preloader

Alessandro Michele Gucci ile Vedalaştı

24.11.2022
Alessandro Michele Gucci ile Vedalaştı

Yazı Boyutu:

Yaklaşık yedi yıldır Gucci’ye sihirli dokunuşlar katan Alessandro Michele, moda evi ile yollarını ayırdıklarını duyurdu.

Birkaç gündür moda kulislerinde kulaktan kulağa dolaşan haberler doğrulandı. Gucci’nin kreatif direktörü Alessandro Michele, 20 yıldır birlikte çalıştığı Gucci’den ayrıldığını paylaştığı Instagram postu ile duyurdu.

https://www.instagram.com/p/ClUQEtyqJA3/

Alessandro Michele’in Instagram postunun altına yazdığı açıklama ise imzasını bıraktığı Gucci’nin onun için ne kadar kıymetli olacağının kanıtı gibi:

Her birimizin sahip olabileceği farklı bakış açıları nedeniyle yolların ayrıldığı zamanlar vardır. Bugün benim için 20 yıldan fazla süren, yorulmadan tüm aşkımı ve yaratıcı tutkumu adadığım bir şirkette olağanüstü bir yolculuğum sona eriyor. Bu uzun dönemde Gucci benim evim, evlat edindiğim ailem oldu. Bu geniş aileye, ona sahip çıkan ve destek veren tüm bireylere, en içten teşekkürlerimi, en büyük ve en içten sarılmalarımı gönderiyorum. Onlarla birlikte diledim, hayal ettim. Onlar olmasaydı, inşa ettiklerimin hiçbiri mümkün olmazdı. Onlara en samimi dileğim: Hayallerinizi, hayatı yaşanmaya değer kılan detayları ve hayalleri geliştirmeye devam edin. Kendinizi şiirsel ve kapsayıcı tasavvufla beslemeye, değerlerinize sadık kalarak devam edin. Daima özgürlük rüzgarının etkisiyle tutkularınla yaşa.

https://www.instagram.com/p/CimULUZodsl/

Gucci’nin kreatifinin başına geldiği 2015 yılından beri markaya tarzını ve imzasını belirgin bir şekilde getiren Alessandro Michele, İtalyan moda evine kesinlikle unutulmaz bir iz bıraktı. Marka kimliğinin şekillenmesinde ve stilinin yeniden yorumlanmasında oldukça olumlu yorumlar alan tasarımcının bir sonraki hamlesinin ne olacağı ise şimdiden merak konusu.

Kübra Haniç İnce
Kübra Haniç İnce Tüm Yazıları