preloader

IWC'den Le Petit Prince ve Antoine de Saint-Exupéry Özel Edisyon

28.08.2020
IWC'den Le Petit Prince ve Antoine de Saint-Exupéry Özel Edisyon

Yazı Boyutu:

IWC Schaffhausen’ın SIHH 2019’da tanıttığı Le Petit Prince ve Antoine de Saint-Exupéry Özel Edisyonlarını modeli çok ses getirdi.

IWC Schaffhausen, SIHH 2019’da Pilot’s Watches koleksiyonunda yer alan iki “Le Petit Prince” modeli ve özel edisyon “Antoine de Saint Exupéry” modelini tanıttı. Big Pilot’s Watch Constant-Force Tourbillon Edition “Le Petit Prince”, IWC’nin sabit güç tourbillon’u ile donattığı ilk pilot saati. İsviçreli saat üreticisi ilk kez saat kasasında kırmızı altının daha sert ve aşınmaya dayanıklı versiyonu olan sertleştirilmiş altın kullandı. Pilot’s Watch Perpetual Calendar Chronograph Edition “Le Petit Prince” ile de daimi takvim ile kronograf fonksiyonunu ilk kez bir araya getirdi.

Big Pilot’s Watch Constant-Force Tourbillon Edition “Le Petit Prince”

Özgün gece mavisi kadranlarıyla ayırt edilen bu saatler Antoine de Saint-Exupéry’nin “Küçük Prens” karakterine ithaf ediliyor. “Küçük Prens” Fransız yazar ve pilotun en önemli edebiyat eseri…

Big Pilot’s Watch Constant-Force Tourbillon Edition “Le Petit Prince” (Ref. IW590302 ve IW590303) IWC’nin sabit güç tourbillon’u taşıyan ilk pilot saatleri. Her biri 10 örnekle sınırlı olmak üzere sertleştirilmiş altın ya da platin kasalı versiyonları mevcut.Pilot’s Watch Perpetual Calendar Chronograph

IWC'den Le Petit Prince ve Antoine de Saint-Exupéry Özel Edisyon

{771715}

IWC ilk kez kırmızı altının yeni ve özel bir versiyonu olan sertleştirilmiş altından bir saat tasarladı. Alaşımın mikro- yapısı sofistike bir üretim işlemiyle modifiye edildi. Sertleştirilmiş altın önemli ölçüde daha sert ve sıradan kırmızı altına oranla 5 ila 10 kat aşınmaya dayanıklı. Sonuçta Big Pilot’s Watch’un büyük kasası ve taç düğmesi için ideal bir materyal seçimi.

IWC üretimi kalibre 94895, sadece 577.5 yılda bir kez ayarlanmaya ihtiyaç duyan daimi ay evresi göstergesi barındıran sabit güç tourbillon’un içeriyor. Ayın üzerinde “Küçük Prens” figürü görülebiliyor. İki tambur 96 saatlik güç rezervi üretiyor. Bir gösterge de saati takan kişiye ne kadar güç rezervi kaldığını hatırlatıyor.

Pilot’s Watch Perpetual Calendar Chronograph

Pilot’s Watch Perpetual Calendar Chronograph (Ref. IW392202) modelinde IWC ilk kez bir pilot saatinde daimi takvim ve kronograf fonksiyonlarını bir araya getirdi. Bu model 250 örnekle sınırlı üretiliyor.

IWC'den Le Petit Prince ve Antoine de Saint-Exupéry Özel Edisyon

1980’lerde Kurt Klaus’un geliştirdiği daimi takvim, ayların farklı gün sayılarının yanı sıra artık yılları da otomatik olarak algılıyor. Sadece 80 civarında parçayla inşa edilen mekanizma 2100 yılına kadar ayarlanmaya ihtiyaç duymadan çalışacak. Tarih, gün, ay, ay evresi ve yıl göstergeleri senkronize halde işliyor ve saatin uzun süre kullanılmaması durumunda taç düğmesi vasıtasıyla kolayca ayarlanıyor. IWC üretimi 89630 kalibrede de kronograf fonksiyonu mevcut. Bu nedenle takvimin ay evresi göstergesi “saat 12” konumundaki kronograf sayacına entegre halde.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları