preloader

Eşsiz Bir Puro ve Saat Kutusu: Emperador

10.11.2017
Eşsiz Bir Puro ve Saat Kutusu: Emperador

Yazı Boyutu:

Imperiali Geneve, Emperador puro ve saat kutusunu, lüksü daha ayrıcalıklı yaşamayı sevenler için özel olarak üretti. Daha ilk bakışta sıradan bir kutu olmadığı hissini karşısındakine veren Emperador; son teknoloji, mekanik ve %100 İsviçreli el işçiliğinin de güzel bir örneği.

Eşsiz Bir Puro ve Saat Kutusu: Emperador

Birçok patente sahip olan Emperador, 3,500 adet yüksek kaliteli parçadan oluşuyor ve her yıl sadece 12 adet üretilmesi planlanıyor. Yaratıcısı, bu sihirli kutunun beş duyuya hitap ettiğini ifade ediyor. 45x30x70cm ölçülerindeki estetik kutu 1 milyon CHF’ye satılıyor. Peki, bu kadar çok ayrıcalıklı parça ne için bir araya geldi?

Aslında bir puro kutusu olan Emperedor’un İsviçre yüksek saatçiliğinin nimetlerinden yararlanılarak oluşturulan tourbillonlu mekanizması ile de ayrıcalıklı bir saati var. 80 saat güç rezervinin yanı sıra 322 parçadan oluşan saatin kadranında ise gloşe deseni bulunuyor.

Eşsiz Bir Puro ve Saat Kutusu: Emperador

Bu eşsiz kutu sizin olduktan sonra şifre girerek sadece kişiye özel hale de gelebiliyor. Tamamıyla elektronik olarak çalışıyor ve LCD ekranı bulunuyor. Emperador, içerisindeki ideal nem oranını da kendi kendine ayarlayan bir sisteme sahip. Böylece içerisinde bulunan seçkin 24 adet Grant Crue purosu en sağlıklı biçimde saklanıyor. Şık kül tablası ve ayarlı lazer kesici de Emperador’un eğlenceli ve şık diğer özelliklerinden.

Eşsiz Bir Puro ve Saat Kutusu: Emperador

Bu eşsiz kutu cam, alucobond, alucore, kompozit fiber, alüminyum alaşım, yüksek dayanıklı alüminyum -bakır-çinko alaşım, geliştirilmiş poliüretan ve polyester, flexathene, antibakteriyel ve yanmaz materyaller gibi eşsiz malzemelerin usta ellerde birleştirilmesi ile oluşuyor.

Günay Demirbağ
Günay Demirbağ Tüm Yazıları