preloader

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

19.12.2022
Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

Yazı Boyutu:

Evinizin konforunda, kendi kendinize uygulayabileceğiniz sezonun en iddialı saç ve makyaj önerilerini alanının öncü isimlerinden sizin için öğrendik.

2022’ye veda etmek için planınız ister dışarıda güzel bir program, ister bir ev partisi veya sadece evde sevdiklerinizle geçireceğiniz sakin bir gece olsun, yeni yılın ve davet sezonunun enerjisine yakışır bir görünüme kavuşmak için tercih edebileceğiniz en iddialı saç modellerini ve makyaj önerilerini alanının öncü isimlerinden Saç Tasarımcısı Sabit Akkaya ve Makyaj Sanatçısı Hamiyet Akpınar’a sorduk.

İşte evinizin konforunda, kendi kendinize uygulayabileceğiniz sezonun en iddialı saç ve makyaj önerileri;

Sabit Akkaya Akpınar – Kuaförler Derneği Başkanı ve Sabit Akkaya Hair Stylist Kurucusu

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

Güzel bir geceye hazırlanırken, tercih edeceğiniz model ne olursa olsun, saçlarınıza tahribat vermemek için öncesinde mutlaka ısı koruyucu bir ürün kullanmanızı öneren Akkaya, seçtiğiniz modele uygun saç aksesuarları, fiyonklar ve ışıltılı tokalarla modelleri daha da vurgulu bir hale getirmenizin mümkün olduğunu hatırlatıyor.

Ensede Topuz

“Saçlarınıza maşa yardımı ile bir dalga kazandırıp, çok germeden ensede lastik bir toka ile tutturabilirsiniz. Topladığınız saçın dalgasını bozmadan, tokanın etrafına sarıp ince tokalarla sabitleyebilirsiniz. Saç yoğunluğunuza göre topuz süngeri de kullanabileceğiniz bu model, şık ve zarif bir görünüm sağlayacaktır.”

Islak Görünümlü Saçlar

“Yıkadıktan sonra köpüklediğiniz saçlarınızı kalın dişli tarakla taradıktan sonra vigo yardımıyla kurutun. Ardından sert ve ıslak tutuş sağlayan bir jöleyi iki elinizin arasında homojen bir hale getirin ve parmaklarınızı tıpkı bir tarak gibi kullanarak arkaya doğru tarayın. Parmaklar açık şekilde arkaya taramak, gece boyu formunu koruyan bir modele sahip olmanızı sağlayacaktır. Son olarak kuru görünen bölgeler için parlatıcı bir spreyden yardım alabilirsiniz.”

Örgüyle Tamamlanan Açık Saç

“Yeni bir model olmasa da duruşuyla her daim şıklığını koruyan, yana ayrılmış dalgalı vintage saç modelini, halat, taç, hollanda ve fransız örgülerinden biriyle birleştirerek gece boyunca dağılmayan daha derli toplu bir görünüm yaratabilirsiniz. Bu modeli, saçın bağlantı yerine kullanacağınız kırmızı bir saç aksesuarı ve kırmızı rujunuzla tamamlayabilirsiniz.”

Hamiyet Akpınar – Makyaj Sanatçısı

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

Ünlü makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar, sezonun öne çıkan trendleri arasında, son senelerde evde geçirmek zorunda kaldığımız yılbaşı gecelerinin acısını çıkarmaya yetecek kadar görkem ve ışıltı olduğunu vurguluyor.

Işıltılı Ten + Işıltılı Gözler

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

“Görkemli ve ışıltılı bir makyaj seviyorsanız parlak bitişli bir ten makyajını, metalik veya glitter farlarla tamamlayabilirsiniz. Bunun için ıslak bitiş görünümü veren bir primerin üzerine ışıltılı bir fondöten uygulayabilirsiniz. Makyajınıza biraz daha yaratıcılık katmak ve eğlenceli bir hale getirmek için taş ve yıldızlar şahane bir imkan sağlıyor. Lipglosslarla tamamlanmasını önerdiğim bu tarz, ışıltı sevenler için hem çok ideal hem de çok pratik.”

Renkli Grafik Eyeliner

“Göz makyajı seviyorsanız son derece trend olan Grafik Eyeliner tercih edebilirsiniz. Yaratıcılığınıza göre farklı renklerde uygulayabileceğiniz grafik eyelinerı nude rujlarla kombinleyerek daha havalı bir görünüm sağlayabilirsiniz. Ancak daha iddalı bir görünüm yaratmak istiyorsanız, eyelinerınızın rengine göre baskın bir ruj seçmenizi öneririm. Yılbaşı ruhuna her daim yakışan siyah eyeliner, kırmızı ruj ikilisi de garanti bir tercih olabilir.”

Wednesday Tarzı

Yılbaşı Gecesi İçin Evde Uygulanabilecek Saç ve Makyaj Önerileri

“Biraz puslu ve gotik tarz sevenlerse, son aylarda fırtına gibi esen Wednesday makyajından ilham alabilir. Bunun için aydınlık ve açık bir ten rengi, buğulu ama çok karanlık olmayan bir göz makyajı tercih edebilirsiniz. Bu makyajda, yüz ve yanaklarda allık veya kontür kullanmanıza gerek yok. Ancak makyajı, alt tonlarında mor veya bordo olan bir rujla tamamlamayı unutmayın.”

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları