preloader

İlk Metaverse Fashion Week Başlıyor

23.03.2022
İlk Metaverse Fashion Week Başlıyor

Yazı Boyutu:

Yeni bir dünyanın sinyalini veren Metaverse’de ilk moda haftasıyla tasarımlar sergilenecek.

2022-2023 Sonbahar Kış tasarımlarının sergilendiği Londra, Paris, Milano ve New York moda haftaları geride kaldı. Ama kreasyonların podyuma çıkacağı bir yer daha var: Metaverse Fashion Week! Kripto para şirketi UNXD ve sanal gerçeklik platformu Decentraland.org’un düzenlediği Metaverse Moda Haftası’nda podyuma çıkacak her tasarım Metaverse dünyasına ait olacak. Yani görülen tasarımlar gerçek dünyada dikilip üretilemeyecek, fiziken satın alınmayacak ya da kırmızı halılarda giyilemeyecek. Satın alınan ürün avatarların dolabında ve üzerinde görülebilecek.

24 ve 27 Mart günleri arasında düzenlenecek olan Metaverse Fashion Week’te alışılagelen moda haftalarında olduğu gibi markaların etkinlikleri, söyleşiler, partiler, sanatçılar, DJ’ler ve sürprizler de olacak. Dünyanın en tanınmış moda evlerinin de Metaverse dünyasının podyumunda yer alması bekleniyor. Üç farklı sanal podyumun olacağı Metaverse moda haftasında Dolce&Gabbana, Tommy Hilfiger, Elie Saab, Perry Ellis, Nicholas Kirkwood, Etro’nun da aralarında olduğu 60’tan fazla tasarımcı olacak.

Metaverse’de sanal moda haftasına özel bölgeler de inşa edildi. Defilelerin olacağı lüks moda bölgesi, NFT sanatçılarının ve mağazaların olduğu Rarible (NFT dilinde satın alma) bölgesi, partilerin düzenlendiği metaparti bölgesi, Asyalı tasarımcıların olacağı ejderha şehri Metaverse’ün ilk moda haftasına özel olarak hazırlanan yerlerden bazıları.

{774788}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları