preloader

Kereviz Sapı Suyunun Faydaları

Kereviz Sapı Suyunun Faydaları

Yazı Boyutu:

Mucizevi bir içiçek olan kereviz sapı suyunun vücuda ve cilde olan faydalarını öğrenin.

Kereviz mevsimi, Şubat ayında başlayıp Nisan ayının sonuna kadar devam ediyor. Kerevizin zeytinyağlı yemeğini veya salatasını zaten tüketiyorsunuzdur. Ancak sağlığınızı bir adım daha ileri taşımak için yalnızca yemeğini yememeli, düzenli olarak sapının suyunu da içmelisiniz. Neden mi?

Çünkü kendisi mucizevi bir besin kaynağı…

Kereviz Sapı Suyunun Faydaları

Kereviz Sapı Suyunun Vücuda Yararları

A, C, K vitamini, potasyum, sodyum, kalsiyum gibi içeriğinde birçok vitamin ve mineral bulunduran kereviz sapı suyu, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendiriyor ve hastalıklardan korunmanıza yardımcı oluyor.

Flovan adındaki antioksidan bileşen içeren kereviz sapı suyu, vücudunuzda oluşabilecek kronik hastalıkların önüne geçiyor. İltihap atıcı etkisiyle kanı temizliyor ve kan dolaşımını rahatlatıyor.

Kereviz Sapı Suyunun Faydaları

Kereviz sapındaki enzimler, midenizdeki hidroklorik asidi yükletiyor böylece yiyecekler kolayca sindiriliyor. Özellikle sindirim sisteminiz ile ilgili sıkıntılar yaşıyorsanız, kereviz sapı suyunu beslenme rutininize eklemelisiniz.

Bağırsak ve karaciğere en iyi gelen besinlerden kereviz sapı suyu, düzenli tüketildiğinde karaciğerinizi temizliyor ve bağırsaklarınızın düzenli çalışmasını sağlıyor.

{772895}

Kalsiyum ve silisyum bakımından da zengin olan kereviz sapı suyu, A vitaminin desteği ile kemiklerinizi sağlamlaştırıyor. Sağlıklı hücreleri koruyup mineral seviyenizi dengede tutarak, kalp hastalıklarının önüne geçiyor.

Kereviz Sapı Suyunun Cilde Yararları

Az önce bahsettiğimiz vitamin ve mineraller sayesinde cildinizi serbest radikallerden koruyarak yaşlanma belirtilerini azaltıyor, cildinize parlaklık, esneklik ve ihtiyacı olan nemi veriyor. Ayrıca saç derinizin oksijen almasına destek vererek sizi sağlıklı bir saça kavuşturuyor.

Kereviz Sapı Suyunun Faydaları

Cildinizi içten nemlendiren ve besleyen kereviz sapı suyu, sivilce ve akne oluşumunu da en aza indirgiyor.

Vücudunuzun pH dengesini kontrol altında tutarak cildinizin fazla sebum üretmesini engelliyor. Dolayısıyla yağlı cilde sahip olanlar için son derece etkili bir çözüm.

Kereviz Sapı Suyu Nasıl Tüketilir?

Marketlerden veya sebze-meyve satan internet sitelerinden bulabilceğiniz kereviz sapını katı meyve sıkacağı makinesinde sıkabilirsiniz. Her sabah 4-5 adet sapı sıkın ve kahvaltıdan en az yarım saat öncesinde tüketin. Bu yarım saatlik süreci egzersiz yaparak geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü biliyorsunuz ki tek başına sağlıklı beslenmek yeterli olmuyor. Günde en az yarım saat bedeninizi çalıştırmak çok önemli. Kahvaltı saatinize kadar güne daha zinde başlamanızı ve bedenenizin esnemesini sağlacak bir sabah yogası yapabilirsiniz.

Kereviz Sapı Suyunun Faydaları
Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları