preloader

Saatçiliğin En Duygusal Müzayedesi: Only Watch 2021

08.11.2021
Saatçiliğin En Duygusal Müzayedesi: Only Watch 2021

Yazı Boyutu:

İki yılda bir düzenlenen bir organizasyon olan Only Watch Saat Müzayedesi, bu yıl 6 Kasım’da 9. kez düzenlendi. Ünlü lüks saat markalarının yalnızca bu müzayede için ürettikleri sınırlı sayıdaki saatler müzayedede satışa sunuldu. Organizasyonda öne çıkan tasarımlara göz atın.

Çocuklarda görülen bir hastalık olan Duchenne Kas Distrofisi’nin araştırma fonuna destek amacıyla düzenlenen Only Watch Saat Müzayedesi, taşıdığı önemli misyonunun yanı sıra dünyanın en önemli saat organizasyonlarından biri halini de aldı. Monako Prensi II Albert himayesinde yapılan ve iki yılda bir düzenlenen organizasyonda, lüks saat segmentindeki markaların Only Watch’a özel olarak limitli bir adet dahilinde ürettikleri modeller, 6 Kasım 2021’de 9. kez müzayedede açık artırmaya çıkarıldı. Only Watch 2021’e katılan 53 markanın müzayedeye çıkarılan modellerinden elde edilen gelir 30 milyon CHF’a ulaştı. Bu başarı hem organizasyonun hem de lüks saat markalarının bağışladıkları modeller ve desteklere ilgilerini hiç kaybetmeyen kolektörlere ait.

Patek Philippe Complicated Desk Clock

Saatçiliğin En Duygusal Müzayedesi: Only Watch 2021

Müzayedenin en yüksek fiyata satılan modeli Patek Philippe Complicated Desk Clock oldu ve 9,5 milyon CHF‘ye alıcısına ulaştı.

Audemars Piguet Royal Oak 15202 Jumbo

Saatçiliğin En Duygusal Müzayedesi: Only Watch 2021

Audemars Piguet Royal Oak 15202 Jumbo Only Watch 2021 3,1 milyon CHF’ye alıcı buldu. Hayır için yapılan tüm satışların yüksek fiyata alıcı bulmaları, Duchenne Kas Distrofisi hastalığına karşı yapılacak mücadele için araştırmalara fon oluşturacağı için sevinç verici. Modelin 39 mm kasası pahlanmış titanyumdan yapılmış ve Only Watch için de özel bir kadran yaratılmış.

Richard Mille RM 67-02 Charles Leclerc Protoype

Richard Mille RM 67-02 Charles Leclerc Protoype, saten cilalı ve keskin hatları ile güç ve dayanıklılık duygusunu tüm detaylarında taşıyor. Only Watch için üretilen tek edisyon 2.1 milyon CHF’ye satıldı.

{774448}

F.P. Journe Francis Ford Coppola FFC Blue

Saatçiliğin En Duygusal Müzayedesi: Only Watch 2021

Only watch 2021 saat müzayedesinde F.P. Journe Francis Ford Coppola FFC Blue Only Watch 2021 modeli 4,5 milyon CHF’ye satıldı fakat bu satışın en önemli yanı bağımsız saatçiler arasında en yüksek fiyata ulaşması oldu. Modelin farklılığı ile paralel olarak yüksek fiyata ulaşması daha da ilgi odağı olmasına yol açtı.

F.P. Journe FFC Blue Only Watch 2021, tasarımı ve mekaniği ile en ilginç modellerden, otomat bir saat. Sıra dışı kadranını kaplayan mavi renkli büyük bir el. saati gösteriyor. Mafsalları olan el, otomat bir mekanizma ile 1’den 12’ ye kadar saatleri gösteriyor. Saatin dönen bezelinde yer alan dakika ise 12 konumda gösterdiği sayı ile okunuyor.

42 mm kasası, nadir bulunan ve korozyona dayanıklı tantalumdan üretildi. 160 saat güç rezervi bulunuyor. Kasa arkasından saati mekanizmasını oluşturan 396 parçasından bir kısmını gözler önüne seriyor.

OGGUSTO Saat Editörü Günay Demirbağ’ın diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Günay Demirbağ
Günay Demirbağ Tüm Yazıları