preloader

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları

21.05.2020
Destekleyebileceğiniz Türk Markaları

Yazı Boyutu:

İçerisinde bulunduğumuz zor dönemde destekleyebileceğiniz küçük işletmeleri bir araya getirdik.

İçerisinde bulunduğumuz dönemde desteğe en çok ihtiyaç duyan gruplardan birisi küçük işletmeler. Bu dönemi atlatabilmek için gerekli nakit rezervine sahip olmayan bu işletmelerin reklam bütçeleri de büyük markalara kıyasla çok daha az. Bu durumun doğal bir sonucu olarak ise, bu işletmelerin tanınırlıkları da büyük markalara kıyasla çok daha düşük. Bu yüzden ihtiyaç anında da akla ilk gelen yerler olmuyorlar çoğunlukla. Bu yüzden, bu dönemde küçük işletmelere destek olmanın yollarını arıyorsanız önce onları bulmanız gerekebilir. Size yardımcı olmak için biz de destekleyebileceğiniz, farklı sektörlerde hizmet veren küçük işletmelerden oluşan bir liste hazırladık.

Gastronomi

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları

Sağlıklı ve doğal beslemenin her zamankinden önemli olduğu bu dönemde, sahip olduğumuz için şanslı olduğumuz çok sayıda yerli işletme var. Peki, bu yerlerin farkında mıyız? %100 doğal sebze-meyve üretimi yapan çiftliklerden organik baklagil üreticilerine pek çok yerli üretici, bu dönemde internet üzerinden sipariş imkanı sunuyor. Mutfak alışverişi yaparken ilk akla büyük zincir marketler gelse de, yerli üreticilerden yapacağınız alışverişler ile hem kendinize hem de bu üreticilere iyilik yapmış olacağınızı unutmayın. Bunun yanı sıra, yeme-içme sektörünün çok gelişmiş olduğu ülkemizdeki mekanların tümü yaşanılan krizden ötürü büyük darbe almış durumda. Bu mekanların bir kısmı ise bu dönemi atlatabilmek için evlere sipariş teslim ediyor. Evde yemek yapmaya ara vermek istediğinizde bu mekanlara bir şans tanıyın.

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları

Dekorasyon

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları

Bu dönemde evlerde geçirilen vaktin artmasıyla hepimiz içerisinde yaşadığımız mekanların bize ruhsal ve fiziksel etkilerini daha iyi anladık. Oturduğumuz koltuğun rahatlığı ya da odalardaki aydınlatmanın önemi hiç bu kadar açık olmamıştı. Bunun yanı sıra, detaylar da hiç bu kadar anlamlı olmamıştı! Yemek yediğimiz tabaklar, taze çiçeklere ev sahipliği yapan vazolar, mis kokulu mumlar ve daha nicesi… Hepsi önce evimizi sonra da günümüzü güzelleştiriyorlar. Siz de bu günlerde evlerinizi güzelleştirmenin peşindeyseniz, tercihinizi çok başarılı Türk dekorasyon markalarından yana yapmanızı öneriyoruz. Pek çoğu geleneksel Türk sanat ve zanaatlerinin devam etmesini sağlayan bu markaların bu zor dönemde desteğe ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları

Moda

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları

Tekstil üretimi konusunda yıllardır dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan ülkemizde son yıllarda çok sayıda bağımsız moda markası kuruldu. Lokal zanaatkarlar ve küçük üreticiler ile yerli üretim yapan bu markalar, giderek artan bir hızla ülkemizi dünyanın en prestijli satış noktalarında da temsil ediyorlar. Bu dönemde alışveriş yapacaksanız, diğer kategorilerde olduğu gibi burada da tercihinizi lokal üretim yapan bu markalardan yana kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece sadece bu markalara değil; onlar için üretim yapan yerli zanaatkarlar ve diğer küçük işletmelere de destek olmuş olacaksınız.

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları

Kozmetik

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları

Evlerimizde daha fazla vakit geçirdiğimiz bugünlerin belki de en güzel yanı; yoğun tempoda yaşarken eksikliğini derinden hissettiğimiz “kendimize vakit ayırma ritüellerini” rutinimize adapte edebilmek! Tıpkı hayatımıza bir es verdiğimiz ve sakinleştiğimiz bu dönem gibi, cildimize de dinlenme, toparlanma ve ilgi gösterme fırsatı bularak en büyük iyiliklerden birini de cildimize yapıyoruz. Ancak cildimize, ruhumuza ve bedenimize iyi gelecek tek şey bu rutinden ibaret değil. İyi ve etkili cilt bakımı için güçlü ve temiz içeriklere sahip bakım ürünleri sunan Türk markalarını rutininize dahil ederek hem evde geçirdiğiniz zamanları değerlendirebilir, hem de bu başarılı Türk Kozmetik markalarını destekleyebilirsiniz!

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları

Küçük İşletmeleri Desteklemenin Yolları

İçerisinde bulunduğumuz bu zor durum, toplumun her alanında dayanışma gerektiriyor. Bu dayanışmaya en çok ihtiyaç duyan gruplardan biri ise küçük işletmeler. Büyük markaların aksine, bu işletmelerin büyük çoğunluğu bu dönemi atlatmak için gereken nakit rezervine sahip değiller. Yerli üretim yapan ve lokal zanaatkarlara iş olanağı sunan bu işletmelerin kapanması ise toplumsal ve ekonomik anlamda pek çok problem doğuracaktır. Bu noktada ise tüketicilere büyük iş düşüyor. Küçük işletmelere destek olmanın yollarını öğrenin.

Küçük İşletmeleri Desteklemenin Yolları
Kübra Anaç
Kübra Anaç Tüm Yazıları