preloader

Bahar Dolabınızı Hazırlamak İçin Bilmeniz Gerekenler

08.03.2024
Bahar Dolabınızı Hazırlamak İçin Bilmeniz Gerekenler

Yazı Boyutu:

Yeni bir mevsim, ısınan hava, parlak gökyüzü, uzayan günler ve yemyeşil sokaklar… İlkbaharın en güzel günlerini sabırsızlıkla beklediğimiz bu geçiş döneminde bahar temizliği yaparak rahatlamanın tam sırası!

Bahar temizliğinin öncelikli ve belki de en eğlenceli hali olan dolap temizliği ise kalın kıyafetlerin, kışlık aksesuarların ve bize soğuğu hatırlatan her şeyin dolapların arkasına itilerek jeanler, trençkotlar, yağmurluklar, ince tişörtler, elbiseler ve mevsimlik ceketler gibi ilkbaharın olmazsa olmaz parçalarının rafları ilkbaharın taze enerjisiyle doldurduğu adeta bir terapi.

Jack&Jones Girls koleksiyonu da bahar stiline yeni parçalar eklemek için mükemmel seçenekler sunuyor. İşte ‘Kendin Ol’manın en özgür alanı gardıroplarımızı ilkbahara hazırlamak için küçük tüyolar!

Kişisel Tarzınızı Göz Önüne Alın

Değişen her sezonla birlikte yepyeni trendler ve moda akımları çıksa da gardırobumuzu yenilerken kişisel stilimizi ön planda tutmak, daha kalıcı ve uzun süreli bir dolabın kilit noktasını oluşturuyor.

Bahar Dolabınızı Hazırlamak İçin Bilmeniz Gerekenler

Stilimize uygun, içinde kendimizi konforlu hissettiğimiz parçalar, ilkbahar dolaplarının da temel taşlarını oluştururken, geçiş döneminde ortaya çıkacak mikro trendlerin yaratacağı kafa karışıklığını önlemek ve zaten sahip olduğumuz parçaları mevsim özelinde değerlendirmek, gardıroplarımızda yapacağımız büyük bir değişikliğin önüne geçerek yaklaşan sezona kolaylıkla ayak uydurmamıza yardımcı olacaktır.

Trendleri Takip Edin

Bahar Dolabınızı Hazırlamak İçin Bilmeniz Gerekenler

Yepyeni parçalar ve taze bir enerjiyle ilkbahar dolabını hazırlamak her ne kadar yenileyici gözükse de bunu doğru şekilde yapmamak, zaman zaman içinden çıkılmaz bir kaosa da dönüşebiliyor. Stilimize ve mevsime uygun doğru parçaları seçmek bu noktada işimizi kolaylaştırırken, trendleri takip etmek ve yeni şeyler denemek ise stilimizi genişletmek için bir fırsat sunuyor. Renkli ve desenli parçalar ilkbaharın cıvıl cıvıl enerjisini stilimize dahil ederken zamansız parçalarsa her daim kurtarıcılar olarak dolaplarımızda kalıcı yerlerini ediniyor. Jack&Jones’un doğallığı ve filtresizliği baz alarak çıkardığı yeni koleksiyonu zamansız parçaları modern detaylarla birleştirirken, rengarenk yeni bir dünyaya da kapılarını açıyor.

Mevsime Uygun Parçalar Seçin

Havaların ısınmasıyla birlikte dolabımızdaki kalın kazaklar, montlar ve pantolonlar yerlerini daha ince ve ferah parçalara bırakıyor. Dolaplarımıza eklenebilecek mevsime uygun hafif kumaşlı palazzo pantolonlar, jeanler, rahat ve ince tişörtler, daha ince ve mevsime uygun kazaklar, hırkalar, elbiseler ve etekler geniş çaplı bir kıyafet skalası sunarken trençkotlar, deri montlar, kot ceketler ve yağmurluklar, ilkbaharın olası serinliğinden bizi korurken stilimizin bir parçası olarak görünümlerimize de rahatça eklenebiliyorlar.

Bahar Dolabınızı Hazırlamak İçin Bilmeniz Gerekenler

Değişebilecek Hava Koşullarına Uygun Parçalar Edinin

Bahar Dolabınızı Hazırlamak İçin Bilmeniz Gerekenler


Sıkça yaşanan hava değişimleri, mevsim geçişlerinin olmazsa olmazı. Bir gün sıcak bir gün soğuk olan hatta aynı gün içinde bile sıkça değişebilen hava durumuna karşı daha esnek bir bahar dolabı oluşturmak, her koşulda hazırlıklı olmamızı sağlar. İlkbahar dolabına eklenecek hafif, mevsimlik ceketler, ince kazaklar, sweatshirtler ve yağmurluklar gün içerisindeki hava değişimlerine ayak uydurmamızı sağlarken doğru seçilen parçalar, görünümümüzü yükseltmede ve daha stil sahibi görünmemizde de büyük bir rol oynuyor.

Baharın Renk ve Desenlerini Ekleyin

Siyahların, kahverengilerin, bordoların, grilerin doldurduğu kış dolaplarımızı canlandırmanın tam sırası! Masmavi gökyüzünden, yemyeşil ağaçlardan, pembelerden, morlardan, turunculardan, sarılardan ve ilkbaharın tüm renklerinden ilham alarak dolabımıza bu renkleri eklemek bizlere taze bir dokunuş katacağı gibi, ilkbaharın capcanlı enerjisini de görünümlerimize yansıtacak.

Bahar Dolabınızı Hazırlamak İçin Bilmeniz Gerekenler

Trendleri Yakalayın

Stilimiz, kişisel ifademizin bir aynası. Tercih ettiğimiz kıyafetler, karşı tarafa kim olduğumuzu anlatmanın en özgür haliyken, kişisel stilimiz kim olduğumuzun görsel bir temsili.

Bahar Dolabınızı Hazırlamak İçin Bilmeniz Gerekenler

Kişisel stilimiz özgün, sadece bize ait olsa da trendleri takip etmek, onları kendimize göre yorumlayarak kişisel stilimize dahil etmek stilimize yeni bir yorum katmak için de oldukça eğlenceli bir seçenek. Sezonun trendlerini takip ederek stilimize en uygun olacağını düşündüğümüz trend parçaları dolaplarımıza dahil edebilir, hatta biraz risk alarak alışılmışın dışına çıkabilir ve hem kıyafetlerimizle eğlenirken hem de tarzımıza modaya uygun ve stil sahibi bir dokunuş ekleyebiliriz.

*Bu içerik Jack&Jones sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Gizem Çıldız
Gizem Çıldız Tüm Yazıları