preloader

Gurmeler İçin Hediye Önerileri

15.12.2022
Gurmeler İçin Hediye Önerileri

Yazı Boyutu:

Yeni yıl demek mutlu eden hediyeler demek! Gurme sevdiklerinizi mutlu edecek hediye fikirlerini sizin için bir araya getirdik.

Tablo gibi tabaklar, lezzetli mi lezzetli sofralar… Bazı karakterler için mutfak bir tutkudur. Sofrasını paylaşmayı seven, yemeklere karşı tutkusu hiç bitmeyen yakınlarınızı mutlu edecek birçok hediye alternatifi var. Tariflerde lezzet artıracak pratik ürünlerden tasarım eşyalara onu en mutlu edecek hediyeyi seçin!

Çikolata Tutkunlarına

Gurmeler İçin Hediye Önerileri
The Marmara Chocolate
Baby It’s Cold Outside
Gurmeler İçin Hediye Önerileri
The Marmara Chocolate
Deck The Halls
Gurmeler İçin Hediye Önerileri
The Marmara Chocolate
Let It Snow

Sevilen yılbaşı şarkılarından ilham alan ve yeni yıl ruhunu farklı konseptlerle yansıtan The Marmara Chocolate’ın hediye sepetlerinde, %100 el yapımı çikolataların yanı sıra, birbirinden şık hediyelikler ve yılbaşı süsleri yer alıyor. “Baby It’s Cold Outside” sepeti Gümüş Badem Draje ve Aromatik Çay ile gümüş kaplama şişe soğutucu, çerezlik ve ahşap kutulu bar compass sunarken, “Deck the Halls” sepetinde Gümüş Badem Draje ile kokteyl shaker, gümüş kaplama çerezlik, gümüş kese ve dekoratif mug yer alıyor. “Let It Snow” sepetinde ise The Marmara Chocolate’ın özel lezzetleri gold yaprak tabak, kozalak mum ve yılbaşı motifli kese ile geliyor. Çikolataseverler için birbirinden lezzetli seçenekler sunan yaratıcı sepetleri hediye edebilirsiniz.

Çay Saati Olanlara

Gurmeler İçin Hediye Önerileri
The Marmara Chocolate
Gingerbread House

Kahvaltıda, keyifle yenilen bir yemekten sonra, sadece keyif için… Günün her saatine eşlik edebilen çayların tiryakisi çok. Eğer sizin de gurme sevdiğiniz onlardan biriyse hediyeniz belli. Çay demleme seti, farklı aromaya sahip çay seçenekleri veya çayın yanında eşlik edecek lezzetli atıştırmalıklarla onu tanıştırın. The Marmara Chocolate’ın yılbaşı hediye sepetlerine ek olarak Gingerbread House ve Panettone Kek gibi The Marmara Chocolate’ın tecrübeli pasta şeflerinin elinden çıkan birçok farklı lezzet yılbaşına özel olarak sunuluyor, çayın yanına çok yakışacaktır. Yeni yılda bol bol çaya davet edileceğinizin garantisini veriyoruz!

Mutfağını Pratikleştirenlere

Mutfakta keyifli vakit geçirirken pratik teknolojik aletlerden yardım almak çok önemli. Mesela son dönemlerde adını ve marifetlerini sıkça duyduğumuz airfryer teknolojisinin gurme bir karakteri çok mutlu edeceği kesin. Her tarifte kullanabileceği airfryer, blender seti, pratik süt köpürtücü ve çok daha fazlası… Mutfağında tutkuyla yaptığı yemekleri artık hiç yorulmadan hazırlasın diye!

Tariften Şaşmak İstemeyenlere

Bir yemeği en doğru şekilde hazırlamanın püf noktası tarife sadık kalmaktır. Bunu bilen gurme sevdiğinizi çok sevindirecek ve sürekli kullanabileceği bazı hediyeler var. Ölçüm kapları ve hassas teraziler ile tarifleri tam da gerektiği gibi uygulayabilir. Yapması ondan, yemesi sizden!

Farklı Tarifler Deneyenlere

Bazı şefler mutfağının kapılarını tüm dünyaya açmayı sever! Herkesi farklı yemekleriyle şaşırtan gurme sevdiğinize dünya mutfağının sırlarını anlatan kitaplardan hediye edebilirsiniz. Mutfağını sınırlandırmayan, farklı lezzetleri denemeyi çok seven karakterler için birebir…

Mutfakta Harikalar Yaratanlara

Bir şefin olmazsa olmazı ve çoğu tarifin kilit noktası keskin bıçaklardır! Mutfakta harikalar yaratırken ona yardımcı olsun diye yeni bir şef bıçağı ya da bıçak seti hediye edebilirsiniz.

Yaratıcı Baristalara

Kırk yıl hatırı olan, en tatlı sohbetlerin vazgeçilmez eşlikçisi… Kahve deneyimini de özelleştiren gurme sevdiğinize, yeni tarifler deneyebilmesi için profesyonel kahve makinelerinden hediye edebilirsiniz. Bizden söylemesi, yeni yılda kahve buluşmaları hep onun evinde olacak!

Sunum Önemlidir Diyenlere

Lezzetli hazırlanan yemekleri göze hitap edecek bir şekilde sunmakta çok önemli. Gerçek gurmeler için mutfak, hem ağızlara hem de gözlere hitap etmeli! Bunu bilen ve estetik zevki gelişmiş gurme sevdiğinize sunumlarını güzelleştirecek hediyeler alabilirsiniz.

Renkli Şeflere

Bazı şefler renkli karakterini mutfağının her yerine yansıtır! Renkli ölçü kapları, sempatik kavanozlar, farklı tencereler ve çok daha fazlası… Gurme sevdiğinizin mutfağına bir rengi de siz eklemeye ne dersiniz?

Tarzı Olan Gurmelere

Mutfakta da şık olmaya özen gösteren, rengarenk önlükler giyen gurme sevdiğinizi mutlu etmek çok kolay! Onun zevkine uyacak tasarım bir önlük hediye edebilirsiniz böylece her giydiğinde sizi hatırlayıp sık sık yemeklere davet edeceğinden hiç şüphemiz yok.

Saatin Nasıl Geçtiğini Bilmeyenlere

Bazı karakterlere ulaşamadığınızda nerede olduğunu bilirsiniz… Gurme sevdiğinizi arayıp ulaşamadığınızda ise mutfaktan çıkacağına hiç şüphemiz yok. Yani bu nedenle saatler mutfak dekorasyonunda çok önemli! Onun zevkine uyacak bir saat seçin ve her gördüğünde sizi hatırlamasını sağlayın.

Çevreye Duyarlı Aşçılara

Hem üretim hem de tüketimde oluşan atıklar dünyamızı tehdit eden en ciddi sorunlardan biri. Toplumsala ek olarak bireysel aksiyonlarımızla bu durumu bir nebze de olsa kontrol altına almak mümkün. Eğer etrafınızda sürdürülebilirlik bilinci olan bir gurme varsa onun için bir sürü hediye seçeneği mevcut! Tekrar kullanılabilir mutfak çantaları, cam şişe ve mataralar, çok uzun süreler kullanabilecekleri sarımsak ezici, sebze doğrayıcı küçük mutfak gereçleri armağan edebileceğiniz gibi evde bulunan kavanoz, kap, şişe gibi eşyaları kendi dokunuşlarınızla özelleştirebilir ve karşınızdakinin kalbini çalabilirsiniz!

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları