Destekleyebileceğiniz Türk Markaları

İçerisinde bulunduğumuz zor dönemde destekleyebileceğiniz küçük işletmeleri bir araya getirdik.

İçerisinde bulunduğumuz dönemde desteğe en çok ihtiyaç duyan gruplardan birisi küçük işletmeler. Bu dönemi atlatabilmek için gerekli nakit rezervine sahip olmayan bu işletmelerin reklam bütçeleri de büyük markalara kıyasla çok daha az. Bu durumun doğal bir sonucu olarak ise, bu işletmelerin tanınırlıkları da büyük markalara kıyasla çok daha düşük. Bu yüzden ihtiyaç anında da akla ilk gelen yerler olmuyorlar çoğunlukla. Bu yüzden, bu dönemde küçük işletmelere destek olmanın yollarını arıyorsanız önce onları bulmanız gerekebilir. Size yardımcı olmak için biz de destekleyebileceğiniz, farklı sektörlerde hizmet veren küçük işletmelerden oluşan bir liste hazırladık. 

Gastronomi

Sağlıklı ve doğal beslemenin her zamankinden önemli olduğu bu dönemde, sahip olduğumuz için şanslı olduğumuz çok sayıda yerli işletme var. Peki, bu yerlerin farkında mıyız? %100 doğal sebze-meyve üretimi yapan çiftliklerden organik baklagil üreticilerine pek çok yerli üretici, bu dönemde internet üzerinden sipariş imkanı sunuyor. Mutfak alışverişi yaparken ilk akla büyük zincir marketler gelse de, yerli üreticilerden yapacağınız alışverişler ile hem kendinize hem de bu üreticilere iyilik yapmış olacağınızı unutmayın. Bunun yanı sıra, yeme-içme sektörünün çok gelişmiş olduğu ülkemizdeki mekanların tümü yaşanılan krizden ötürü büyük darbe almış durumda. Bu mekanların bir kısmı ise bu dönemi atlatabilmek için evlere sipariş teslim ediyor. Evde yemek yapmaya ara vermek istediğinizde bu mekanlara bir şans tanıyın. 

Dekorasyon

Bu dönemde evlerde geçirilen vaktin artmasıyla hepimiz içerisinde yaşadığımız mekanların bize ruhsal ve fiziksel etkilerini daha iyi anladık. Oturduğumuz koltuğun rahatlığı ya da odalardaki aydınlatmanın önemi hiç bu kadar açık olmamıştı. Bunun yanı sıra, detaylar da hiç bu kadar anlamlı olmamıştı! Yemek yediğimiz tabaklar,  taze çiçeklere ev sahipliği yapan vazolar, mis kokulu mumlar ve daha nicesi… Hepsi önce evimizi sonra da günümüzü güzelleştiriyorlar. Siz de bu günlerde evlerinizi güzelleştirmenin peşindeyseniz, tercihinizi çok başarılı Türk dekorasyon markalarından yana yapmanızı öneriyoruz. Pek çoğu geleneksel Türk sanat ve zanaatlerinin devam etmesini sağlayan bu markaların bu zor dönemde desteğe ihtiyacı olduğunu unutmayın. 

Moda

Tekstil üretimi konusunda yıllardır dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan ülkemizde son yıllarda çok sayıda bağımsız moda markası kuruldu. Lokal zanaatkarlar ve küçük üreticiler ile yerli üretim yapan bu markalar, giderek artan bir hızla ülkemizi dünyanın en prestijli satış noktalarında da temsil ediyorlar. Bu dönemde alışveriş yapacaksanız, diğer kategorilerde olduğu gibi burada da tercihinizi lokal üretim yapan bu markalardan yana kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece sadece bu markalara değil; onlar için üretim yapan yerli zanaatkarlar ve diğer küçük işletmelere de destek olmuş olacaksınız. 

Diğer

Souq

Souq, Mart 2014’te, İstanbul Karaköy'de ‘pazar’ olarak doğdu. Katılımcılarını farklı temalar altında bir araya getiren Souq, kısa sürede popülerleşti, kendisiyle birlikte Karaköy semtinin de geniş kitlelerce tanınmasını sağladı. İçeriği bir dergi gibi kurgulanan Souq, düzenlediği temalı etkinlikler sayesinde Türkiye’yi yepyeni bir alışveriş kültürüyle tanıştırdı. Kendi içinde de sürekli yenilenen Souq, yaratıcıların, üreticilerin, fikirlerin ve kimi zaman da sosyal sorumluluk projelerinin buluşma platformu oldu. Souq, etkinliklerinden aldığı rüzgarla 2015 yılında bir mağazaya dönüştü. Souq’da her yerde bulamayacağınız markalar, hikayeleri olan ürünler ve işini tutkuyla yapan kişilerin üretimleri satılıyor.

www.souqdukkan.com ise Souq'un bu ilham veren ruhunu online’a taşıyor.

ShapeUp İstanbul 

Sporun yükselen trendi Megaformer’ın Türkiye’deki tek adresi olan ShapeUp İstanbul, Yoga ve Spor antrenmanlarını oluşturduğu online paketler üzerinden spor severlere sunmaya devam ediyor. 

ShapeUp İstanbul’un ders paketlerini buradan satın alabilirsiniz.

Beyoğlu Sineması

Corona öncesinde de zorda olan sinema sektörünün en nostaljik sinemalarından biri olan Beyoğlu Sineması, bu süreçte haftalık Sinema Gazetesi 1989 ile karşımıza çıkıyor. Aylık 10TL veya yıllık 100TL karşılığında abone olabileceğiniz bu gazetede sinemaya dair pek çok haberi bulabilirsiniz.

Üyelik hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Atelier Rebul

Atelier Rebul’ün hikayesi genç Fransız bir eczacı olan Jean Cesar Reboul’ün 1895 yılında Beyoğlu’nda Türkiye’nin ilk eczanelerinden birini kurmasıyla başlıyor. Reboul’ün yanında çırak olarak işe başlayan Kemal Müderisoğlu, ilerleyen yıllardan eczanenin ortağı haline geliyor. Eczanenin o yıllardaki en prestijli ürünü halen üretilmekte olan Rebul Lavanda oluyor. Markanın günümüzdeyse cilt bakımından ev parfümlerine uzanan çok sayıda kategoride çok sevilen ürünleri bulunuyor.

Atelier Rebul’ün ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Ashley Joy

Ashley Joy’un hikayesi, markanın yaratıcı Aslı Şen’in kendi saçlarına bir bakım ürünü araması ile başlıyor. İşlem gören saçlarının zaman içinde doğallığını, sağlığını ve ışıltısını kaybetmesi üzerine Aslı Şen, bu sorunların önüne geçmek için pek çok ürün denemesine rağmen saçlarında istediği sonuca ulaşamıyor. Uzun araştırmalar sonucunda ise 24 farklı doğal yağı birleştirerek kendi karışımını yaratıyor. Yarattığı bu karışım saçlarının nihayet ışıldamasına, daha kolay şekil almasına ve sakinleşmesine yardımcı olunca mucize karışımı çevresine de hediye ediyor. Sonuçların çevresinde de olumlu olması ise karışımı bir kere kullanın hemen bir yenisini daha istemesiyle sonuçlanıyor. Ürün ile tanışanların saçlarında yaşadığı dönüşüm hikayelerinden ilham alan Şen böylelikle kurduğu konusunda uzman ekibi ile Ashley Joy Markasının ilk adımlarını atıyor.

Ashley Joy ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

gülsha

gülsha’nın hikâyesi, Isparta’ya özgü narin bir gül türü olan “Rosa Damascena” ile başlamış. Gürkan ailesi, 1965 yılından bu yana, dünyaca ünlü parfüm ve kozmetik üreticilerine gül yağı, gül konkreti ve gül absolütü ham maddelerini tedarik ediyor. Ailenin bir ferdi olan Gülşah Gürkan da ailesi sayesinde gül hakkında edindiği bu bilgi zenginliğini, özel bir cilt bakım serisine aktarmaya karar vermiş ve ortaya Gulsha çıkmış.

gülsha’nın ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

JoZip

Not almayı, plan yapmayı, yazmayı ve düzeni sevenlerin vazgeçilmez markası JoZip ile sizleri tanıştırıyoruz. Ajanda ve aksesuarların yanı sıra deri kaplı planlayıcılar bizim favorimiz! Kişisel tarzınıza uygun olan planlayıcıyı seçerek, gün içinde sık sık ihtiyacınız olan defter, kalem, not kağıtları, telefon, tablet, şarj cihazı, kulaklık vb. eşyaları tek bir yerde düzenli bir şekilde taşıyabilirsiniz.

JoZip’in ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Misbahçe

2012 yılında kurulan Misbahçe, %100 doğal cilt bakım ürünleri üreten bir dermakozmetik markası. Sabit ve uçucu yağlar, konsantre ürünler, Hyalüronik Asit, yüksek teknolojilerle elde edilen bitkisel aktifler ürünlerin içeriğinde kullanılıyor. Doğal bir cilt bakım rutini oluşturmak isteyenler çok memnun kalacak!

Misbahçe’nin ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

History Soap 

Bir aile geleneği olarak yıllardır doğal sabun üretimine devam eden History Soap’ın Anadolu geleneklerine bağlı kalarak ürettiği zeytinyağlı ve bitkisel sabunları cildinize çok iyi gelecek. Lavantalıdan tarçınlıya, yosunludan defneliye pek çok çeşidi olan sabunlar leke ve akne gibi cilt problemlerinize şifa olacak.

History Soap’un ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Natura Karma 

Dışarıda kendini iyice göstermeye başlayan baharın tadını çıkaramıyorum diye üzülmeyin. Kısa bir aradan sonra tekrar evlere çiçek gönderimine başlayan Natura Karma’nın iç açan çiçek düzenlemeleriyle baharı evinize getirin. Bir vazo çiçekten ne olur demeyin; sizin de evinizin de havasını ne kadar değiştireceğine inanamayacaksınız.

Natura Karma’nın ürünlerini satın almak için 0533 155 53 51 ile iletişime geçebilirsiniz.

Atölye Patika

Ayvalık’ta yer alan Atölye Patika, tüm canlılarla uyum içerisinde yaşayıp üretim yapmayı amaçlayan bir sanat ve zanaat atölyesi. Sanat ve zanaat ayrımının bulanıklaştığı bu atölyede, seramik eserlerden bitkisel kremlere pek çok ürün bulabilirsiniz. Hepsinin ortak noktası ise derin bir tutkunun ürünü olmaları. Ayrıca Instagram hesaplarından yayınladıkları atölyeler ile de keyif vakit geçirebilirsiniz.

Atölye Patika’nın ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Doğalika 

Doğa dostu yenilebilir kozmetikler üreten Doğalika, bir doğal yaşam serüveninin sonunda doğmuş bir marka. Doğanın gücünü daha da iyi fark ettiğimiz  ve doğallığın peşine düştüğümüz bugünlerde, hem cilde hem de ruha iyi gelecek geniş bir ürün skalası var markanın. Nemlendirici kremden yüz serumuna, maskeden deodoranta her cilt tipine uygun ürünler sunan marka; kızarıklık, akne, yara izleri ve kuruluk gibi pek çok cilt problemiyle savaşıyor.

Doğalika’nın ürünlerini satın almak için buradan iletişime geçebilirsiniz.

Mother Koala

2 kimya mühendisinin akademik hayattan ayrıldıktan sonra 2017 yılında hayata geçirdikleri Mother Koala, insan sağlığına ve doğaya zarar vermeyen; bitkisel yaplar ve bitkisel kaynaklı yüzey aktif maddeleri kullanarak evsel ve kişisel temizlik ürünleri üretiyor. Hijyenin ve doğallığın her zamankinden daha önemli olduğu bu dönemde, Mother Koala’ya bir şans verin.

Mother Koala’nın ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Küçük İşletmeleri Desteklemenin Yolları

İçerisinde bulunduğumuz bu zor durum, toplumun her alanında dayanışma gerektiriyor. Bu dayanışmaya en çok ihtiyaç duyan gruplardan biri ise küçük işletmeler. Büyük markaların aksine, bu işletmelerin büyük çoğunluğu bu dönemi atlatmak için gereken nakit rezervine sahip değiller. Yerli üretim yapan ve lokal zanaatkarlara iş olanağı sunan bu işletmelerin kapanması ise toplumsal ve ekonomik anlamda pek çok problem doğuracaktır. Bu noktada ise tüketicilere büyük iş düşüyor. Küçük işletmelere destek olmanın yollarını öğrenin.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.