preloader

Jaeger- Le Coultre'den 2019'un İlk Sürprizi

15.12.2018
Jaeger- Le Coultre'den 2019'un İlk Sürprizi

Yazı Boyutu:

JLC’nin 2019 için ilk tanıttığı model, sadece 100 adet limitli edisyon ve eşsiz bir elişçiliği ile tasarlandı.

Yüksek saatçiliğin en üst noktasında yer alan markalardan biri olan Jaeger-Le Coultre, tüm sanatsal ruhunu İsviçre’nin muhteşem Jura dağlarından alıyor ve zirveden modellerini sunuyor. İsviçreli olup doğasından etkilenmemek imkânsız ama söz konusu Jaeger- Le Coultre gibi estetik genleri yüksek bir marka olunca, üretilen her saatin sanatsal ve teknik yaratımları daha da değerli oluyor. Birbirinden uzman saat ustalarının, kendi atölyelerinde ürettiği mekanizmalarında uyguladıkları tekniksel dehaları her zaman hayranlık uyandırıyor. Mükemmeliyetçi yaklaşımını görev edinen JLC, ayrıcalıklı mekanizmaları ve tasarımları arasında başarı ile denge kurabiliyor.

Jaeger- Le Coultre'den 2019'un İlk Sürprizi

Sadece 100 adet üretildi

2019 yılı için ise ilk sürprizini Master Ultra Thin Moon Enamel modeli ile yapıyor. Modelin mineli kadranı, elle işlenerek gecenin en derin ve etkili mavi tonuyla renklendirildi. Sadece 100 kişinin bileğinde yer alacak model limitli sayıda üretildi. Adeta markanın gen kodlarının tılsımı tüm tasarımına yansıyor.

{771116}

Jaeger- Le Coultre'den 2019'un İlk SürpriziMaster Ultra Thin Enamel, yuvarlak şekli ve saf çizgileriyle tüm saat tutkunlarını ardından sürükleyecek. Son derece ince bir kasaya sahip olan bu model, Vallée de Joux’daki fabrikalarında üretildi.

Jaeger- Le Coultre'den 2019'un İlk SürpriziJaeger – Le Coultre’un en önemli özelliği olan, geleneksel kodlarını nesiller boyu canlı tutması Nadir El Sanatları (“Métiers Rares ®”)’ın örneği olarak gloşe ve saydam mine uygulamasında ki estetik dokunuşlar dikkat çekiyor.

Jaeger- Le Coultre'den 2019'un İlk Sürprizi Beyaz altın kasasının içerisinde yer alan otomatik mekanik mekanizması modele 70 saatlik güç rezervini özelliği veriyor.39 mm çapında ve 10.04 mm ile Master Ultra-Thin modellerinin standart ölçülerinden daha ince olarak tasarlandı. Alt kadranı ve ay fazı saat altı konumunda yer alıyor. 50 metre suya dayanıklılığı var.

Günay Demirbağ
Günay Demirbağ Tüm Yazıları