preloader

Chopard Magical Setting Koleksiyonu

08.02.2019
Chopard Magical Setting Koleksiyonu

Yazı Boyutu:

Duyguların Zanaatkarı olan Chopard, geleneksel Üstün Mücevhercilik dünyasını ışıl ışıl yeni Magical Setting koleksiyonuyla aydınlatıyor.

Küme tasarımının kullanıldığı bu görkemli yüzükler, kolye uçları ve küpelerin çarpıcı ışıltısı; pırlantaların ve değerli renkli taşların olağanüstü bir şekilde parlamasını ve daha önce görülmemiş ışık oyunları yaratmasını sağlayan usta işi ve yenilikçi gizli taş yerleştirme tekniğiyle mümkün oluyor. Mücevherciliğin en asil ve en köklü klasiklerinden olan çiçek kümesini dinamik bir şekilde yeniden ele alan Chopard eş başkanı ve kreatif direktörü Caroline Scheufele, mücevherin kalbindeki duygusal gücün tamamını serbest bırakırken bir değerli taşın ruhunun derinliklerindeki yoğun ışığı ve parıltıyı da açığa çıkarıyor.

Chopard Magical Setting Koleksiyonu

{771749}

Dramatik bir ışık gösterisi

Tasarımda olduğu kadar renk kompozisyonunda da klasik bir şıklığa sahip olan koleksiyonda, yalnızca pırlantalar veya pırlantaların yanı sıra Sri Lanka'dan mavi safirler, Mozambik/Madagaskar'dan yakutlar ve Kolombiya/Zambiya'dan zümrütler kullanılan bir dizi mücevher seçeneği sunuluyor. Her bir taş kümesi, tek bir büyük taşı merkezine alıyor ve sıra dışı büyüklükte diğer taşlarla çevrelenerek klasik tasarıma beklenmedik cesur bir modernlik katıyor. Mücevherlerin sergilediği dramatik ışık gösterisi, Caroline Scheufele'nin bir taşın ömrünü ve parıltısını yoğunlaştırırken mücevherin de varlığını ve karakterini zenginleştirme hayalinden ilham alınan ve Chopard zanaatkarları tarafından titizlikle geliştirilen yenilikçi bir taş yerleştirme tekniğiyle sağlanıyor.

Chopard Magical Setting KoleksiyonuHer bir kümenin merkez taşı belirsiz pençelerle yerleştirilirken, çevresindeki taşlar da adeta sihirli bir şekilde, hiçbir görünür destek olmadan ve mücevherin ön veya üst kısmından hiçbir metal parça görünmeden yerinde tutuluyor. Taş kümesi, tamamen Chopard'a özel yepyeni ve çığır açan bir yapıyla alttan tutturuluyor. Böylece ışık rahatça taşların içinden geçebiliyor ve etrafında dolanabiliyor, metal kısıtlamaların verdiği opaklık olmadan ve çizgilere bağlı kalmadan taşların yüzeyi boyunca dalgalanabiliyor. Bu sırada altta yer alan yapının altın rengi de büyüleyici parıltıyı yoğunlaştırarak eşi görülmemiş bir görsel heyecan sağlıyor.

Chopard Magical Setting Koleksiyonu

Özgür kalan pırlantalar

Magical Setting koleksiyonu, Chopard'ın en ünlü tasarımı olan Happy Diamonds'tan evriliyor. Chopard'ın modern feminenliği, modern kadının arzularını ve tavırlarını yakalayıp yansıtacak yeni bir Üstün Mücevhercilik tanımı oluşturmak için pırlantaları özgür bırakma misyonunda yeni bir adımı simgeliyor.

Chopard Magical Setting KoleksiyonuCaroline Scheufele, Üstün Mücevherciliğe enerji ve modernlik katma macerasına devam ederken, yeni teknikler ve eritilip değerli taşlarla kullanılarak renklerini ve enerjilerini yoğunlaştıran uzay çağı metali titanyum gibi yeni malzemeler kullanıyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları