preloader

Dior İpek Eşarpların Olağanüstü Serüveni

30.07.2021
Dior İpek Eşarpların Olağanüstü Serüveni

Yazı Boyutu:

İtalyan sanatçı Pietro Ruffo’nun tasarımlarıyla hayat verdiği Dior eşarpların benzersiz serüvenini keşfedin.

Her görünüme zarif ve cüretkar bir dokunuş getiren eşarplar, Dior Sonbahar-Kış 2021-2022 Koleksiyonu’nun kalbinde yer alıyor. Maison'un sembolik kodlarına ek olarak, İtalyan sanatçı Pietro Ruffo'nun Dior için yaptığı tasarımlar, desene hayat vermenin ilk temel adımı olan reklendirme aşaması için gravür methodu ile kumaşa aktarılıyor. Şiirsel eskizler daha sonra Maison'un İtalya’daki atölyelerinde serigrafi veya mürekkep püskürtmeli baskı yoluyla Dior’un olağanüstü ipek kumaşlarına yansıtılıyor. Bir sonraki aşama için ipekler tekrar tekrar buhar halesinden geçirilirken; arzulanan görünüm ve his elde edilene kadar yıkanıyor. Ardından elle kesilen kareler, son dokunuş için saçaklandırılıyor ya da katlanarak dikiliyor.

Dior eşarplarını bu derece rafine kılan, detay sanatına gösterilen özel dikkatle birlikte gelen bu sonsuz titizlikteki çalışma. Her seferinde tutkuyla yeniden inşa edilen bu eşsiz el işçiliğinin perde arkasında neler olduğunu keşfetmeye davetlisiniz.

Dior İpek Eşarpların Olağanüstü Serüveni

Dior’un benzersiz tasarım ve olağanüstü işçilikle hayat bulan eşarpları sanal olarak internet tarayıcıları ve sosyal medyada aktif olan filtrelerle denemek için tıklayın.

{774107}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları