preloader

Tasting Alaçatı'nın Programı Belli Oldu

13.03.2019
Tasting Alaçatı'nın Programı Belli Oldu

Yazı Boyutu:

Bu yıl 26-27-28 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Tasting Alaçatı'nın keyifli programını inceleyin.

Hayata ve keşfetmeye düşkün olanlar; sanat, müzik, spor, doğa, macera ve gurme deneyimler yaşamayı önemseyenler için geçtiğimiz sene ilki düzenlenen Tasting Alaçatı bu yıl 26-27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Alaçatılı işletmenin ev sahipliğinde gerçekleşen ve bölgede sürdürülebilir turizmi amaçlayan organizasyonda Alaçatı’nın en iyi restoranları ve otelleri, bağ evleri ve çiftlikler özel menüleri, etkinlikleri ve atölye çalışmaları ile bu organizasyona kapılarını açıyor.

Tasting Alaçatı'nın Programı Belli Oldu

Bu yıl 59 işletmenin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Tasting Alaçatı; şeflerin özel tarifleri, tadım menüleri, degüstasyon atölyeleri, kitap söyleşileri, doğada sabah meditasyonu, sergiler, caz ve klasik müzik konserlerinden oluşan zengin bir program sunuyor. Gurme lezzetler, workshop’lar, doğa, macera, spor, müzik ve sanat başlıkları altında 7 farklı kategoride etkinliklerin gerçekleştiği organizasyona ev sahipliği yapan belde üç gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak. Sokak konserleri, lavanta hasadı, lokal pazar, şeflerle özel atölye çalışmaları, sörf deneyimi, birbirinden keyifli söyleşi programları, resim ve seramik sergileri Tasting Alaçatı kapsamında gerçekleşecek olan etkinliklerden yalnızca birkaçı.

Tasting Alaçatı'nın Programı Belli Oldu

Ayrıca 4 büyük geceye imza atacak olan Tasting Alaçatı’da açılış partisi Beyaz Gece, 25 Nisan Perşembe akşamı D Plus Seya Beach Hotel’in ev sahipliğinde, Diva dergisi iş birliğiyle gerçekleşecek. Sahilde trio ve gün batımı eşliğinde başlayan gece lokal tatlarla lezzet şölenine dönüşerek canlı müzik ve dans ile devam edecek.

{771100}

26 Nisan Cuma akşamı Mavi Ege Esintisi ile Yek’teki Alaçatı manzarasında Ege’nin en güzel tınıları eşliğinde deniz mahsulleri ve mezeler tadılacak. Deniz Emel başta olmak üzere Şef Kemal Demirasal’ın yetiştirdiği tüm şefler yerel malzemelerle ve yaratıcı dokunuşlarla mutfakta harikalar yaratacak.

Tasting Alaçatı'nın Programı Belli Oldu

27 Nisan Cumartesi gecesine damga vuracak olan organizasyon, Turuncu Gece’de ise müzik, kumsal ve gün batımı üçlüsü ile karşılanan misafirler, İtalyan dahi şef Carlo Bernardini’nin deniz balıkları ve deniz kabuklularıyla hazırlanan fine dinning mönüsü ile lezzet yolculuğuna çıkacak. Dalyanköy’de eşsiz güzellikteki koyda konumlanan The Beach of Momo’daki bu lezzet şöleninden sonra DJ performansı eşliğinde dans ve eğlence geç saatlere kadar sürecek. Gece; amacı başta kadın olmak üzere çocuk, LBGTQI, mülteciler, engelliler gibi toplumdaki dezavantajlı grupların sosyal ve ekonomik olarak güçlendirilmesini amaçlayan Turuncu Dernek’in sponsorluğunda gerçekleşecek.

Tasting Alaçatı'nın Programı Belli Oldu

Tasting Alaçatı kapanış organizasyonu Yeşil Göç Lezzetleri ve Göç Hikayesi ise seramik ve heykel sanatçısı Cahide Erel’in ev sahipliğinde PerisPri’de gerçekleşecek. PerisPri’nin bembeyaz çiçekler açan badem ağaçlarının altında sürprizler eşliğinde gerçek bir göç yolculuğuna çıkılacak. Göç lezzetleri, müzikleri ve dansları bu özel geceye eşlik edecek.

{771724}

Nerede kalınır?
Agrovela Hotel

Tasting Alaçatı'nın Programı Belli Oldu

Alaçatı’nın rölatifli yenilerinden olan Agrovela Hotel, meşhur yeldeğirmenine oldukça yakın olan konumu ile Alaçatı’nın kalbinde bulunuyor. Türkiye’nin ilk GSTC sertifikalı doğa ve çevre dostu oteli olan Agrovela’nın odaları da oldukça zarifçe dekore edilmiş.

The Stay Warehouse

Tasting Alaçatı'nın Programı Belli Oldu

80’li yıllarda bir depo olarak kullanılan The Stay Warehouse, Alaçatı’nın en sevilen mekanları ve butiklerine sadece birkaç metre uzaklıkta yer alıyor. Misafirlerine huzur dolu, yemyeşil bir bahçede, tasarım ve konforun buluştuğu 24 oda ile harika bir konaklama deneyimi sunan The Stay, çok amaçlı bir ortak alana, sanat ve mimari üzerine kapsamlı bir kütüphaneye ve aynı zamanda küratörlüğünü kendilerinin gerçekleştirdiği bir kültürel programa ev sahipliği yapıyor.

Alavya Hotel

Tasting Alaçatı'nın Programı Belli Oldu

Alaçatı’nın göbeğinde bir gizli bahçe olan Alavya, 25 farklı döşenmiş odasıyla oldukça huzurlu ve keyifli bir tatil için birebir. Dut, zeytin ve sakız ağaçlarıyla çevrilmiş bahçede yer alan havuzu ve şık ambiyansı ile öne çıkıyor.

*Görseller 2018 yılında gerçekleşen etkinliğe aittir.

Başak Güsar
Başak Güsar Tüm Yazıları