preloader

Hublot Big Bang Meca-10 Blue Ceramic

26.08.2018
Hublot Big Bang Meca-10 Blue Ceramic

Yazı Boyutu:

10 gün güç rezervine sahip alışılmamış yapıdaki dizaynı ile yeni Meca-10 Blue Ceramic son teknoloji mekaniği, ultra dayanıklı malzemeyle bir araya geliyor. Indigo mavisi seramikten üretilen 45mm kasası, Meca-10’nin özel iskelet yapısını öne çıkarıyor. Teknolojinin ve estetiğin bu şekilde bir araya gelmesi Hublot’yu tanımlayan felsefeyi yansıtıyor: Füzyon Sanatı “The Art of Fusion”.

Hublot Big Bang Meca-10 Blue Ceramic

{771042}

Kasa, bezel ve klips, yüksek sıcaklıkta sinterlenen, ultra teknolojiye sahip zirkonyum dioksit seramikten üretiliyor. Çok sert ve sağlam olmasına rağmen, çelikten daha hafif olan bu malzeme, çizilmeye ve yıpranmaya karşı direnç sağlıyor. Markanın, saatin dış kısmını tasarlarken gösterdiği teknik uzmanlık ve estetik yaklaşımı, modelin mekanizmasında da uyguluyor.

Hublot Big Bang Meca-10 Blue Ceramic

İki yılda geliştirilen, 10 gün güç rezervli manuel kurmalı iskelet mekanizmada 223 parça bulunuyor. Güç rezervi göstergesine paralel olarak yerleştirilmiş, estetik ve teknik uzmanlığı yansıtan iki adet tulumba mevcut. Bu tulumbaların hemen üstünde ise Meca-10’i ilk bakışta markanın diğer mekanizmalarından ayıran detay göze çarpıyor: Yatay eksende hareket eden çift taraklı dişli sistemi. Bu sistemin hemen altında saat 3 pozisyonundaki kırmızı nokta, rezerv bitmek üzereyken gözükerek saat sahibini uyarıyor. Saat 6 pozisyonundaki çark sistemi ise tam olarak kaç günlük güç rezervinin kaldığını gösteriyor. Big Bang Meca-10 Ceramic Blue modeli, kasasıyla aynı renkteki indigo mavisi, one-click teknolojisine sahip kauçuk kayış ile tamamlanıyor.

Hublot Big Bang Meca-10 Blue Ceramic

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları