preloader

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

27.12.2023
Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

Yazı Boyutu:

Evinizin konforunda, kendi kendinize uygulayabileceğiniz sezonun en iddialı saç ve makyaj önerilerini alanının öncü isimlerinden sizin için öğrendik.

2023’e veda etmek için planınız ister dışarıda güzel bir program, ister bir ev partisi veya sadece evde sevdiklerinizle geçireceğiniz sakin bir gece olsun, yeni yılın ve davet sezonunun enerjisine yakışır bir görünüme kavuşmak için tercih edebileceğiniz en iddialı saç modellerini ve makyaj önerilerini alanının öncü isimlerinden Kuaförler Derneği Başkanı ve Saç Tasarımcısı Sabit Akkaya ve Makyaj Sanatçısı Hamiyet Akpınar’a sorduk.

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

“Yılbaşı gecesi, yapmak isteyip de bir türlü yapamadığınız o makyaj veya giymek istediğiniz o elbise için kaçırılmayacak bir fırsat! Ancak benim tavsiyem bu özel gecede en iyi ve en güzel halinizle görünmek istiyorsanız, öncelikle güzel bir uyku çekin. Uyumadan önce de cildinize mutlaka peeling uygulayın, canlandırıcı maskelerinizi ve nemlendirici serumlarınızı da sürmeyi ihmal etmeyin. Yılbaşı gecesini katılacağınız farklı ortamlara uygun makyaj önerilerimden ilham alabilirsiniz.”

“Bu yıl, beraber ağladık, beraber güldük, zorlukların üstesinden gelmek için birlik olduk. Şimdi de umut dolu bir şekilde yeni bir yıla giriyoruz. Sizlere sevgi, sağlık ve başarı dolu bir yıl diliyoruz, 2024 umutla, başarılarla ve sağlıkla gelsin. Ben de yeni yılı karşılayacağımız bu özel gece için evde planlanan akşam yemeklerinden sevgilinizle geçireceğiniz özel kutlamalara ve coşkulu yılbaşı partilerine kadar, yeni saç trendleri hakkında önerilerimi sunacağım.”

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

İşte evinizin konforunda, kendi kendinize uygulayabileceğiniz sezonun en iddialı saç ve makyaj önerileri;

Evde Yılbaşı Keyfi

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

Sabit Akkaya: Evde geçen keyifli akşam yemeklerinde sade ve doğal saçlar evin ambiansıyla uyumlu olacaktır. Dalgası kendi haline bırakılmış saçlar ve doğal bir topuz olabilir. Doğal dalgalar yaratmak için, yıkadıktan sonra köpüklediğiniz saçlarınızı kalın dişli tarakla taradıktan sonra vigo yardımıyla kurutabilirsiniz. Topuz için de saçlarınıza maşa yardımı ile bir dalga kazandırıp, çok germeden ensede lastik bir toka ile tutturabilirsiniz.

Topladığınız saçın dalgasını bozmadan, lastik tokanın etrafına sarıp ince tokalarla sabitleyebilirsiniz. Saç yoğunluğunuza göre topuz süngeri de kullanabileceğiniz bu model, şık ve zarif bir görünüm sağlayacaktır.

Hamiyet Akpınar: Evde akşam yemeği yiyip sakin bir gece geçirecekseniz; göz, yanak ve dudaklara, kahve, bakır ve şeftali gibi, aynı rengin farklı tonlarını kullanarak yapacağınız monokrom bir makyaj çok uygun olacaktır. Kullanılan tonlar çok yoğun olmasa bile, mümkün olduğu kadar açık ve aydınlık bir ten üzerinde uygularsanız, doğal ama vurgulu bir görünüm yaratabilirsiniz.

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

Göz pınarlarınıza ve elmacık kemiklerinizin üzerine uyguladığınız highlighter ise yüzünüze ışık katacak ve fotoğraflarda daha iyi görünmenizi sağlayacaktır. Bu makyajı kırmızı rujla da taçlandırabilirsiniz.

Romantik Bir Buluşma

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

Sabit Akkaya: Romantik bir buluşma ve baş başa kutlamalarda sofistike saçlar, daha toplu saç modelleri ve odak noktasının bakışlarda olmasını sağlayacak modeller uygun olacaktır. Örneğin yana ayrılmış dalgalı vintage saç modelini, halat, taç, Hollanda ve Fransız örgülerinden biriyle birleştirerek gece boyunca dağılmayan daha derli toplu bir görünüm yaratabilirsiniz. Eğer saçlarınız uzunsa bu örgüyü kendi etrafında dolayarak ensede bir topuz haline de getirebilirsiniz.

Hamiyet Akpınar: Sevgilinizle baş başa kutlama yapacaksanız, biraz daha göz alıcı ve çekici görünmek için, yılbaşının vaz geçilmezi, kırmızı ruj konsepti uygun olacaktır. Rujunuzla aynı renkte bir kalemi dudak hattınızın, bir kalem ucu kadar, üzerinden çizip biraz büyüttükten sonra, üzerine rujunuzu sürerseniz, hem dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlamış hem de rujunuzun yayılmasını önlemiş olursunuz.

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

Yemek yedikten sonra tazelemek için, rujunuzu mutlaka yanınıza alın. Bir yılbaşı klasiği olan kırmızı ruj ve eyeliner kombini beraber iyi çalışır, ancak eyeliner tercih etmiyorsanız, kahve/bakır tonları ile buğulu bir göz makyajıyla da derin ve etkileyici bakışlar yaratabilirsiniz.

Parti Zamanı!

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

Sabit Akkaya: Yılbaşı partilerinde trend her zaman ışıltılı ve iddialı modeller olur. Parti atmosferinin enerjisini yansıtan ıslak modeller ve ışıltılı saç aksesuarları gece boyunca dikkatleri üzerine çekecektir. Islak bir görünüm yaratmak için; yıkadıktan sonra köpüklediğiniz saçlarınızı kalın dişli tarakla tarayıp vigo yardımıyla kurutun. Ardından sert ve ıslak tutuş sağlayan bir jöleyi iki elinizin arasında homojen bir hale getirin ve parmaklarınızı tıpkı bir tarak gibi kullanarak arkaya doğru tarayın.

Parmaklar açık şekilde arkaya taramak, gece boyu formunu koruyan bir modele sahip olmanızı sağlayacaktır. Son olarak kuru görünen bölgeler için parlatıcı bir spreyden yardım alabilirsiniz.

Hamiyet Akpınar: Eğer bir yılbaşı partisine katılıyorsanız, dozunda bir çekicilik yaratmak için hem göz alıcı hem de etkileyici olan smokey-eye makyajı çok uygun olur. Az renk kullanarak yapılan smokey makyajlar sezona da damgasını vurmuşken bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Çoğunlukla siyah ve tonları ile oluşturulan dumanlı göz makyajınızı, daha çarpıcı hale getirmek için, göz pınarınıza veya göz kapağının ortasına ışıltı ekleyebilirsiniz. Yanaklarınıza renkli allık yerine, hafif bir kontur yapıp, nude bir dudakla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

Renk sevenler için sezonun trendlerinden olan mavi ve yeşil far kullanarak yapılan dumanlı göz makyajı da alternatif olabilir. Yılbaşı makyajının güzel olması kadar dayanıklı olması da önemlidir; dolayısıyla, kalıcılığı yüksek olan fondotenler, waterproof eyeliner ve maskaralar, kalıcı likit rujlar tercih edilirsiniz. Sabitleyici spreyler de oldukça işe yarayacaktır.

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları