preloader

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

03.05.2020
Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Yazı Boyutu:

İçerisinde bulunduğumuz dönemde destekleyebileceğiniz Türk dekorasyon markalarını bir araya getirdik.

Bu dönemde evlerde geçirilen vaktin artmasıyla hepimiz içerisinde yaşadığımız mekanların bize ruhsal ve fiziksel etkilerini daha iyi anladık. Oturduğumuz koltuğun rahatlığı ya da odalardaki aydınlatmanın önemi hiç bu kadar açık olmamıştı. Bunun yanı sıra, detaylar da hiç bu kadar anlamlı olmamıştı! Yemek yediğimiz tabaklar, taze çiçeklere ev sahipliği yapan vazolar, mis kokulu mumlar ve daha nicesi… Hepsi önce evimizi sonra da günümüzü güzelleştiriyorlar. Siz de bu günlerde evlerinizi güzelleştirmenin peşindeyseniz, tercihinizi çok başarılı Türk dekorasyon markalarından yana yapmanızı öneriyoruz. Pek çoğu geleneksel Türk sanat ve zanaatlerinin devam etmesini sağlayan bu markaların bu zor dönemde desteğe ihtiyacı olduğunu unutmayın. Ayrıca alışveriş yapmıyor olsanız bile, bu markaları desteklemenin pek çok farklı yolu var!

İznik Vakfı Çinileri

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Prof. Dr. Işıl Akbaygil öncülüğünde kurulan İznik Eğitim ve Öğretim Vakfı, yaptığı çalışmalarla yurt dışında da çini sanatını ve ülkemizi tanıtmaya devam ediyor. 17. yy’da üretimi duran çini sanatını tekrar hayata geçirerek geleneksel yöntem, malzeme ve kaliteyle bugüne taşıyan vakıf, dünyanın dört bir tarafında yaptığı projerlerin yanı sıra evinize eşsiz dokunuşlar katacak ürünler de sunuyor.

Ürünleri vakfın internet sitesinde keşfedebilir ve satışlara dair bilgiye 0 212 287 3243 ’dan ulaşabilirsiniz.

YEK

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

YEK koleksiyonu sanatı kullanılabilir objelere aktararak kültürümüzün bir parçası haline gelen ve aynı zamanda evrensel olan nazar boncuğunu estetik bir şekilde sunmak fikriyle yola çıktı ve ilk tasarımlarını bu inançla 2018 yılında beğeniye sundu. Sevdiğimiz insanlara iyiliği, güzelliği ve sanatı armağan etmenin en iyi yolu mana taşıyan YEK koleksiyonu ile hayat buldu. İyi dileklerimizi sanat barındıran kalıcı objelerle hediye etme fikrinin heyecanıyla yoluna devam eden YEK Koleksiyonu 2020 Şans serisinde suluboya tablolar ile eşarp ve cam nazarlıklar yer alıyor.

YEK tasarımlarını buradan satın alabilirsiniz.

MAI

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

İletişim sektörünün önde gelen isimlerinden Yöntem Akmen İnanç tarafından kurulan MAI markası, sezona ilk olarak mum koleksiyonları ile merhaba dedi. İsmini doğu ve batı kültürlerinin sentezinden alan, Latince’de “hiçlik”, Asya kültüründe ise “bütünleyici’’ anlamını taşıyan MAI, evlerinizin ve hayatınızın bütünleyici parçalarını sizlerle buluşturuyor. Elle sekillendirilmiş sınırlı sayıda, numaralı özel üretim seramik serisinde ünlü seramik tasarımcısı Hande Sönmez ile çalışan MAI, yeşil rengi, seramik yapısı ve organik kokusu ile tabiatı evlerinize taşıyor. MAI, klasik severleri de unutmayarak ikili kristal serisinde geleneksel bir koku ile evlerinizde yerini alıyor.

MAI tasarımlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Maiizen

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

014 yılında Ceren Gürkan tarafından kurulan Maiizen, zamansız çizgileri çağdaş sanatın ışığıyla buluşturarak minimal ve yenilikçi aydınlatma ürünleri üreten bir tasarım ofisi. Yaşamı ve doğayı, cam, ahşap, seramik gibi doğal ve sürdürülebilir malzemeler kullanarak yeniden yorumlayan marka, her ürününe farklı bir hikayeden yola çıkarak biçim veriyor. Maiizen’in tüm tasarımları el yapımı; bu yüzden her bir parça eşsiz ve kişiye özel.

Maiizen’in tasarımlarını buradan satın alabilirsiniz.

Cemal Candle Co

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Eski bir aile işini 50 sene sonra tekrar canlandırarak muhteşem kokulu mumlar yapan Cemal Candle Co’nun mumları yine evinize renk katacak detaylardan…

Cemal Candle Co’nun ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

{771641}

Define Atelier

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Uzun yıllar devam ettirdiği avukatlık kariyerini sevdiği işi yapmak istediği için bırakan Tuğba Ünsal’ın yolu çamur ile kesişmiş ve Define Atelier’yi kurmuş. Şimdiyse kendini bulduğunu söylediği atölyesinde sofra ürünleri üretiyor ve ürünleriyle başkalarına da neşe ve ilham vermeyi umuyor.

Define Atelier’nin ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Loom to Bloom

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

İki girişimci kadın tarafından kurulan Loom to Bloom, tamamıyla Anadolu kadınlarının dokuma tezgahlarında üretiliyor. %100 doğal pamuk kullanılarak üretilen koltuk şalları, Anadolu’nun zanaatkar kadınlarının onlarca yıllık birikimlerini, el emeklerini ve zevklerini evinize taşıyacak.

Loom to Bloom’un ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Home in Joy

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Bünyesinde zamansız, minimalist ve iskandinav tarzıyla uyumlu ev aksesuar ürünleri barındıran Home in Joy markası, yaratıcı objeleriyle yaşam alanlarına renk katmak amacıyla kurulmuş bir girişim. Şu an için internet sitelerinde saksı ve %100 soya wax’dan üretilmiş el yapımı mumları mevcut olsada ilerleyen dönemlerde farklı ürünlerini de satışa sunacak.

Fy-shan Glass Studio

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Felekşan Onar, İzmir Amerikan Koleji’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimi almak için Amerika’ya gitti. Cornell Üniversitesi’nden ekonomi ve müzik dereceleriyle mezun olan Onar, çeşitli yerlerde çalıştıktan sonra 2000’li yılların başında girdiği arayış sonucunda cam sanatı ile tanıştı. Ardından Fy-shan Glass Studio’yu kurdu ve sanatını burada icra etmeye devam ediyor.

Fy-shan Glass Studio’nun ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

BORNN

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

İki kız kardeş, Öykü Thurston ve Başak Onay tarafından 2015 yılında kurulan BORNN, emayenin köklü geçmişinden ilham alıyor. Yerel teknikler kullanılarak el işçiliğiyle ortaya çıkarılan ürünlerin üretimi yerel zanaatkarlar tarafından gerçekleştiriliyor. “Modern artizanal tasarım” konseptine sahip olan marka, özgün tasarımları ile dikkat çekiyor.

BORNN’un ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

3RD CULTURE

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Tasarımcı Zeynep Lale Rende ve Fotoğrafçı Emre Rende tarafından 2015 yılında İstanbul’da kurulan 3RD CULTURE, “Dünya’dan esinlenip Istanbul’da yaratılan” ürünler sunuyor. Farklı kültürlerinin estetik anlayışlarından ilham alan özgün tasarımlarıyla dikkat çeken markada her ürünün bir hikayesi var. Yerel zanaatkarlar ve küçük üreticiler ile iş birliği yapan marka, İstanbul’un yüz yıllara dayanan ve son derece zengin zanaat geleneklerini yaşatıyor.

3RD culture ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

{771139}

Pitane Tasarım

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

2016 yılında Karaköy’de kurulan Pitane, kendine özgü ve renkli tasarımlarıyla dikkat çeken bir seramik ve takı markası. Doğal malzemelerle elde üretim yapan markanın ürünlerinin her biri kendine has güzellikte. Evinizde bu kadar çok vakit geçirdiğiniz bir dönemde Pitane’den alacağınız eşsiz bir tasarımla evinize zarif bir dokunuş katabilirsiniz.

Pitane Tasarım’ın ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Uniqka

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Kerem Ariş ve Merve Parnas, UNIQKA markasının ardındaki ikili. Deri malzemesini ve el işçiliğini tasarımın odağında tutan UNIQKA markası, yaşam alanları için derinin çok yönlülüğünü ve zarafetini yansıtan zamansız nesneler sunuyor. Sürdürülebilir tasarımlarıyla döngüsel ekonomiye de katkıda bulunuyorlar.

Uniqka’nın ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Neslihan Algünerhan

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Unutulmaya yüz tutmuş doğal boya baskı tekniklerini kullanarak doğadan ilham alan desenleri yeniden yorumlayan Neslihan Algünerhan, her biri eşsiz masa örtüleri, runner ve peçeteler yaratıyor. Fotoğraf sanatçısı olan eşiyle çıktığı doğa yürüyüşleri ve seyahatlerinde topladığı ilginç, orijinal, eski objeler, ilham kaynakları arasında yer alıyor. Yeni koleksiyonlarında ise farklı sanat dalları ile işbirliği yapmayı amaçlıyor.

Neslihan Algünerhan’ın ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Müz

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Evde kaldığımız günlerde bitkiler ve evimize kattığımız hoşluklar motivasyon yükseltmemize yardımcı oluyor. Müz’ün şirin saksıları ve geniş bitki seçkisine göz atın.

Müz’ün ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

{772019}

No 23 Design Studio

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Çağdaş tasarımın estetiğinden esinlenen No 23 Design Studio, sade, şık, güncel ama zamansız ürünler tasarlıyor. Günlük nesneleri çağdaş bir yaklaşımla yeniden yorumlayan markanın kullandığı malzemeler arasında mermer, ahşap, pirinç gibi doğal malzemeler yer alıyor. Üretim ise her biri kendi alanında uzman yerel ustalar tarafından yapılıyor.

No 23 Design Studio’nun ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

PALMHOUSE

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

2012 yılında kurulan PALMHOUSE, Akdeniz yaşamının güçlü, rahat ve ferah tarzından ilham alıyor. Ham keten ve Anadolu’da dokunmuş kumaşları kullanan marka, doğal malzeme ve modern tasarımı bir arada sunuyor. Üretime ilk olarak yastık koleksyonu ile başlayan markanın ürün çeşitleri artarken ürünlerin hepsi Türkiye’de el işçiliğiyle üretiliyor. Klasik dekorasyon ürünlerine farklı renkler ve dokunuşlarla yeni bir tarz getiren marka rahatlıktan da ödün vermiyor.

PALMHOUSE ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Mi Su Casa

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Mi Su Casa, farklı koleksiyonlarıyla sofralarınızı güzelleştiriyor. Mavi ve beyaz rengin uyumlu birlikteliğinden ilham alınarak tasarlanan AZUL BLANCO ve Orta Asya Göçebe Kültürü’nün geleneksel sembollerini, güneşi, gücü ve aşkı temsil eden “Kırmızı” ile tasarlanan ROJO gibi koleksiyonların her birinin ayrı bir hikayesi var.

Mi Su Casa’nın ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Dudu Home

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Oldukça özgün bir dekorasyon markası olan Dudu Home, geleneksel dokuma ve boyama yöntemleriyle yapılan etnik ve modern tasarımlara yer veriyor. Türkiye, Fas ve Vietnam gibi ülkelerdeki yerel üreticiler tarafından elde üretilen sınırlı sayıdaki ürünler, üretildikleri yerlerin hikayelerini de beraberinde getiriyor evlerinize. Adil ticaret prensiplerine uygun olarak tedarik edilen ürünler sayesinde zanaatkarları desteklerken evinize de çok özel dokunuşlar katabilirsiniz.

Dudu Home’un ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

{771980}

Jase İstanbul

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Bu işin mutfağında olan İki girişimci Jale Balcı ve Serra Müftüoğlu tarafından kurulan Jaseistanbul, mutfaklardaki tekstil ürünlerinin tek düzeliğine yeni bir bakış açısı katmayı amaçlıyor. Masa örtüsü, runner ve Amerikan servisleri üreten marka, sofralarınıza neşe katacak.

Jaseistanbul’un ürünlerini Instagram üzerinden satın alabilirsiniz.

Wohha

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Dekorasyon

Neşeli ve eğlenceli tasarımlarıyla Wohha’nın seramik bardaklarıyla güne mutlu başlayabilirsiniz. Bardakların yanı sıra bitkileriniz için de pek çok saksı seçeneği hem kendi websiteleri hem de Souq Dükkan üzerinden satılıyor.

Wohha’nın ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Kübra Anaç
Kübra Anaç Tüm Yazıları