preloader

Eklektik Stilin Yansıması: Ece Sükan X Koton Koleksiyonu

03.01.2023
Eklektik Stilin Yansıması: Ece Sükan X Koton Koleksiyonu

Yazı Boyutu:

Femme Fetale ve Spiritual Wanderer adlı iki temaya sahip 163 parçadan oluşan Ece Sükan X Koton Koleksiyonu’na ve stil ipuçlarına dair merak ettiklerimizi Ece Sükan yanıtlıyor.

Ece Sükan x Koton koleksiyonunuzun yaratım sürecinde nelerden beslendiniz?

Ece Sükan X Koton koleksiyonumuzun 2.sezonunun temeli de yine kendi eklektik stilimin bir yansıması aslında. Hepimiz içimizde farklı kadınlar farklı renkler ve duygular barındırıyoruz. Koleksiyon hazırlarken de hem bu duygulardan hem de birçok farklı alandan, disiplinden ilham alıyorum. Seyahatlerim, izlediğim filmler, mimari, dönemler ve vintage arşivim gibi. En sevdiğim müzisyenlerden biri olan Sade’nin şarkıları ve 90’ların başındaki video klipleri de ilhamlarım arasında yer alıyor.

Her sezon Paris-Milano-New York ve Londra Moda Haftalarına katıldıktan sonra da oralardaki atmosfer, fikir alışverişleri, ilham verici buluşmalar ve toplantılar sonucunda da zaten bir sonraki sezonun eğilimleri, renkleri, siluetleri kafamda beliriyor. Kendi stilim de bu zenginlikleri iç sesimle bağlantıda kalarak ifade etmek ile oluşuyor. Koleksiyonda da bu derinliği iki tema etrafında geliştirdik: Femme Fatale ve Nomadic Spirit.

Femme Fatale; Vintage koleksiyon arşivlerimden bolca referans aldığımız, güçlü, feminen, modern ve elegan takımlar, elbiseler, deriler ve harika dış giyim alternatifleri olan bir bölüm. Bu aralar rugan içi yapay kürklü kabanı gün ve gece üzerimden çıkartmıyorum mesela.

Nomadic Spirit de benim özgür ruhumun, seyahat ederken yeni kültürleri keşfetme heyecanımın, otantik ve bohem dokunuşların harmanlanması. Bu sezon çekimleri gerçekleştirdiğimiz Kapadokya da bu iki mod ve duyguya müthiş bir fon sağladı, tabii çok sevgili arkadaşım müthiş fotoğraf sanatçısı Cüneyt Akeroğlu ile birlikte. Atlarla gerçekleştirdiğimiz çekim kareleri hepimiz için unutulmaz anlar oldu.

Sizce bir gardırobun olmazsa olmaz kıyafetleri ve aksesuarları neler?

İyi kalıplı bir takım elbise, vintage model bir deri ceket, deri trençkot, doğru bir palto ve fark yaratacak elbiseler, gömlekler.

Spritual Wanderer teması, bohem stili hangi parçalarla tamamlıyor?

Spiritual Wanderer koleksiyonumuzdaki kahve maxi deri kaban, deri yelekler, desenli elbiseler ve çeşit çeşit trikolar kış ayları için sıcacık ve şık kombinlere davet ediyor herkesi.

Gündüz stilini geceye taşımak için kombin ipuçları verir misiniz?

Deri bir takım elbise, etek-ceket takımlar, deri etek üzeri cool gömlekler, leopar-zebra desenli parçalar, rugan trençkot gibi göz alıcı parçalar gündüzden geceye rahatlıkla taşınabilir.

2023 yılının en beğendiğiniz moda trendi hangisi?

2023 yılının moda trendleri arasında payetli kumaşlar, hayvan desenli parçalar, deriler ve parlak parçalarla birlikte cesur renkler ve cesur desenler gibi birçok iddialı stil var.

Dekolteler, transparan detaylı elbiseler, iddialı dış giyimler, dar silüetler, şık smokin takımlar dikkat çeken moda trendleri arasında. Benim 2023 moda trendleri arasındaki favorim ise Koton koleksiyonumda yer alan siyah dantel detaylı uzun elbise ve mor payetli gömlek ve pantolon takım…

Gece giyim kodlarını gündüze taşıma ve güçlü renklerden ilham almak beni ve özgür ruhumu yansıtıyor. Ayrıca vintage parçalardan da çok keyif alıyorum. Spritual Wanderer temamızdaki püskül detaylı süet, ceket ve yelek parçalar, transparan gömlekler ve blazer ceketler de vazgeçilmezlerim arasında.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları