preloader

Süper Kahramanların Lüks Saatleri

22.12.2017
Süper Kahramanların Lüks Saatleri

Yazı Boyutu:

Kesintisiz film izlemek kimileri için çok önemlidir; fakat detaylara önem verenler için bu zevk arada kesintiye uğrayabilir. Dekorasyon, takı veya saat meraklıları film izlerken de bu detayları yakalamak ister ve en çok onların yer aldıkları sahnelere odaklanırlar. Buna tabii ki aramızda “mesleki deformasyon” deyip geçiyoruz. Ama “hobi deformasyonu” veya “araştırmacı meraklı” da dememiz mümkün…

Bir saat meraklısının, film izlerken en çok gözüne çarpan unsur, karakterlerin saatleridir. İzlerken o sahnede adeta takılı kalır. “Saatin markası nedir, modeli neydi, bir daha görebilecek miyim?” Tabii bir de filmlerdeki süper kahramanlarımız var; onları ilk çizgi karakterler olarak tanıdık ve daha sonra beyaz perdede takip etmeye başladık. Son dönemlerde kahramanlarımızın da lüks saatlere ihtiyaç duyduğunu görüyoruz. Hangi süper kahraman hangi modeli bileğine yakıştırmış, birlikte inceleyelim…

Iron Man 2 ve Bulgari Diagono Ultranero Chronograph

Süper Kahramanların Lüks Saatleri

Marvel karekteri olan Iron Man/Tony Stark’ı canlandıran Robert Downey Jr., tüm seri boyunca farklı saat modelleri ile karşımıza çıkıyor. Hayali kahramanımıza filmlerinde eşlik eden zaman makinası markalarından biri de Bulgari Diagono Ultranero Chronograph.

42 mm çapında çelik kasası DLC (Diamond Like Carbon). 42 saat güç rezervi bulunuyor.100 metre su geçirmezlik özelliğinde ve bezeline Bulgari, marka ismi oyulmuş.

{77945}

Batman ve Superman: Adaletin Şafağı ve Breguet Tradition Fusee Tourbillon 7047PT

Süper Kahramanların Lüks Saatleri

Adaletin Şafağı filmi ilk yarısında Batman ve Superman’i karşı karşıya getirse de filmin ilerleyen sahnelerinde onlar, her ikisini de oyuna getiren güçlere karşı işbirliği içine giriyor. Filmin sahnelerinde Batman/Bruce Wayne rolündeki Ben Affleck’in bileğinde de yaklaşık 189.700 dolarlık Breguet Tradition Fusee Tourbillon 7047PT modelini görüyoruz.

Platin kasalı model, siyah kayış ile mükemmel bir uyumu yakalamış. Breguet’in ünlü denge yayı ile güçlendirilmiş mekanizması ve daha da dakik olmasını sağlayan tourbillonu bulunuyor.

Doctor Strange ve Jaeger LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual

Süper Kahramanların Lüks Saatleri

Marvel’in en sevilen karakterlerinden olan Doctor Strange’i canlandıran İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch, efsanevi İsviçreli saat yapımevi Jaeger LeCoultre’nin Master Ultra Thin Perpetual modelini bileğine takmayı tercih ediyor. Bu modelin 38 saat kesintisiz çalışma rezervi var ve 50 metre su basıncına dayanıklı.

{88149}

Günay Demirbağ
Günay Demirbağ Tüm Yazıları