preloader

Bulgari 2023 Saat Koleksiyonuyla Göz Kamaştırıyor

12.01.2023
Bulgari 2023 Saat Koleksiyonuyla Göz Kamaştırıyor

Yazı Boyutu:

İkonik tasarımlara eklenen cesur detaylarla hazırlanan Bulgari saat koleksiyonu, güçlü yanını bir kez daha gösteriyor.

Bulgari 2023’e kendi stil kodlarına yakışan ışıl ışıl bir giriş yapıyor. Renkli, geometrik, İtalyan stilini öne alan ve değerli detaylarla işli koleksiyon, markanın mükemmel zanaatini, kuyumcu ve saat ustalığını; estetik kodlara sahip, imza haline gelen zamansız kreasyonlarını bir kez daha gösteriyor.

Time is Jewel (Zaman mücevherdir) diyerek saat koleksiyonunu sergileyen Bulgari’nin LVMH 2023’te tanıtılan saat koleksiyonlarının her biri markanın tarzını kusursuzca yansıtıyor.

Serpenti Tubogas Infinity

Bulgari 2023 Saat Koleksiyonuyla Göz Kamaştırıyor

İlk olarak 1948’te tasarlanan kıvrımlı bilezik Serpenti tüm ihtişamı ve zarafetiyle 2023 saat koleksiyonunda da yerini alıyor. Yeniden doğuş, bilgelik ve canlı olmayı temsil eden yılan kıvrımlarına sahip Serpenti Tubogas Infinity Bulgari’nin İtalyan tarzını güçlendiren parçalardan bir tanesi. Zarif kıvrımlarla bileği saran Serpenti zaman içerisinde geçirdiği dönüşümlerle işçiliğe yeni teknikler ve daha da cesur bir görünüm kazandırdı.

Divas’ Dream

Bulgari 2023 Saat Koleksiyonuyla Göz Kamaştırıyor

Bulgari’nin Roma ihtişamına adeta bir saygı duruşu olan Divas’ Dream, mücevher renklerinin gücünü gösteriyor. Kendine özgü kesime sahip renkli taşlar ve gösterişli tarzla tasarlanan Divas’ Dream kuyumculuk sanatının imzası niteliğinde. Bulgari saatlerinin Time is Jewel söylemini kanıtlamak için mücevher detaylarını ön plana çıkaran modelin ilhamını aldığı yer ise oldukça ilginç. İmparator Caracalla’nın Roma hamamlarındaki desenler ve o dönemde sıkça kullanılan ginkgo yaprağı Divas’ Dream’in tasarımına ilham olmuş.

{108587}

Divas’ Dream Mosaic

Bulgari 2023 Saat Koleksiyonuyla Göz Kamaştırıyor

İki yeni Divas’ Dream Mosaic modeli Bulgari’nin ince mücevher uzmanlığının simgesi gibi görülüyor. Tek renk özelinde ama farklı renk ve boyuttaki taşlarla hazırlanan saatler yine Caracalla’nın hamamlarındaki yelpaze şekilli ginkgo yaprağından ilham alıyor. Markanın imzası olan yuvarlak hatlı cabochon kesim taşlarla tasarlanan Diva’s Dream Mosaic’in şeffaf arka kasası ise mekanik mekanizmayı gösteriyor.

Serpenti Seduttori

Bulgari 2023 Saat Koleksiyonuyla Göz Kamaştırıyor

Bulgari’nin vazgeçilmezi Serpenti’inin bir diğer formu olan Serpenti Seduttori‘ye 2023’te iki yeni model ekleniyor. Tamamı çelik tek renk ve hem çelik hem de pembe altın çift renkli olarak koleksiyona gelen model zamansızlığıyla gönülleri çalıyor. Serpenti’nin vazgeçilmezi pullu kayış görünümü ve kasa formu modeli ikonikleştiren detaylardan.

Allegra

Bulgari 2023 Saat Koleksiyonuyla Göz Kamaştırıyor

Renkler ve geometri hiç bu kadar göz alıcı olmamıştı. Bulgari, Allegra ile saati kusursuz bir mücevhere dönüştürüyor. Adeta güneş ışıltısını sarı, pembe ve yeşil taşlarla sergileyen model neşeli stillerin parçası olacak. Gösterişli ve renkli mücevherleri kadran etrafında bir araya geldiği Allegra zamanın gerçek bir mücevher olduğunun Bulgari dilindeki kanıtı.

Bulgari’nin her bir saati gibi Allegra da saatler süren bir işçiliğin sonucu. Model üzerine eklenecek her bir taş ince detaylarla şekillendiriliyor; ince işçilikle saate ekleniyor. Üzerindeki taşların ışıltısı, görünümünün muazzamlığı kadar Allegra’yı böylesine mükemmel gösteren bir zanaat detayı.

{29968}

Etiketler

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları