preloader

Panerai'nin Sınırlı Sayıdaki Yeni Dalgıç Saati

27.10.2021
Panerai'nin Sınırlı Sayıdaki Yeni Dalgıç Saati

Yazı Boyutu:

Panerai, çevre aktivisti ve maceracı Mike Horn’la yaptığı iş birliklerine bir yenisini ekleyerek Submersible Chrono Flyback Mike Horn Edition’ı üretti. Yalnızca 500 adetle sınırlı olarak üretilen bu özel saati keşfedin.

Tarih yazdığı her girişimine aynı azimle kendini adayan Mike Horn yaşayan en önemli kaşifler arasında özel bir yere sahip. Hiç duraksamadan yükseklere ulaşma ideali ise Panerai’nin çevre aktivisti ve maceracı Mike Horn’la paylaştığı bir nitelik…

Sadece 500 örnekle sınırlı üretilen dalgıç saati Submersible Chrono Flyback Mike Horn Edition, Horn ile neredeyse yirmi yıldır devam eden iş birliğinin ve markanın modern kahramanlar için sofistike araçlar tasarlama geleneğinin son ürünü.

Panerai'nin Sınırlı Sayıdaki Yeni Dalgıç Saati

Submersible Chrono Flyback Mike Horn Edition sert koşulların üstesinden gelecek birçok özellikle donatılmış bir saat. 47 mm çapındaki zımparalanmış titanyum kasası hem çok hafif hem son derece dirençli.

Tek yönlü bezelin siyah mat seramik halkası dalış süresinin okunaklı biçimde ölçülmesine olanak verirken vidalı kronograf düğmeleri saatin su geçirmezlik özelliğini rakipsiz hale getiriyor.

{8895}

Beyaz renkli saat imleri ve parlak sarı merkezi kronograf kolları koyu mavi kadranda öne çıkarak renk kombinasyonuyla yine ilhamını Horn’dan alan 2016 tarihli Panerai Luminor Submersible 1950 Pole 2 Pole Limited Edition (PAM00719) modelini akla getiriyor. Panerai gözünü geleceğe dikmesine rağmen geçmişe verdiği değerle süreklilik ile yenilikçilik arasında çarpıcı bir denge yakalamayı başarıyor.

Karada ya da denizdeki gözü pek kaşifler için tasarlanan Submersible Chrono Flyback Mike Horn Edition, Panerai’nin geliştirdiği kronograf fonksiyonlarına sahip ilk otomatik mekanizma P.9100 kalibreyle çalışıyor. Mekanizmanın barındırdığı üstün komplikasyonlardan biri de kronografın saat sekiz konumundaki düğmeye basıldığında sıfırlanıp yeniden başlamasını sağlayan flyback fonksiyonu. Mekanizma üç günlük güç rezervi biriktiriyor.

Panerai'nin Sınırlı Sayıdaki Yeni Dalgıç Saati

30 bara kadar (yaklaşık 300 metre) su geçirmeyen Submersible Chrono Flyback Mike Horn Edition’ın iki kayışı var; mavi kauçuk akordeon kayış ve İtalyan Donanması’nın üniformalarından esinlenen kamuflaj kumaşı ile kauçuğun karışımı yeni UPCamo kayış.

Patentli Panerai kayış sistemi sayesinde kayışları kendi aralarında değiştirmek çok kolay. Özel bir alet ve zımparalanmış titanyumdan yapılan ikizkenar yamuk şeklindeki toka iğnesini çıkarmaya yarayan tornavida yeterli. Saatler ve aksesuarlar Panerai’nin çevre dostu uygulamalara verdiği destek doğrultusunda geri dönüştürülmüş plastikten yapılan bir kutuya yerleştiriliyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları