preloader

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

25.08.2020
En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Satın alma ipuçlarından piyasadaki en iyi modellere, telefonda sohbet ve müzik dinlemek için en iyi kulak içi Bluetooth kulaklıkları mercek altına aldık.

Günümüzde akıllı telefonların işlevi, telefonun çok ötesine geçmiş durumda. Sosyal ağlardaki ve video sitelerindeki içeriklerin büyük bölümünü dinleyerek ve izleyerek tüketiyoruz. Bununla birlikte çoğu kullanıcı için dijital müzik platformları da müzik ihtiyacını karşılıyor. Hal böyle olunca telefonla kullanılabilecek iyi bir kulaklık kaçınılmaz bir ihtiyaç haline geldi. Kolay taşınma ve konforlu kullanım için kablosuz kulaklıklar son yıllarda çok revaçta. Bu yazımızda Bluetooth üzerinden telefonla bağlantı kuran kulak içi kulaklıklara yakından bakıyoruz. Satın alma ipuçlarının yanı sıra piyasadaki en iyi modelleri de yazımızda paylaşıyoruz.

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Uzun sesli ve görüntülü görüşmelerde telefonu elde tutmak el ve kol kaslarının yorulmasına sebep oluyor ve hareket kabiliyetini kısıtlıyor. Yürürken veya spor yaparken müzik dinlemek de buna dahil. Kablo karmaşası da cabası! Yeni nesil Bluetooth kulaklıklar tüm bu sorunları ortadan kaldırıyor. Siz de kablosuz kulak içi kulaklıklar sayesinde müzik keyfini her an her yerde yaşayabilir ve uzun süre yorulmadan telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Peki, bir kablosuz kulak içi kulaklık hangi özelliklere sahip olmalı, en iyi kablosuz kulak içi kulaklık hangisi? Yanıtları öğrenmek için yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Kablosuz Kulaklık Alma İpuçları

En çok kullanılan cep telefonu aksesuarı olarak dikkat çeken Bluetooth kulaklık modelleri, ses kalitesinden ödün vermeden özgür kullanım imkânı tanıyor. Batarya kapasitesi büyüdükçe kulaklık ağırlaşabiliyor. Bu noktada kulak içi kulaklıklar taşıma kutularındaki ekstra batarya avantajıyla öne çıkıyor.

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Piyasada çok sayıda kulaklık farklı teknik özelliklerde sunuluyor. Bluetooth kulaklık tercihinizi yaparken kullanım amacınızı ve önceliklerinizi belirlemelisiniz. İş yaşamınızda çok sık telefon görüşmeleri yaptığınız için araç kullanırken de sürüş güvenliğini tehlikeye atmadan görüşme yapabileceğiniz bir kulaklık ihtiyacınız varsa eller serbest özelliği bulunan mono kulaklık modellerini tercih edebilirsiniz. Çok sık seyahat ediyorsanız gürültü engelleme veya etkin gürültü azaltma (ANR) özelliğine sahip kulaklık modelini tercih etmelisiniz.

Tercihinizi yaparken ergonomiyi de göz önünde bulundurmalısınız. Kulak içinde sizi rahatsız etmeyecek, hatta varlığını unutabileceğiniz kadar hafif ve ergonomik modeller mevcut.

Şarj edilme şekli de önemli bir nokta. Yeni nesil modellerde kulaklıkların taşınmasını sağlayan küçük kutular, aynı zamanda mobil biçimde şarj etme imkanı da sağlıyor.

Ve elbette zevkinize uygun tasarım ve renk seçenekleri de kriter listenizde yer alabilir.

{773597}

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Huawei, Samsung, Xiaomi, Apple, Anker, JBL ve QCY gibi markaların geliştirdiği şık kablosuz kulaklık tasarımları piyasada ilgi görüyor. Bluetooth kulaklık alternatifleri arasından seçim yapmakta zorlanıyor ve Bluetooth kulaklık tavsiye veya incelemesine ihtiyaç duyuyorsanız, sizin için hazırladığımız listedeki modelleri değerlendirmelisiniz. İşte, piyasadaki en iyi kablosuz kulak içi kulaklıklar:

Jabra Elite 65t

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Satın Al

Dörtlü mikrofon teknolojisi rüzgâr gürültüsünü azaltıyor ve gelişmiş hoparlörler ile çevredeki sesleri izole ediyor. Tek şarj ile sağlanan 5 saate kadar ve ürünle birlikte gelen cep boyutlarındaki şarj birimi ile 15 saate kadar kullanılabiliyor. Bluetooth 5.0 teknolojisi ile bağlantı kurulan kulaklık, IP55 sertifikalı tasarımı sayesinde su ve toz nedeniyle oluşabilecek hasarlara karşı dayanıklılık gösteriyor.

Sennheiser Momentum True Wireless 2

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Satın Al

Ses teknolojileri konusunda hatırı sayılır bir yere sahip olan Sennheiser'ıngerçek kablosuz” ismini verdiği kulak içi Bluetooth kulaklığı Sennheiser Momentum True Wireless 2 da seçenekler arasında yer alabilir. Üründe kullanılan AAC, Qualcomm aptX ve Qualcomm aptX Low Latency teknolojileri, ses kalitesinde fark yaratması amacıyla kullanılmış. Bluetooth 5.0 teknolojisini bünyesinde barındıran kulaklık, 4 saate kadar müzik deneyimi sunuyor. Şarj kabıyla birlikte 12 saatlik bir pil ömrüne sahip olan Momentum True kulaklık, IPX4 sertifikasıyla su sıçramalarına karşı dayanıklı olduğunu garantiliyor.

Xiaomi Airdots Pro

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Satın Al

IPX4 sertifikasına sahip olan Mi Airdots Pro basit su sıçramaları ve ter durumlarına karşı koruma sağlıyor. 10 saate kadar telefon görüşmesi yapılabiliyor veya müzik dinlenebiliyor. Müzik dinlerken müzik durdurma ve müzik değiştirme fonksiyonları dikkat çekiyor. ANC+ENC gürültü önleme özelliği seyahat dost olduğunu gösteriyor.

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Meizu Küresel Pop2

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Satın Al

Madeni para kadar hafif olmasıyla dikkat çekiyor. Çok yönlü MEMS mikrofon, ortam gürültüsünü etkili bir şekilde izole ediyor. IPX5 sertifikasıyla suya ve tere karşı dayanıklı olduğunu garantiliyor. Android ve iOS sistemleriyle uyumlu çalışıyor. 20 saat batarya ömrü ile dikkat çekiyor.

{773514}

QCY T1C

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Satın Al

Hafif ve ergonomik tasarımıyla konforlu bir kulaklık olarak segmentinde öne çıkıyor. Akustik gürültü önleme ve arka plan gürültüsü izleme özellikleri dikkat çekiyor. Suya dayanıklı kulaklık, gürültü önleme özelliği olmasa da ses kalitesiyle en iyi kablosuz kulak içi kulaklıklar arasında bulunuyor.

Huawei FreeBuds 3

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Satın Al

Huawei'nin kablosuz kulaklığı FreeBuds 3, 410 mAh kapasiteye sahip şarj kutusu sayesinde yarı yolda bırakmıyor. Hafifliği, yüksek kalitede ses performansı ve gürültü engelleme özelliği ile birçok kulaklık modeli arasından sıyrılıyor. İşlevsel yönetim paneliyle de dikkat çeken kulaklık, 20 saate varan kullanım performansı sergiliyor.

Anker Soundcore Liberty Neo

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Satın Al

Şarj teknolojileriyle bilinen Anker’in bu kulaklığı, IPX7 sertifikası ile ter ve yağmura dayanıklı olduğunu kanıtlıyor. Özel BassUp teknolojisi sayesinde müzik dinleme keyfi artıyor. GripFit teknolojisi sayesinde kulağa sıkıca oturuyor.

{773580}

Apple Airpods Pro

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Satın Al

Aktif gürültü önleme özelliği, farklı boyda sunulan silikon uçları, kompakt tasarımı, tek şarjla 4,5 saate kadar dinleme süresi sunması Airpods Pro’yu segmentinde öne çıkaran başlıca özellikler arasında bulunuyor. Apple Bluetooth kulaklık, suya ve tere dayanıklılık özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Buds+

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Satın Al

Samsung Bluetooth kulaklık Buds+, akıllı cihazlarla ve bilgisayarlarla eşleştirilebiliyor. Üçlü mikrofon sistemi sayesinde telefon görüşmeleri yapılabiliyor. Pasif gürültü engelleme, kulaklığımı bul, ortam sesi modu özellikleriyle kulak içi kulaklık önerileri arasında yer alıyor. IPX2 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklılığını kanıtlıyor.

Sony WF-1000XM3

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Satın Al

Kendi klasmanında gayet iyi durumda olduğunu söyleyebileceğimiz bu kulaklık işlevsel ve kolay kullanım sunan yapısı kadar ses kalitesi ve gürültü önleme özellikleriyle dikkat çekiyor. Android ve IOS uyumlu kulaklık 10 metre kullanım mesafesi ile geniş bir aralık sunuyor. 10 dakika içerisinde 1,5 saatlik hızlı şarj kullanım süresi de öne çıkıyor.

Samsung Gear IconX

En İyi Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Satın Al

Otomatik izleme modu ile yürüme ve jogging etkinliklerini algılayan kulaklık, 10 dakika şarj ile ortalama 1 saate kadar müzik dinlemeye olanak tanıyor. Telefondaki S Health uygulaması üzerinden spor süresi, mesafe ve kalori yakımı gibi veriler kontrol edilebiliyor. Ses performansı da kulaklığı cezbedici kılıyor.