preloader

Madagaskar’ın En Lüks Adasında Yer Alan Miavana ile Tanışın

29.06.2017
Madagaskar’ın En Lüks Adasında Yer Alan Miavana ile Tanışın

Yazı Boyutu:

Afrika’nın ünlü otel grubu Time+Tide’ın özel Nosy Ankao Adası’ndaki eko lüks hizmet veren oteli Miavana, Nisan ayında açıldı. Madagaskar’ın Kuzeydoğusu’nda yer alan takım adaların en büyüğü olan Nosy Ankao 360 hektarlık ekolojik park özelliğini taşıyor. 25 yıldır Afrika’da girişimcilik ve keşifçilik yapan Jean Cristhophe Peyre öncülüğünde, doğal yaşamın hakim olduğu bu ada özenli bir şekilde ekolojik bir alana çevrilmiş. Madagaskar’ın yerel canlılarını ve güzelliklerini insanlarla bir araya getirmeyi hedefleyen Peyre, “bir araya gelmek” anlamını taşıyan Miavana kelimesini bu eşsiz otel için seçmiş.

Okyanusa bakan muhteşem 14 villa adanın temasına uygun olarak ve “eco-friendly” olarak tasarlanmış. Çevreye zarar vermeyen havalandırma sistemi gibi sistemlerin yer aldığı villalarda özel havuz da yer alıyor.

{8892}

“Köy” olarak adlandırılan plaj ve ortak kullanım alanlarında ise İtalyan etkisi hakim. Harika İtalyan yemeklerinin ve özellikle pizzaların keyfini çıkarabilirsiniz. Köy alanında bulunan sonsuzluk havuzunda ise rahatlarken aynı zamanda muhteşem manzaranın da tadını çıkarabilirsiniz.

Birbirinden farklı canlı türünün yaşadığı Nosy Ankao adasında birbirinden büyüleyici deneyimleri tecrübe etmek mümkün. En iyi rehberler ile birlikte çıkabileceğiniz “Blue Safari”, kaçırılmaması gereken ve Miavana’nın imza niteliği taşıyan aktivitelerinden biri. Geleneksel su sporlarını mavinin her tonunu barındıran bu bölgede deneyimlemek ise oldukça büyülü alternatiflerin arasında yer alıyor. Eğer sezonu yakalayabilirseniz balinaları görebileceğiniz turlar organize etmek de mümkün. Deniz aktivitelerinin yanı sıra karada da kamp yapmak, vahşi hayvanları görmek ve komşu ada olan Manampaho’da piknik yapmak da otelin müşterilerine sundukları arasında yer alıyor.

{8880}

Başak Güsar
Başak Güsar Tüm Yazıları