preloader

Türk Çanta Tasarımcıları: &333

01.10.2018
Türk Çanta Tasarımcıları: &333

Yazı Boyutu:

Kreatif Direktör Gülşah Gürcan aşık olduğu şehirlerden biri olan İstanbu’da Beymen’le çalıştığı yıllarda dünya markaları için özel vitrin ve mağaza konseptleri tasarlıyordu. Kendi markasını kurma fikri ise projelerinin önemli parçası olan özel prop ve aksesuar tasarımları yaptığı zamanlara dayanıyor. Gürcan’a göre kendine özgü ve farklı olabilmek çok özel bir ayrıcalık, 2016 yılında Beymen’de profesyonel kariyerine son verdikten sonra, &333 çanta markasını bu yaklaşımla kurdu. Hayattan zevk alan, yaşsız, mutlu olmayı seven, pozitif ve eğlenceli dünyasını yansıtan &333 çantaların marka adı için de ilham kaynağı bu kavramlar oldu. Markanın hem kurucusu hem de Kreatif Direktörü olan Gülşah Gürcan, markasının hikayesini OGGUSTO’ya özel anlattı.

Çanta tasarlamaya nasıl başladınız?

Üç boyutlu sanata olan ilgim çok küçük yaşlarda başladı. Önce seramik eğitimi aldım. Sonra üniversitede Grafik Tasarım ve Reklam okudum. Farklı alanlarda deneyim sahibi oldukça bakış açınızın yaratıcılığa ne kadar iyi geldiğini yıllar sonra fark ettim. Çok sevdiğim bir reklamdan örnek vermek istiyorum. ‘Başladığın yer bitirdiğin yer olmak zorunda değildir. Hiçbir şey imkansız değildir. Varacağınız nokta orada sizi bekliyor olacaktır.’ Beymen’deki reklam, tasarım ve üç boyutlu sanatı ilgilendiren tasarım kariyerimden sonra &333 markamla eğlenceli ve hareketli çantalar tasarlamaya başladım.

Markanızı farklı kılan özellikler neler?

&333 çantalarının anatomik yapısında ‘Akordeon’ olma özelliği var ve koleksiyonumuz içi doluyken daha uzun, boşken daha kısa görünen çantalardan oluşuyor. Geometrik minimal, hafif ve şık görünümlü multi-fonksiyonelçantalar tasarlıyoruz. Modellerimiz farklı sap seçenekleriyle gündüz ve gece kullanımına da rahatlıkla uyum sağlayabiliyor.

Türk Çanta Tasarımcıları: &333

Markanızı kullanan kadınları bize nasıl tarif edersiniz? Bu kadınlar kimler, nasıl giyinirler, nereye giderler, ne severler?

&333 kadınlarının çabasız, farklı, kendine özgü stilleri, renkli ve eğlenceli, yeni keşiflerle dolu dünyaları var. Biz de her yerde ve her koşulda kendi dünyalarını yansıtma ve yaşama gücüne sahip bu özel kadınları daha da mutlu etmek için buradayız.

Sonbahar Kış sezonun en yeni modeli hangisi ve ilham kaynağı nedir?

En yeni modellerimiz ‘MellieBag’ ve ‘ShuShuBag’. &333’ün merkezinde belki hemen her anımızda olan ve bizi mutlu eden müzik var… Biz mutluluğun kendiliğinden gelen bir şey değil, bilinçli bir seçim olduğunu düşünüyoruz, kaliteli müzik dinlemek bu bilinçli seçimi destekleyen en güzel yollardan biri. Eğlenceli ve hareketli &333 çantalarının en büyük ilham kaynağı ise Billy Idol ‘Dancing With Myself’’.

ShuShuBag

MellieBag

Hangi markanın hangi modeli size keşke bu çantayı ben tasarlasaydım dedirtiyor?

Tasarım kavramı hayatımın hemen her döneminde var oldu… Dünyayı sıkı takip ederek çalışmanız gereken bir endüstri içindeyseniz keşkeye yer yok diye düşünüyorum.

Çanta tasarımcısı olmasaydınız ne yapmak isterdiniz?

Uzay bilimleri ile ilgilenmek hala aklımın bir köşesinde duruyor. Belki bir gün astronot olarak da karşınıza çıkarım 🙂

{88177}

Hayatınızın sonuna kadar tek bir çanta kullanmak zorunda kalsanız bu hangi model olurdu?

Şık ve konforlu hissettiren ama içine de dünyaları alabilen bir çantam olmalı 🙂 Bu nedenle premium accordion modelimiz olan ‘GuGuBag’.

Türk Çanta Tasarımcıları: &333

Çantalarınıza nerelerden ulaşabiliriz?

Nişantaşı The Sky, Wepublic, 365ist, Love It, Lidyana ve çok yakında yeni sürpriz satış noktalarından &333 çantalarımıza ulaşabilirsiniz.

Zeynep Ülgen
Zeynep Ülgen Tüm Yazıları