preloader

Türk Takı Markaları: Bonjouk Studio

09.05.2021
Türk Takı Markaları: Bonjouk Studio

Yazı Boyutu:

Tasarım, el emeği ile üretmek gibi değerleri odağına alan Bonjouk Studio markasının kurucuları Deniz Kahraman ve İdil Ertem Paça ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Türk Takı Markaları: Bonjouk Studio

Deni Kahraman & İdil Ertem Paça

Markanızın kuruluşu hikayenizin hangi noktasına denk geliyor?

Bonjouk Studio’yu iki arkadaş kurduk. İkimiz de uzun yıllar reklam ve pazarlama konularında Türkiye’nin önde gelen şirket ve reklam ajanslarında çalıştık. Yollarımız kesiştiğinde birimiz Londra’dan Türkiye’ye yeni dönüş yapmıştı, diğerimiz de yazarlık yapıyordu. Birbirinden güzel ve değerli markaların büyüme yolculuklarında farklı farklı görevlerde rol aldıktan sonra ikimizin de artık yepyeni bir markayı sıfırdan ellerimizle büyütmeyi hayal ettiğimiz bir noktada, tecrübelerimizi ve güçlerimizi birleştirerek Bonjouk Studio’yu kurduk. Diğer bir istediğimiz de işimizi büyütürken çevremizdeki kadınlara bir katkı sağlamaktı. Bunun için üretim süreçlerimizi ev kadınlarını işgücüne katıp güçlendirebileceğimiz şekilde yapılandırdık. Modern bir masal anlatmak için yola çıktığımız, tasarıma ve el emeğine değer vererek kurduğumuz markamız bugün 2 yaşında.

Türk Takı Markaları: Bonjouk Studio

Markanızı farklı kılan özellikler neler?

Zümrüt, safir, aquamarin, florit gibi doğal taşlar kullandığımız tasarımlarımızla modern bir masal anlatıyoruz. Tasarımların özgünlüğüne ve el emeğine çok büyük kıymet veriyoruz. Kadın dayanışması markanızın dna’sında var. İki kadın ortağın el ele vererek kurduğu Bonjouk Studio’da, tasarımlarımızın tamamı ev kadınlarının emeğiyle hayata geçiyor. Ev kadınlarının iş gücüne katılıp ekonomik gücünü kazanması bizim için büyük önem taşıyor.

{772271}

Tasarımlarınızı üç kelimeyle tanımlayın desek?

Doğal, renkli, zarif.

Türk Takı Markaları: Bonjouk Studio

Koleksiyonlarınızı hazırlarken nelerden ilham alıyorsunuz?

Doğal taşların bize sunduğu muazzam güzellik ve genişlikteki renk paletleri, en büyük ilham kaynaklarımızdan biri. Pastellerden derin mücevher tonlarına, farklı doku ve renkleri bir araya getirip kontrastlar yaratmaya, ışık oyunlarını tasarımlarımıza taşımaya bayılıyoruz. Mimari ve geometrik formlardan ilham alıyor ve bu ögeleri tasarımlarımızda sıklıkla kullanıyoruz.

Tasarımlarınızdaki imza dokunuşlarınızdan bahseder misiniz?

Her kadının içinde kendini iyi ve rahat hissedeceği, farklı şekillerde kullanabileceği aksesuarlar tasarlamaktan hoşlanıyoruz. Double Trouble koleksiyonumuzdaki tüm kolyeler kilit önde veya arkada, farklı farklı kullanılabildiği gibi, bir diğer koleksiyonumuz Cosmic Lights’taki tüm aksesuarlar da hem bileklik hem halhal olarak kullanılabiliyor. Çok yönlü ve farklı şekillerde kullanılabilen aksesuarlarımızın tamamının elde hazırlanmasını imzamız olarak söylemekten mutluluk duyuyoruz.

Türk Takı Markaları: Bonjouk Studio

Takılarınızı daha çok hangi stile sahip kadınlar kullanıyor?

Hem doğallıktan yana, hem de göze çarpmaktan korkmayan cesur ve el emeğinin kıymetini bilen kadınlar.

{772512}

OGGUSTO okurları takılarınıza nerelerden ulaşabilir?

Bonjouk Studio’nun internet sitesinden ulaşabilirler.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları