preloader

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Direct Message

15.07.2020
Türk Mayo ve Bikini Markaları: Direct Message

Yazı Boyutu:

Deniz Marsan, kurucusu olduğu Direct Message markasının çıkış hikayesini ve sürdürülebilirlik ilkelerini OGGUSTO’ya özel anlattı.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Direct Message

Deniz Marsan

Öncelikle bize Direct Message markanızdan kısaca bahseder misiniz?

2015 senesine kadar istediğim gibi bikini bulamıyordum ben de kendi istediğim bikiniyi ve mayoyu kendim yapayım diyerek bu işe başladım, aslında kendi ihtiyacımdan yola çıkıp Direct Message markasını kurdum diyebiliriz. İlgi arttıkça plaj giyim kısmına da girdim sonrasında erkek koleksiyonunu da ekledim. Şimdi ise plaj giyimi ile yakaladığım başarıyı yine bulmakta çok zorluk çektiğim ve yurtdışı seyahatlerinden topladığım ürünlerle çözüm ürettiğim saçlarıma dair de kişisel bakım ürünlerini markaya dahil ettim. Amacım güzel saçlara kavuşmak için fazla zaman harcamadan, çabasız ve doğal güzellik sunmak.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Direct Message

Direct Message olarak çevreye duyarlı ürünlerinizin olduğunu biliyoruz. Sürdürülebilir moda konusunda düşünceleriniz nedir?

Ekolojik denge için doğaya saygı göstermek artık her birimiz için çok değerli… Bu nedenle bu konuda neler yapabiliriz diye düşündük ve bizi tercih edenlerin hem faydalı hem de fark yaratan ürünler kullanmasını istedik. Boncuk işlemeli ve el işçiliği modelleriyle birlikte bu sene minimal modeller de sunduk. Markamıza özel canlı renkler ve desenlerimizin yer aldığı denizlerden toplanan plastiklerin geri dönüştürülmesi ile elde edilen kumaşlardan hazırladığımız bikini ve mayolarımızla plajlarda stil sahibi görünmenin yanı sıra ekolojik anlamda da destek vermek istedik.

{773198}

Direct Message mayo ve bikinilerini kullananlar, bu parçaları plaj dışında başka nasıl kombinleyebilir?

Ben koleksiyonlarımı hazırlarken fonksiyonel özellikte olmasını öncelikli görüyorum ve buna göre tasarlıyorum. Kadın vücudunu nasıl daha iyi gösterebilirim? Hangi vücut tipine nasıl bir model yapılır? ya da bir mayo veya bikiniyi plaj giyimi dışında nasıl kombinleyebilirim? bunları düşünerek ilerliyor ve modellerimin çok kullanışlı olmasına dikkat ediyorum. Mayoların ve bikinilerin sadece plajlarda giyilmesini değil günlük hayatta da çok rahat bir şekilde spor yaparken ya da akşam dışarıya çıkarken de giyilebilir olmasını istiyorum. Örneğin upwind bikini üstü spor yaparken de akşam dışarıya çıkarken de giyilebilir. Tek omuzlu mayo modelim ise bir body gibi şortlar ve bluzlarla giyilebilecek bir model. Yani çok kullanım amaçlı modeller yapmak benim için çok önemli… Özellikle mayo kalıplarımda bedenin ince görünmesini önemsiyorum. Bunun içinde astara astar yerine kumaş kullandığım ve kulplu modeller yaptığım için bu da modellerin gerçekten ince gözükmesini sağlıyor.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Direct Message

Markanın tek odağı artık plaj giyimi üzerine değil. Bize biraz da yeni Direct Message saç ürünlerinden bahsedebilir misiniz? Direct Message saç ürünleri plaj sezonunda saçları nasıl koruyup bakım sağlıyor?

Güzel saçlara kavuşmak için bazen umduğumuzdan fazla zaman harcıyoruz. Direct Message Hair ürünlerini de hayatın akışına hızlı ayak uyduran, zamandan tasarruf sağlayarak saçların çabasız ve doğal güzelliğini ortaya koymak isteyenler için tasarladık. Saçlarımız için saatler harcamamalıyız. Çünkü çabasız güzellik özgürlüktür.

Saç Spreyi I’m Ready, fön öncesi ya da güneş öncesi saçınızı sıcaktan ve UV ışınlarından koruyor ve kolay bir uygulamayla saçın istenilen volüme ulaşmasını sağlıyor.

Kusursuz bir baz görevi gören saç spreyi, içeriğindeki badem yağı ve buğday proteinleri ile saçları nemlendiriyor ve elektriklenmiş saç görünümünün de önüne geçiyor. Formülündeki nem tutucular ile kuruluğu azaltarak saçların daha kolay şekil almasına yardımcı oluyor.

{774142}

Saçlarımızı dilediğimiz gibi şekillendirmenize yardımcı olması için de saç kremi I’m Your Style’yı ürettik. İçeriğindeki kompleks yağ karışımı formülü ile saçı ağırlaştırmadan nemlendiriyor ve elektriklenmenin önüne geçiyor. Çok yönlü kullanımı sayesinde dakikalar içerisinde saçı şekillendiren kremimiz, mucize bir görünüm sunuyor.

Saçın hızlı uzamasını isteyenleri de unutmadık ve saç bakım maskesi I’m Magic’i de ürünlerimizin arasına aldık. İçeriğindeki Jojoba ve Ginseng yağları ile anlık kullanımda elektriklenmeyi önleyen saç bakım maskemiz pürüzsüz ve parlak bir görünüm sağlıyor. Hatta haftada 2 kez düzenli kullanımla saçın uzamasını hızlandırıyor ve saç köklerini güçlendirmeye yardımcı oluyor.

Plaj stilini 3 adımda öne çıkarmak için sizin olmazsa olmazlarınız neler?

Ben her zaman fazla abartıdan kaçınılmasını düşünüyorum. Plajlarda her şeyin bir arada kullanılması çok güzel bir görüntü oluşturmuyor. Onun için kullanılan parçalarda sadece bir tanesinin öne çıkmasını önemli. Mesela çok iddialı bir şapka kullanılıyorsam daha düz bir mayo ile kombinliyorum. Veya ton sür ton yani aynı rengin ton kullanımlarını seviyorum. Mesela Direct Message sarısı dediğimiz ve sadece bize özel olarak hazırlanan sarı ton rengini yine onunla aynı ton aynı renklerde bir kimono veya içinde o rengi olan bir tonla tamamlamak. Birbirilerine yakın tonlarda giyilen parçalar plajda daha güzel görünüyor. Stilden ziyade vücut tipi ve seçimine daha çok önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun içinde önce vücut tipimizi iyi anlayıp ona göre model seçilmesini öneriyorum.

Türk Mayo ve Bikini Markaları: Direct Message

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları