preloader

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Sand&Blue

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Sand&Blue

Yazı Boyutu:

Abartıdan uzak, şıklık ve rahatlığın bir arada olduğu tasarımlarla dikkat çeken Türk mayo ve bikini markası Sand&Blue’nun kurucusu Dilek Aslanoba ile plaj modası üzerine konuştuk.

Dilek Aslanoba, Marmara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına gıda sektörü ile başladı. Yapmış olduğu iş seyahatlerinde birbirinden farklı kültürleri yakından tanıma fırsatı oldu. Çocukluk yıllarından bu yana iç içe olduğu moda, tecrübe ve bilgi birikimiyle pekişti. Kültürel birikimini ve uluslararası pazardaki deneyimini ve en önemlisi ailesinin desteğini yanına alarak bu ilgisini işe dönüştürdü ve Sand&Blue markasını kurdu. Ekibiyle birlikte yaratmış olduğu natürel tonlardan ilham alan tasarımlar, Türkiye dışında Amerika başta olmak üzere uluslararası pazarda da yerini aldı.

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Marmara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatıma gıda sektörü ile başladım. Yurt içine ve yurt dışına yapmış olduğum seyahatler sayesinde birbirinden farklı kültürleri yakından tanıma fırsatım oldu. Bu süreçte, modaya olan ilgim her zaman benimleydi. Kültürel birikimimi ve uluslararası pazardaki deneyimimi ve en önemlisi ailemin desteğini yanıma alarak, bu ilgimi ve hobimi işe dönüştürme fırsatını yakaladım.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Sand&Blue

Markanızın kuruluş süreci nasıl gelişti?

Natürel ve zarif kadını tanımlayan plaj ürünlerinin pazardaki eksikliğini fark ettim. Sonrasında ise marka ruhunu, misyonunu ve hedef kitlesini belirleyerek, dinamik, keyifli ve mutlu çalışma ortamı sağlayacak doğru ekibi oluşturdum. Ekibimle birlikte markamızı her geçen gün büyüterek yol almaya devam ediyoruz.

Tasarımlarınızın çıkış noktası ne oluyor, nelerden besleniyorsunuz?

İlham kaynağı zamansızlık olan bu seneki koleksiyonumuz ile 80’li yıllardan günümüze kadar süren yolculuk esnasında zamanda kaybolmak yerine, yalın ve abartıdan uzak minimalist çizgilerle zamanı yakalamayı hedefledik. Ayrıca bu koleksiyon, zarif ve doğal kadınların, stilinden ödün vermeden, plajdaki tarzını gündelik hayatına taşımasını sağlıyor.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Sand&Blue

{772226}

Bu sene hangi tarzda bikini ve mayoları sahillerde göreceğiz? Genel trendlerden bahseder misiniz?

Sahillerde mayoların yine ön planda olduğu bir sezondayız. Mayo ve bikinide belin en dar kısmını vurgulayıp, inceltici ve feminen bir görünüm sunan kemer detayını sıklıkla göreceğiz. Vücut formunu ön plana çıkaran tek omuz detayının aksesuarlarla ve yüksek bel kesimlerle birleştiği retro şıklık da bu sezon oldukça karşımıza çıkıyor olacak.

Bikini/mayo alırken dikkat edilmesi gereken noktalar neler?

Her kadın bikini ve mayo seçerken kendi vücudunu iyi tanımalı. Dikkat çekici hale getirmek istedikleri bölgeleri ön plana çıkarmalı, kamufle etmek istedikleri yerleri daha az vurgulayacak modelleri tercih ederek vücut proporsiyonunu dengelemelidirler. Bunun yanı sıra, kadınlar beğendikleri modelleri denemekten çekinmemeli. Farklı detaylar, dokular ve renkler keşfetmeli ve en önemlisi vücutlarına güvenmelidirler.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Sand&Blue

Markanızı tercih eden kadınların stilini nasıl tanımlarsınız?

Sand&Blue kadını, abartıdan uzak modellerle, şıklığın ve rahatlığın bir arada olduğu tasarımları tercih ederek bitmeyen bir yaz deneyimini yaşamak istiyor. Aynı zamanda zamansızlık olgusunu, fonksiyonellik ve modern çizgilerle birleştiriyor.

{772050}

OGGUSTO okurları markanıza nerelerden ulaşabilir?

Sand&Blue, sürekli iham veren hikaye ve maceraların arayışı içerisinde hızla tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Beymen, Vakkorama, MaçaKızı, Mandarin Oriental ve Six Senses Kaplankaya mağazaları başta olmak üzere, FWRD by Elyse Walker ve Everything But Water gibi adreslerde, New York ve Los Angeles’daki birçok seçkin butikte sizlerle buluşuyor. Ayrıca, markamıza ait tüm koleksiyonları www.sandandblue.com’da bulabilirsiniz.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları