preloader

Mükemmel Hediyeyi Bulma Rehberi

11.03.2021
Mükemmel Hediyeyi Bulma Rehberi

Yazı Boyutu:

Eşiniz, sevgiliniz, aileniz ya da arkadaşınız için hediye seçerken zorlanıyorsanız bu rehber sayesinde aradığınız mükemmel hediyeyi bulacaksınız.Advertisement

Hediye seçmek çok keyifli olsa da bazen en güzel hediyeyi seçebilmek için üzerinde uzun zaman düşünmek gerekiyor. Sevdikleriniz için hediye seçerken karar vermekte zorlanıyorsanız ve hediyenizin baktıkça gülümsetecek güzellikte; ayırt edilir olmasını istiyorsanız bu detaylar işinizi kolaylaştıracak.

Neleri Sevdiğine Dikkatlice Bakın

Mükemmel Hediyeyi Bulma Rehberi

Hediye alacağınız kişiyle ne kadar fazla zaman geçiriyorsanız aslında onun seveceği hediyeyi seçmeniz de o kadar kolaylaşacaktır. Öncelikle iş hayatında ne gerektiğine ya da sorumluluğu gereği ihtiyacı olan bir şeyi hediye listesinin dışında tutun. Tüm bunlar yerine onu mutlu eden zamanlarda onunla olacak bir hediye seçimi yapmaya çalışın.

Hangi filmleri sevdiği, başucundan eksik olmayan kitabı, hafta sonu en çok ne yapmayı sevdiğini, boş zamanlarında neler yaptığını, kıyafet tarzını düşünün. Eğer sevdiği bir film karakteri varsa onunla ilgili birçok şey seçebilirsiniz. Ya da doğa yürüyüşü yapıyorsa trekking’de işine yarayacak kıyafetler, ayakkabı ya da aksesuar seçebilir; kahve tutkunuysa kahve termosu ya da yeni nesil bir otomatik kahve makinesi bakabilirsiniz. Neleri sevdiğiyle ilgili daha bir çok sayısız detay çıkabilir. Ve sevdiği şeylerle ilgili seçim yapmak hediyenizi fonksiyonel ve kıymetli hale getirir.

Sosyal Medyasını Keşfedin

Mükemmel Hediyeyi Bulma Rehberi

En güzel hediyeyi bulmanın yollarından biri de küçük bir sosyal medya turu yapmak. Takip ettiği sayfalara, etiketlere bakarak bugünlerde nelerin ilgi odağında olduğunu, neyi almak istediğini keşfedebilir tüm bunlara paralel seçimler yapabilirsiniz.

Güzel Zamanları Hatırlatın

Mükemmel Hediyeyi Bulma Rehberi

Hediye alacağınız kişiyle aranızda geçen en mutlu anları düşünün ve onu hatırlatan seçimler yapın. Birlikte gidip sokaklarını keşfettiğiniz bir şehri, ilk gittiğiniz filmi, ikinizin de çok sevdiği bir an’a dair bir şeyler bulabilirsiniz.

Bazen klasik seçimler de mükemmel hediyeler arasına girebilir. Tüm bu güzel anlardan fotoğraf kareleri bastırıp paket yapmak ya da yıllarca sakladığınız bir eşyayı vermek bu güzelliklerden.

{773724}

Sevdiği Mağazayı Keşfedin

Mükemmel Hediyeyi Bulma Rehberi

Kıyafet, aksesuar, teknoloji ya da başka bir alanda herkesin favori bir mağazası mutlaka vardır. Hediye seçeceğiniz kişinin eğer sevdiği mağazayı biliyorsanız buradan seçim yapmak, hedefi 12’den vurmanız demektir. Bu sayede de çok yüksek bir ihtimalle bayılacağı bir hediye seçmiş olursunuz.

İlgi Alanlarını Dikkate Alın

Mükemmel Hediyeyi Bulma Rehberi

Hobileri olan ya da her zaman denemek istediği bir hobisi olan biri için seçim yapmak çok daha kolaylaşıyor. Hangi hobiyle ilgili ne seçeceğinize karar vermek içinse onunla ilgili web sitelerine göz atabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi sevenler için koruyucu özellikte bir çanta, doğa yürüyüşü sevenler için trekking kıyafetleri, kitap okumayı sevenler için e-kitap okuyucu, sürdürülebilirlikle ilgilenenler için renkli mataralar gibi birçok alternatif bulabilirsiniz.

Son zamanlarda ahşap oyma, suluboya, kaligrafi, etamin gibi sanatlar dikkat çekenlerden. Bunlar ve benzeri bir hobiye ilgisi varsa gerekli olan malzemelerden bir paket hazırlayabilir ve onu düşündüğünüzü gösterebilirsiniz.

Hediyenize İyilik Katın

Mükemmel Hediyeyi Bulma Rehberi

Hediyeyi sadece kişinin kullanacağı bir şey olarak değil onun adına yapılacak bir bağış gibi de düşünebilirsiniz. Birçok kurum üzerinden hediye alacağınız kişinin adına bağış yaparak dünyanın farklı yerlerinden ihtiyacı olanlara yardım edebilirsiniz. Nesli tükenen hayvanlardan sahiplenerek nesillerini devam ettirebilir, ormanlara ağaç bağışlayabilir, ihtiyacı olan çocuklara eğitim desteğinde bulunabilir, insanların iyiliği için farklı coğrafyalarda çalışan insanlara yardım edebilir ya da açlıkla mücadele eden köylere pirinç, su, buğday gibi gıda malzemeleri gönderebilirsiniz.

Eğer hediyenizi iyilik adına seçmek isterseniz küçük bir araştırma yaptığınızda birçok kurumun ve sivil toplum kuruluşunun dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyacı olan insanlara ulaştığını göreceksiniz.

Yeteneğinizi Hediyede Gösterin

Mükemmel Hediyeyi Bulma Rehberi

En güzel hediyeyi seçmek için zaman ayırmak, üzerine düşünmek kesinlikle paha biçilemez. Hediyeyi bunlardan daha değerli yapacak bir detay varsa o da kendi emeğinizle bir şeyler hazırlamak olabilir. Seçtiğiniz hediyenin paketini kendi ellerinizle yapmak da hediyenin kendisini hazırlamak da bu emeğe dahil.

En sevdiği kurabiyeyi pişirebilir, ona çok yakışacak bir şeyler tasarlayabilir ya da tüm sanat yeteneğinizi kullanarak suluboya kart hazırlayabilirsiniz. Bu alternatifler dışında kendi yeteneklerinizi kullanarak daha birçok mutlu edecek hediye hazırlayabilirsiniz.

{773229}

Işıltılı Alternatiflerle Sevginizi Gösterin

Sevdikleriniz için yatırım parçalar almaya kesinlikle değer. Şık bir küpe, zamansız olarak her kombinle kullanabileceği su yolu bileklik ya da zarif bir kolye kesinlikle maddi değerinin yanında hayat boyu kalacağı için eşsiz birer hediye olacaktır.

Altınbaş’ta her yaştan kadın için hediye seçenekleri bulunuyor. Hem gün içerisinde kullanılabilecek ve stillerin havasını değiştirecek akseuarlar hem de gece davetlerinde ışıltıyı öne çıkaracak parçalar bulmak mümkün. Altın, pırlanta, elmas gibi klasik seçeneklerin yanı sıra safir ve yakut gibi değerli taşlarla tasarlanmış aksesuarlar kesinlikle ışıltı sevenler için ideal hediye.

Bonus: Kendi Stilinizi Ortaya Koyun

Mükemmel Hediyeyi Bulma Rehberi

Aslında hediyeyi verirken ilk izlenimi paketiyle sağlıyorsunuz ve şu günlerde hediyenin içeriği kadar paketi de önem kazanıyor. Bu yüzden hediyeyi aldığınız yere paket yaptırmak yerine zaman ayırıp kendi el yeteneğinizi paket üzerinde göstermek verilen hediyenin değerini daha da katlayacaktır.

Pinterest’te sayısız paketleme örneği bulabilirsiniz. Farklı kağıtlar, ipler, origami teknikleri ve süslemelerle en sıradan hediyeyi bile çok daha anlamlı kılabilirsiniz.

Bu içerik Altınbaş sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları