preloader

Panerai’den Yeni Radiomir Koleksiyonunu

01.12.2019
Panerai’den Yeni Radiomir Koleksiyonunu

Yazı Boyutu:

Panerai, iki yeni ve sofistike Radiomir yorumuna imza attı.

İtalyan lüks saat markası Panerai, kendi köklerine dönerek yarattığı, ilk orijinal modelinin bir çift yeni versiyonunu Radiomir koleksiyonu ile tanıttı. Alanında uzmanlaşmış ilk dalgıç saatlerinden biri olan ilk model temel alınarak tasarlanan Radiomir California ve Radiomir 8 Days saatler, markanın geçmişini onurlandırarak yüceltiyor.

Radiomir California

Radiomir 8 Days

Panerai imzasını taşıyan yeni Radiomir modelleri, markanın kimliğini yansıtırken köklerine geri dönme arzusunu da vurguluyor. Modeller, markanın üretimi ilk model temel alınarak tasarlandı. 1936 yılında İtalyan Donanması bünyesindeki Denizaltı Grubu Kumandanlığının özel talebiyle Taarruz Aracı Filosu komandoları için üretilen tarihi model, alanının en iyi ve ilk dalgıç saatlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu tarihi model; Radiomir koleksiyonunun üyeleri Radiomir California ve Radiomir 8 Days ile yeniden hayata dönüyor.

Radiomir California

{772647}

Radiomir California – 47 mm (PAM00931) modeli, İkinci Dünya Savaşı’nda kullanılan ilk Panerai modelinin tasarımını yansıtıyor. Saatin kahverengi tonlarıyla bezeli altın kadranında, ilk modelin dakika halkasının yanı sıra Roma rakamları, Arap rakamları ve saat imlerinin kombinasyonundan oluşan orijinal tasarım unsurları tekrarlanıyor. Savaş döneminde bir askerin üzerinde kimliğini belirten hiçbir ibare bulunmaması koşulundan kaynaklı, kadranda saat yapımcısına dair hiçbir bilgi bulunmuyor. Radiomir California modeli, tıpkı orijinal ilk saatteki gibi Plexiglas® camla donatıldı. Çelik saat kolları 290°C ve 300°C arasında kontrollü sıcaklıkta ısıtılarak mavileştirilmiş saatin AISI 316L paslanmaz çelikten yapılan kasasına ise ilk kez zaman içinde aşınma efekti veren bir yüzey bitirme işlemi uygulandı.

Radiomir 8 Days

Sadece Panerai butiklerinde satışa çıkan diğer model Radiomir 8 Days – 45 mm (PAM00992) de aynı detayları taşıyarak vintage karakterini koruyor. Yenilenen Radiomir 8 Days modelinin sandviç yapıda düzenlenen kadranında “8 giorni brevettato” kelimeleri yer alıyor.

Markanın geçmişini günümüze taşıyan iki yeni Radiomir modeli, şirket içinde üretilmiş son nesil mekanik mekanizmalardan oluşturuluyor. Elde kurmalı mekanizmaların tamamı ise Neuchâtel’deki Panerai Manufacture’da üretildi.Yaklaşık 100 metre derinliğe kadar su geçirmeyen yeni Radiomir saatler için dikişleri bej renkli, yağlı koyu kahverengi, vintage “Tuscan Leather” tarzında kayış tasarlandı. Kayışın ikizkenar yamuk şeklindeki toka ve klipsi kasada kullanılan çelikten üretildi.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları