• Arama

Yılbaşı İçin En Şık Stil Önerileri

Yılbaşı gecesi ne giyeceğinizi bilmiyorsanız sizler için en şık stil önerilerini sıraladık. Dört farklı atmosfer için verdiğimiz stil önerilerine göz atın.

Yeni kararların, hayallerin en çok dile geldiği yılbaşına az bir zaman kala şehrin değişen atmosferi yılbaşı planlarını biraz daha öne çıkartmaya başladı bile. Vitrinlerin de kış mevsiminin en gösterişli zamanına adapte olmaya başlamasıyla birlikte, aklınızda şimdiden ne giyeceğiniz konusunda ufak fikirler canlanmaya başlamış olabilir. Genellikle siyah ‘en çok tercih edilen’ ünvanını korusa da ışıltının yükselen grafiği yılbaşında tüm siyahları bile göz alıcı bir hale getiriyor.

Yeni Yılda Siyahı Geri Plana Atın

Her ne kadar siyah, güvenilir bir alan olsa da bu yılbaşında farklı renklere yönelmekten çekinmeyin. Koyu mavi ya da koyu yeşil tonları da en az siyah kadar yılbaşı gecesine uygun olacaktır. Özellikle işlemeli veya parlak kumaşlar seçmeye özen gösterin. Böylelikle hem koyu tonların güven verici şıklığını korumuş olursunuz hem de bu özel gece için abartıdan uzak gösterişli bir stil yaratırsınız. 

Henüz planlarınız netleşmediyse dört farklı atmosfer için verdiğimiz stil önerileri yılbaşı akşamı yaklaşırken rahat bir alışveriş konusunda size rehberlik edecektir.

Sokak Partisi

Eğer aklınızda yeni yılı dışarıda karşılamak varsa en az şıklığınız kadar önem vermeniz gereken konu rahatlığınızdır. Genellikle uzun saatler ayakta kaldığınız sokak partileri için kısa topuklu bootie’ler ya da sneaker’ları kullanabilirsiniz. Pantolon ise bu tarz kutlamalar için doğru bir tercih olacaktır. Paltonuzun da size bütün gece eşlik edeceğini düşünürseniz içinize giydiğiniz parçalardan çok, dış giyiminizde ışıltılı seçimler yapabilir hatta ayakkabılarınızı yıldız parçanız haline getirebilirsiniz.

Kaban, Ganni; Triko, Rejina Pyo; Pantolon, Roland Mouret; Ayakkabı, Balenciaga; Çanta, Fendi; Küpe, Larkspur & Hawk.

Ev Partisi 

Sokak partisinin aksine eğer bir ev partisine giymeyi düşünüyorsanız ışıltılı bluzları kesinlikle kullanmalısınız. Payetli veya işlemeli bir bluzun en iyi tamamlayıcısı ise deri pantolonlar veya deri etekler olacaktır. Konu deri pantolon olduğunda çoğunlukla dar kalıplar tercih edilse de bu akşam için retro bir hareket yapıp tercihinizi İspanyol paçadan yana kullanabilirsiniz.

Bluz, Philosophy di Lorenzo Serafini; Pantolon, Alice & Olivia; Ayakkabı, Giuseppe Zanotti; Çanta, Gucci; Küpe, Yeprem.

Şık Davetler

Her sene olduğu gibi bu yılbaşında da gerçekleşecek olan özel davetlerden birine katılmayı düşünüyorsanız, tek bir gösterişli elbise ile gecenin hakkını verebilirsiniz. Bu tür davetlerde iki parça yerine tek parçaya yönelmek her zaman işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer davet edildiğiniz bu şık gecenin belirli bir kıyafet kodu varsa farklı renklerin koyu tonlarına yönelerek dengeli olduğu kadar göze çarpan bir stil yakalayabilirsiniz. Bu tür seçimlerde ise tamamlayıcı parçalarınızı biraz daha sade seçmeniz de fayda var.

Kaban, Bottega Veneta; Elbise, Temperley London; Ayakkabı, Jimmy Choo; Çanta, Christian Louboutin; Küpe, Ippolita.

Gece Kutlamaları

Hiç şüphesiz yılbaşı için en çok yapılan planlardan bir diğeri de dışarda bir eğlence mekanı seçilerek tek bir alanda yeni yılı karşılamaktır. Eğer planlarınız arasına mekan araştırmaları giriyorsa sokak partisinin casual tavrını şık davetlerin ışıltılı parçalarıyla birleştirip doğaçlama olduğu kadar hareketli bir stil yaratabilirsiniz. Sade kazakları işlemeli eteklerle birleştirebilir veya tam tersi bir kombin yaratabilirsiniz. Bu tür kutlamalarda işin sırrı, gösterişli parçaları olabilecek en spor kesimlerle harmanlamak olacaktır.

Triko, Joseph; Etek, Ashish; Ayakkabı, Christian Louboutin; Çanta, Gucci; Küpe, Vivienne Westwood.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.