preloader

Santos de Cartier; Kararlılık, Cesaret ve Öncü Karakter

16.04.2018
Santos de Cartier; Kararlılık, Cesaret ve Öncü Karakter

Yazı Boyutu:

Santos de Cartier, 1904 yılından beri yüz seneden fazla süredir varlığını sürdürerek Alberto Santos-Dumont efsanesinin önüne geçti. 20. yüzyılın şafağında hız ve ilerlemenin ruhu, saatin devrim niteliğindeki tasarımı ve kullanım özelliklerinde hayat buldu. Fark yaratan estetiği ise, modern çağın simgesi oldu. Hem adını hem de ilhamını modern havacılık mühendisliğinin önderlerinden olan Alberto Santos-Dumont’dan alarak, dünyayı değiştiren erkeklerin öncü ruhuu, tarzını ve ilerleme tutkusunu ölümsüzleştiriyor.

Yeni Santos de Cartier Koleksiyonu, kendi çağının yenilikçi ve değişken ruhunu yansıtırken, özgün felsefesine de sadık kalıyor.

Santos de Cartier’nin yeni koleksiyonu hazırlanırken, tasarım stüdyoları konfora, zekice hesaplanmış oranlara ve Santos estetiğine saygıya odaklandı. Kare şekil değişmedi; tıpkı Eiffel Kulesi’ndeki dört açısal köşeyle de yüceltildiği gibi, çağın Parizyen inceliği ve simetrisi buraya da yansıtıldı. Saatin işlevsel donanımı ise, kent mimarisinin altın çağıyla özdeşleşen mekanik çelik yapıların yaygınlaşmasına minyatür bir övgü niteliğinde.

santos de cartier

{771058}

İlk modern kol saati Santos de Cartier tarihinde; kayış, belirleyici bir role sahipti. İlk kol saati kayışı, saat yapımında tamamen yeni bir malzeme olan deriden yapılmıştı ve takanları, cep saatinin kısıtlamalarından kurtarmıştı. Yeni Santos de Cartier ise markanın tarihindeki bu önemli detaya sadık kalarak, çağımızın ruhuna ayak uyduran yenilikçi bir kayışa sahip. Modern yaşam tarzlarına ve hareket kolaylığına odaklanan yeni kayış, malzeme ve renk seçimine göre her türlü etkinliğe uyacak şekilde kullanılabilir.

santos de cartier

Yepyeni diğer bir özellik ise metal bileziğin uzunluğunu herhangi bir araç kullanmaksızın en yakın bağlantı noktasına ayarlayan kendi kendine ayarlanabilir SmartLink teknolojisi. Her SmartLink’in üstündeki düğmeye dokunulduğunda, bağlantı çubuğunun kilidi açılarak metalden bağlantı noktaları, vidalarıyla birlikte Santos de Cartier saatine eklenebiliyor veya çıkarılabiliyor.

santos de cartier

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları