olmanız Gereken 11 Teknolojik Ürün

Evden çalışırken sahip olmanız gereken en öncelikli ürün iyi bir bilgisayar. Taşıması kolay, görüntü kalitesi muhteşem, hızlı çalışan ve tüm işlerinizi yaparken hiç takılmadan hızınıza ayak uydurabilecek bir bilgisayar seçerseniz home office için en önemli ürüne sahip olabilirsiniz. Hem evde çalıştığınız günlerde hem de ofisinizi ev dışına taşıdığınız zamanlarda uzun pil ömrüne sahip bir bilgisayarla çalışmanızı oldukça da kolaylaştırabilirsiniz.

Dell’in en yeni bilgisayar modeli XPS 13, mükemmelliğini detaylarında saklayan ve yeni çalışma sistemi home office’e kusursuzca ayak uyduran bir model. 1,3 kg ağırlığı ile kolayca taşınabilmesi, 4K Ultra HD ekranı, 14 saat kullanılabilen pili, 13 inç’lik boyu ve güçlü çalışma özellikleriyle Dell XPS 13 beklentileri yükselten bir bilgisayar modeli. Farklı işlemci sayısıyla iki farklı modeli bulunan Dell XPS 13’ün Platinum Silver ve Frost olmak üzere iki farklı rengi de mevcut.

Daha Kaliteli Uyumak İçin Teknolojik Cihazlar

Home Office Çalışırken Sahip Olmanız Gereken 11 Teknolojik Ürün

Ofise gittiğimiz günler hareket alanımız daha geniş, hareket oranımızsa bugünlere kıyasla çok daha fazlaydı. Hareketsizlik ve gün boyu aynı ortamda bulunmanın getirdiği sıkılma hissi doğal olarak uyku düzenini ve uyku kalitesini de oldukça etkiliyor. Bu durum eğer iş performansınız üzerinde hakimiyet kurmaya başladıysa uykunuzu düzene sokmak için meditasyon, egzersiz ve açık havada yürüyüş yapabileceğiniz gibi teknolojiden de yardım alabilirsiniz. Daha sağlıklı ve kaliteli bir uyku çekmenizi sağlayacak bu cihazlar arasında akıllı ampullerden tutun da akıllı yastıklara kadar pek çok farklı ürün bulunuyor.

Daha Dinç Uyanmak İçin Akıllı Ampuller

Home Office Çalışırken Sahip Olmanız Gereken 11 Teknolojik Ürün

Verimli çalışmanın şartlarından biri kaliteli bir uykudan dinç uyanmak! Bunun için melatonin hormonunun salgılandığı 23.00-05.00 saatleri arasında uyumak kadar, karanlık bir ortam oluşturmak da önem taşıyor. Işık görünümünü günün belirli bir saatine göre ayarlayan akıllı ampuller sakince uykuya dalmaya ve tazelenmiş olarak uyanmaya olanak sağlıyor. Mavi ışığı azaltma ve gün ışığı taklidi yaparak uyandırma özelliği bulunan akıllı ampulü mobil uygulama ile programlamak ve uzaktan kontrol etmek de mümkün.

Ekran Başında Yorulan Bedeniniz İçin Dijital Masaj Aletleri

Home Office Çalışırken Sahip Olmanız Gereken 11 Teknolojik Ürün

Home office, bilgisayarınızı götürebildiğiniz her yerden çalışabilme imkânı sunan avantajlı bir çalışma şekli olsa da bazen bu avantaj bilgisayar başında geçen uzun saatlere dönüşebiliyor. Uzun çalışma saatlerinin sebep olduğu boyun ve çeşitli eklem ağrıları ise belki de bu düzenin en büyük dezavantajlarından biri. Bundan dolayı kronikleşmeye giden kas ağrılarınız varsa ve kaslarınızı rahatlatmak istiyorsanız sorunlarınıza çözüm olacak iyi bir masaj aletinin elinizin altında olmasında fayda var.

Dört Dörtlük Kişisel Bakım İçin Elektronik Bakım Cihazları

Home Office Çalışırken Sahip Olmanız Gereken 11 Teknolojik Ürün

İş çıkışı gittiğiniz cilt bakımı ve kuaför rutinlerine evden çalışırken zaman ayırmakta zorlanıyorsanız bazı bakım cihazlarına sahip olmanızda fayda var. Üstelik aklınıza gelebilecek her türlü bakım endişenize cevap verebilecek pek çok etkili cihaz oldukça popüler olmuş durumda. Buhar cihazları, vakumlu gözenek temizleyiciler, kollajen üretimini uyaran cihazlar, elektronik diş fırçaları, ev tipi taşınabilen lazer epilasyon cihazları, çok fonksiyonlu tıraş makineleri ve daha pek çok ürün evden çalışırken kişisel bakımın yıldızları arasında.

Bonus: Kendinizi Ödüllendirmenizi Sağlayacak Projeksiyon Cihazları

Home Office Çalışırken Sahip Olmanız Gereken 11 Teknolojik Ürün

Günün yoğun çalışma temposundan sonra yorgunluğunuzu keyifle atmak için kendinizi nasıl ödüllendiriyorsunuz? İster dizi-film maratonu yapıyor, ister tuttuğunuz takımın en önemli maçlarını izliyor, isterseniz arkadaşlarınızla o çok sevdiğiniz playstation oyununu oynuyor olun bu zevki katlamanın harika bir yolu var: Bu keyfi dev ekrana yansıtmak. İşte bunun için ihtiyacınız olan da iyi bir projeksiyon cihazı.

Aslıhan Dönmez
Aslıhan Dönmez Tüm Yazıları