preloader

Zenith Defy Inventor, Tam Bir Mucit

20.04.2019
Zenith Defy Inventor, Tam Bir Mucit

Yazı Boyutu:

Zenith’in, Baselworld 2019’da tanıttığı Yeni modeli Zenith Defy Inventor’ı keşfedin.

Zenith, saat endüstrisinde devrim yaratmaya devam ediyor. Yeni modeli Zenith Defy Inventor’ın yarı açık kadranından Zenith yıldızını oluşturan beş kollu pervanesi rahatlıkla görülebiliyor. Tasarım olarak sunduğu bu muhteşem şıklığın altında, teknik olarak da eşsiz farklılıklar yer alıyor.

Dile kolay 1865 yılından beri sınırlarını zorlamayı seven hatta bu çabayı karakteri haline getiren Zenith’in yeni modeli Defy Inventor, kronometrik hassasiyet, güvenirliliği sunduğu yeni balansı yaklaşık 350 yıllık bilinen balansın yerini alıyor. Balans, saatin zaman ölçme hassasiyetini belirleyen ve daha dengeli çalışmasını sağlayan bir mekanizma, yaklaşık 30 ayrı öğenin birleşmesinden oluşuyor.

Zenith Defy Inventor, Tam Bir Mucit

Zenith’in yeni uygulaması ile tüm bu parçalar sadece tek bir Zenith oscilatörde birleştirildi. Bu yeniliğin sağladığı avantajın en önemlisi saatin doğru çalışmasında ki güvenirliliğin artması. Daha sonraki özelliği ise, birçok parçadan oluşan balansın çalıştığı süre içerisinde gösterdiği aşınma, sürtünmeden doğan yıpranmanın önlenmesi. Ayrıca slikondan yapıldığı için sıcaklık değişikliklerinden etkilenmiyor ve manyetik alanlara karşı hassasiyete sahip olmaması nedeniyle stabilite de artıyor.

Zenith Defy Inventor, Tam Bir Mucit

Üç özel sertifikaya sahip: Manyetik alan hassasiyetsizliği (ISO-764), termal hassasiyetsizlik (ISO-3159) ve kronometrik hassasiyet (TIMELAB – Cenevre Saatçilik ve Mikromühendislik Laboratuvarı Vakfı).

Titanyum ultra hafif malzemeden yapılan Defy Inventor, 44 mm kasa çapına sahip ve bezeli ise ileri yüksek teknolojili çok özel bir işlem uygulanarak elde edilen dünyanın en hafif alüminyum kompoziti olan Aeronith’den üretildi. Saatçilik için önemli bir diğer kazanım olan bu materyal en hafif malzeme olarak bilinen titanyumdan bile 3 kat daha hafif. Eşsiz modele gece mavisi timsah derisi kaplamalı siyah kauçuk kayışı eşlik ediyor.

Günay Demirbağ
Günay Demirbağ Tüm Yazıları