preloader

Tim Walker Sergisi Victoria & Albert Museum’da

Tim Walker Sergisi Victoria & Albert Museum’da

Yazı Boyutu:

Moda fotoğrafçısı Tim Walker’ın kişisel sergisi 2019 Eylül’de ziyaretçileriyle buluşuyor.

Dünyanın en büyük sanat ve tasarım müzesi Victoria & Albert Museum, 2019 yılında ev sahiliği yapacağı sergiler ile moda dünyasını etkisi altına almaya hazırlanıyor. Christian Dior: Designer of Dreams sergi haberinden sonra ünlü İngiliz moda fotoğrafçısı Tim Walker’ın kişisel sergisine kapısını açacağı haberi büyük yankı uyandırdı.

Tim Walker Sergisi Victoria & Albert Museum’da

Kült moda dergilerine çektiği kapak fotoğraflarıyla ün kazanan Tim Walker, 25 yılı aşkın bir süredir moda dünyasının içinde ve tabi bugüne kadar sayısız eser biriktirmiş durumda. Victoria & Albert Museum’da görücüye çıkaracağı sergide, bugüne kadar çektiği tüm fotoğrafları, fotoğraf setleri, filmleri, ve henüz yayınlanmamış eserleri gösterilecek. Ayrıca Tim Walker ile çalışmış moda editörleri, saç ve makyaj sanatçıları, modeller de serginin bir parçası olacak.

Eylül 2019 ve Mart 2020 tarihileri arasında düzenlenecek olan sergi, sanatçının en yakın arkadaşlarından biri olan Shona Heath tarafından düzenlendi. Tim Walker’ın fantastik ve yaratıcı dünyasına bir yolculuk deneyimi yaşamak isterseniz, rotanızı mutlaka İngiltere’ye çevirin!

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları