preloader

Kite Surf ile Tatilinize Adrenalin Ekleyin

21.04.2022
Kite Surf ile Tatilinize Adrenalin Ekleyin

Yazı Boyutu:

Yaz tatilinizi farklılaştırın! Kite surf ile macera dolu ve benzersiz bir tatil yaşamanın detaylarını keşfedin.

Sıcacık güneş, masmavi deniz, en sevdiğiniz insanlar… Birçok insana göre iyi bir yaz tatilinin tanımı hemen hemen aynı olsa da tatilini sıra dışı bir hale getirmek isteyenler için de harika seçenekler var. Özellikle sportif, adrenalin tutkunu ve yeni tecrübeler edinmeyi seven bir kişiliğiniz varsa mevsimin şartlarına uygun su sporlarını keşfetmek tam size göre. Bunlardan en keyiflisi ise rüzgarla dans edeceğiniz, özgürlüğü sular üzerinde havalara yükselerek yaşayacağınız kite surf. Son zamanlarda dünyada ve Türkiye’de oldukça popülerleşen bu spor ile benzersiz deneyimler yaşayıp tatilinizi farklılaştıracağınızın garantisini verebiliriz. Dinamik, hızlı ve özgür hissedeceğiniz ve belki de bir hobi olarak ömür boyu devam etmek isteyeceğiniz kite surf’e bu rehber ile daha yakından bakabilir ve tatilinizi her zamankinden eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Kite Surf Nasıl Yapılır?

Kite surf temelde rüzgar gücünden yararlanılarak yapılan bir denge sporu. Bu sporu gerçekleştirebilmek için gerekli olan ilk şey ise 12-20 knot arasında sabit esen bir rüzgar. Gerekli ekipmanlar ve uzman kişilerden alınan eğitim sayesinde kas gücüne ihtiyaç olmaksızın rüzgar ve dalgalarla keyifli bir ortaklık yaparak özgürlüğün tadına varabilirsiniz.

Suyun üzerinde, kite’a bağlı olan kişi kollarıyla uçurtmaya yön verir ve board’da dengede kalarak adeta dans etmeye başlar. Kite surf, daha önce herhangi bir rüzgar ya da su sporu deneyimi olmayan kişiler için de oldukça uygun bir spor. Fakat güvenlik önlemleri ve ekstrem bir spor olmasından dolayı eğitim alınmadan gerçekleştirilmesi yasak. Hatta gerekli eğitimler tamamlandıktan sonra bile gözetmen kontrolünde yapılması gereken bir spor. Tüm bunların yanında eğitim süreci zor değil ve bu konuda uzman kişilerden alınan eğitimler sonunda herkesin kite surf yapabilmesi mümkün.

Dünya üzerindeki gerekli coğrafi koşulların sağlandığı birçok destinasyonda uçurtma sörfü yapabilirsiniz. Türkiye de bu noktalar açısından oldukça zengin. Kite surf için ülkemizdekien ideal sahil ise Muğla’nın Ula ilçesine bağlı sahil kasabası Akyaka. Yıl içinde yüzde 98 oranında rüzgarlı gün potansiyeline sahip kite beach, bu spora başlamak ya da ustalaşamak isteyenler için ihtiyaç duyulan tüm özellikleri karşılıyor. Eşsiz doğası, gün batımları, kentten uzak sakin karakteriyle oldukça sevilen kasaba kite surf deneyiminizi taçlandırıyor.

{773200}

Kite Surf’ü Okulunda Öğrenin

Kite surf öğrenirken güvenliğinizin en üst düzeyde olduğundan ve her açıdan donanımlı bir okul seçtiğinizden emin olmalısınız. Okul tarafından sunulan ekipmanların doğru ve güvenli markalardan seçilmesi de çok önemli bir nokta. Türkiye sınırları içinde bahsettiğimiz ve kite surf’e en uygun destinasyon olan Muğla, Akyaka’da bulunan Lenovo Kitextreme, 20 yılı aşkın deneyimini kite surf öğrenmek isteyenlerle her detayı düşünerek paylaşıyor.

Lenovo Kitextreme

Kite Surf ile Tatilinize Adrenalin Ekleyin

Lenovo Kitextreme, misafirlerine tüm günün rahatlıkla geçirilebileceği benzersiz bir yaşam alanın yaratıldığı, Türkiye’nin öncü okullarından biri. Kite surf eğitimlerinin ötesinde misafirlerin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan okulda, ücretsiz yoga derslerinden gün içerisinde yararlanabileceğiniz çeşitli oyun alanlarına kadar birçok fırsat sunuluyor. Yaz tatilinizi benzersiz kılacak Kite Surf eğitimlerinizin yanında kaliteli ve aktivite dolu zaman geçirebilirsiniz.

Lenovo Kitextreme’in Kurs Seçenekleri

Uzman ekibe sahip okulda, başlangıç seviyesinden ileri düzeyde yarış tekniklerine kadar kite surf eğitimi alabileceğiniz birçok fırsat sunuluyor. Birebir ve grup dersleri arasından size en uygun şartları seçerek yeni bir maceraya atılabilirsiniz! Eğitmeninizin hayat boyu yanınızda olacak en uygun ekipmanları edinirken de sizi doğru bir şekilde yönlendireceğinden emin olabilirsiniz.

Kite Surf Okulu Ekibi

Kite Surf ile Tatilinize Adrenalin Ekleyin

Kısaca tüm ekip için “20 yılı aşkın bir tecrübeye sahip Kite Surf tutkunlarından oluşan kocaman bir aile” diyebiliriz. Lenovo Kitextreme, Akyaka kurucu ortaklarından Taner Aykurt, Türkiye’de kite surf’e başlayan ilk kişi olma unvanını da elinde bulunduruyor. Kite surf öğrenmek isteyenlere eğitim veren eğitmen sporu yapmak için de ilham oluyor. Okulda kite surf öğrenirken alanında uzman eğitmenler ve eğlenceli ekiple de tanışmaya hazır olun.

Kite Surf Ekipmanı Kiralama

Kite surf ona özel kıyafet ve ekipman kullanmanız gerektiren bir spor dalı. Ve bu sporu öğrenirken ya da profesyonel olarak yaparken ekipman kiralayabiliyorsunuz. Akyaka’daki okul Lenovo Kitextreme Turkey’de gereken tüm wetsuit, ekipman, board ve manera aksesuarlarını kiralayabiliyorsunuz. En güvenli ve konforlu markalardan özel olarak seçim yapan okuldan kiralama yapabilmeniz için belli bir seviyeye gelme şartı da bulunuyor. Eğitmenler tarafından yapılan seviye tespitinden sonra sizin için en uygun ve son model ekipmanları kiralayabiliyorsunuz. Dilerseniz satın alma imkanına da sahipsiniz.

{774872}

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları