preloader

Türk Mayo ve Bikini Markaları: MYSUMMERBLUE

17.04.2020
Türk Mayo ve Bikini Markaları: MYSUMMERBLUE

Yazı Boyutu:

Hayatın her anını sevdikleriyle birlikte dolu dolu yaşamak isteyen; kendine, çevresine değer veren; bilinçli, zarif ve sofistike kadınların tercihi Türk resort wear markası MYSUMMERBLUE’nun kurucuları iki kız kardeş Aydan Kurnaz ve Nurdan Bilsen ile sohbet ettik.

Aydan Kurnaz ve Nurdan Bilsen, yıllarca kurumsal hayatta çalıştıktan sonra tutkularının peşinden giden iki kız kardeş. Keyifle üretmeyi seven, devamlı seyahat eden, meraklı, araştıran ve sorgulayan tarafları onları doğaya ve canlılara saygılı, yaratmak istedikleri hayatın bilincinde oldukları bir dönemde markalarının yolculuğuna çıkardı ve o günden beri de istedikleri hayata doğru, yaşadıkları dünyaya ve doğaya karşı sorumluluklarının bilincinde, yavaş ama emin adımlarla ilerliyorlar…

Markanızın kuruluş süreci nasıl gelişti?

Aydan: Hepimiz aslında yaz için çalışıyoruz, çalışırken bile yaz tatili hayali kurarak hayatlarımızı geçiriyoruz. Dört sene önce bir seyahatim sırasında, yazın hayatımıza ne kadar mutluluk ve anlam kattığını farkettim.

Nurdan: İstanbul’a döndüğümde yaratmak istediğim hayatı, güçlü tarafım olan tasarım ve renklerle birleştirmeye karar verdim. Tasarım yapmak işin zevkli kısmı ama markayı kurmaya karar verdiğimizde çok uzun ve zor bir süreç bizi bekliyordu,ürünleri görünür kılmak ve doğru kitleye ulaştırmak için hem sitemizi hem de sosyal medyayı çok aktif kullanabilmemiz için güçlerimizi birleştirdik.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: MYSUMMERBLUE

MYSUMMERBLUE markası olarak; yaşadığımız bu pandemi sürecinde de çok iyi anladığımız gibi bu yeni çağın ortaya çıkardığı sayısal çokluğu ön plana çıkaran, kendi değerini bilmeden kalabalıklarda kaybolan bakış açısını kabul etmiyoruz. Lüksün gerçek anlamının, başkalarına gösterilecek pahalı eşyalar değil, kendi dünyamıza değer katan, hayatı kolaylaştıran, kalıcı güzelllikler olduğunu biliyor, her tasarımımızda bu bilinçle tasarlıyor, üretiyoruz.

Amacımız, masmavi, pırıl pırıl yaz günlerini kıyafet seçmekle değil “yaşamakla” geçirmek isteyen kadınlara, kendilerini kolayca güzel, çekici hissetirecek kaliteli, kullanışlı yazlık ürünler sunmak. MYSUMMERBLUE yazlık dolabındaki sayılı, özel kıyafet, giyen her kadına yakışan, kalıcı parçalardan oluşuyor. İnanıyoruz ki zamanı durdurmanın en kolay yolu sevdiklerinizle birlikte hayatı dolu dolu yaşamak için hayatı sadeleştirmektir!

Tasarımlarınızın çıkış noktası ne oluyor, nelerden besleniyorsunuz?

Platon’un 2400 yıl kadar önce söylediği şu söz bizce günümüzde yaşadığımız tüm sorunları ve çözümünü tek cümlede anlatıyor! “Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır”.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: MYSUMMERBLUE

Biz de MYSUMMERBLUE kadınları için ürettiğimiz her tasarımın temeline bu soruyu yerleştiriyor ve onların hayatlarını kolaylaştıran aynı zamanda güzelleştiren, ihtiyaç duyacakları tek yaz markası; resort wear olmak için çalışıyoruz!

Bu sezon her zamankinden çok daha anlamlı oldu bizim için çünkü dünyada bir sınavdan geçtik, halen geçiyoruz ve markamızın kuruluş amacının ne kadar doğru olduğunu, çevremize, kendimize değer vermemizin, yerel değerlerin ne kadar önemli olduğunu bu zorlu süreçte yaşayarak tecrübe ettik.

Bu sezon tasarımlarımızın temel duygusu cesaret, kendini sevmek ve yeniden doğuş oldu. Renkler duygular için bildiğiniz gibi çok önemlidir bu yüzden bizi şifalandıran denizin, gökyüzünün mavisini, saflığın beyazlığını ve hayatın yeniden başlamasını simgeleyen yeşili tasarımlarımızın temeline yerleştirdik. Yeni koleksiyonumuzda cesaretleri kadar zarafetleriyle de hayatlarında yeni sayfalar açmayı başarabilen kadınlara seslendik.

Koleksiyonunuzda daha çok hangi materyelleri kullanıyorsunuz?

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde satın alınan kıyafetlerin nerede,kimler tarafından, hangi materyalden, nasıl üretildiğini sorgulamanın, bilmenin tüketicilerin sağlığı açısından ne kadar önemli olduğu çok daha iyi anlaşıldı.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: MYSUMMERBLUE

MYSUMMERBLUE olarak kadınlardan oluşan bir ekiple, bizim ülkemizde, bizim kumaşlarımızla ürettiğimiz her tasarımla ülkemizin, dünyamızın başarısına destek olmanın motivasyonu ve mutluluğuyla çalışıyor, üretiyoruz. Bu yüzden, kullandığımız materyallerde her zaman sürdürülebilirliğe, terletmeyen doğal kumaşlardan giyeni mutlu edecek rahatlık ve konforda olmalarına özellikle çok dikkat ediyoruz. Kumaş tercihlerimiz bu yüzden %100 pamuk ve viskondan oluşuyor. Ufak bir bilgi olarak da; #FashionRevolution‘ın başlattığı tüm dünyada bu süreçte daha da iyi anlaşılan #WhoMadeMyClothes hareketini sürdürülebilir kadın moda markası MYSUMMERBLUE olarak tüm faaliyetlerimizle destekliyoruz.

Markanızı tercih eden kadınların stilini nasıl tanımlarsınız?

“Stil” demek, hayata bakış açısı demektir. Kendine ve çevresine değer veren herkes farkındalığı yüksek seçimler yapar. Kalıcı güzellikleri hayatına sokar, hayatını kolaylaştırır ki sevdiklerine zamanı kalsın!

Türk Mayo ve Bikini Markaları: MYSUMMERBLUE

MYSUMMERBLUE kadının stili işte bu bilinci yansıtır; kendi değerini, neleri sevdiğini çok iyi bilen, başkalarına benzeme ihtiyacı duymayan, sofistike, sadece kendi olarak gözleri üzerinde toplaya bilen, yaşama sevinciyle dolu kaliteli bir sadelik ve zamansız bir şıklık.

OGGUSTO okurları markanıza nerelerden ulaşabilir?

Bizi www.mysummerblue.com sitemizden ve @mysummerblue.shop instagram hesabımızdan takip edebilirler.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları