preloader

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Moeva London

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Moeva London

Yazı Boyutu:

Cesur kadınları temsil eden Moeva London’ın kurucusu Burcu Togay Tanman ile markası ve plaj modası üzerine sohbet ettik.

Londra Central Saint Martins’de eğitimini tamamlayan Burcu Togay Tanman, iki yakın dostu ile mayo-bikini markası Moeva London’ı kurdu. 2012 yılından beri, her vücut tipine ve her zevke göre modeller tasrlayan markanın en büyük amacı, kadınların mayo ve bikinilerin içerisinde kendilerini özgüenli hissetmeleri…

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Eğitimimi Londra’da Central Saint Martins’de tasarım okuyarak tamamladım. Üniversite yıllarında dostluğumuzun giderek kuvvetlendiği iki yakın arkadaşım ile okulun son senesinde hayalimiz olan mayo ve bikini markası Moeva’yı kurduk. Markamızın tüm tasarım süreci ile ben ilgileniyorum. Her sezon farklı bir hikaye ile tasarımlarıma başlıyorum ve tasarımlar bittikten sonra renkleri, kumaşları seçerek numunelerini üretmeye başlıyoruz, tüm sürecin başında da ben oluyorum.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Moeva London

Markanızın kuruluş süreci nasıl gelişti?

Markamızın kuruluş serüveni ortaklarım Damla ve Yağmur ile Londra’da üniversite okurken başladı. Özellikle söz konusu mayo olunca tam olarak istediğimizi hiç bulamadık ve neden biz kendimiz bir marka oluşturmuyoruz diye düşünürken bir yandan da çalışmalara ve araştırmalara başladık. Araştırdıkça da yavaş yavaş şekillenmeye başlamış oldu Moeva fikri. Üniversitenin son senesinde ise markamızı kurmaya karar verdik ve 2012 yılında bu amacımıza ulaştık.

Tasarımlarınızın çıkış noktası ne oluyor, nelerden besleniyorsunuz?

Bu koleksiyonu düşlemeye başladığımda aslında geçmişi hayal ederken buldum kendimi. Annemin geniş vatkalı deri ceketleri, bol yüksek jeanlerle kombinlediği crop atletler, ve parlak taytlar… 90’lar Glam koleksiyonuna ilham veren en önemli dönemdi. 90’lardaki asi duruşu, eklektik ve kaba parçaların ahenkle oluşturdukları uyum üzerine kafa yorarken koleksiyonun taslağı oluşmaya başladı.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Moeva London

{772111}

Bu sene hangi tarzda bikini ve mayoları sahillerde göreceğiz? Genel trendlerden bahseder misiniz?

Bu yaz plajlarda eğlenceli ama şık bir trend görülecek; farklı tasarımlar, değişik kumaş kombinleri ve tabii ki renk uyumları ön planda. Yüksek bel ve balenli tasarımlar yenilenen trendler arasında yer alıyor. Crop-top tasarımları ve triangle bikiniler her zaman olduğu gibi bu sezonun da olmazsa olmaz modelleri arasında diyebiliriz.

Bikini/mayo alırken dikkat edilmesi gereken noktalar neler?

Her vücut tipine yakışan farklı model var. Vücuda uygun bikini ve mayo alındığında etkisi çok daha farklı oluyor. En önemlisi insanın kendine en çok yakışanı tercih etmesi, onun dışında zamansız modeller her zaman daha çok tercih edilir; yani, belli bir desene bağlı kalmadan, her sezon rahatlıkla giyebilecek ürünlerin tercih edilmesi önemli.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Moeva London

Markanızı tercih eden kadınların stilini nasıl tanımlarsınız?

Moeva kadını kendine güvenen ve dişiliğini sergilemekten hoşlanan bir kadın. Sunduğumuz geniş ürün çeşitliliğimizle aslında herkes kendi zevkini yansıtan bir parça rahatlıkla bulabiliyor. Her vücut tipine ve her yaştan kadının Moeva’yı giydiklerinde kendini özgüvenli hissedebilmesi bizim ana çıkış noktamız. Kendinden emin duruşu ve özgüveniyle Moeva kadınının stilini cesur olarak tanımlayabiliriz.

OGGUSTO okurları markanıza nerelerden ulaşabilir?

Şu anda dünya üzerinde 42 farklı ülkede satış yapıyoruz, ayrıca online sitemizden veya İstanbul’daki showroomumuzu ziyaret ederek de alışveriş yapmak mümkün. Türkiye’de Beymen ve Informal mağazalarında, Four Seasons, Raffles ve Fairmont otellerinde yeni koleksiyon ürünlerimize ulaşabilirler.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Moeva London

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları