preloader

Tanışmanız Gereken Takı Markası: JUJU MOOD

Tanışmanız Gereken Takı Markası: JUJU MOOD

Yazı Boyutu:

Ürünleri şans ile ilişkişlendirilen JUJU MOOD markasının tasarımcısı Caner Çöllü ile kendisi ve markası hakkında sohbet ettik.

Takı tasarımcısı Caner Çöllü 23 yıllık New York macerası sırasında üretimden tasarıma takı yapımının her aşamasında çalıştı. Ardından, bu deneyimini kendi markasını kurma tutkusuyla birleştirdi ve 2013’te İstanbul’a dönerek eşi Özlem Çöllü ile birlikte JUJU’yu kurdu. Üretimini Türkiye’de gerçekleştiren marka; asi, farklı, sade, aynı zamanda gösterişli şeklinde tanımlanabilecek tasarımları hayata geçiriyor.

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Doğma büyüme Moda’lıyım. Ortaokulu Eyüboğlu Lisesi’nde bitirip 15 yaşında Amerika’ya gittim. Lise ve üniversite eğitim hayatımı orada tamamladım. Bir yandan da liseden itibaren boş zamanlarımda dayımın fabrikasında zaman geçirmeye başlayarak fark etmeden kuyumculuk/mücevher işinin her aşaması hakkında eğitim aldım. Hayallerimde bu sektörde çalışmak olmadı hiç. Finans okudum. Kısa bir süre borsacılık yaptıktan sonra 2001’de piyasaların çökmesiyle beraber dayımın şirketine geri döndüm. Geriye dönüp baktığımda hayatımın çok enteresan bir dönemiydi. Aile şirketi olması nedeniyle Dominik Cumhuriyeti’nde fabrika kurmaktan ürün tasarımına kadar her türlü sorumluluk üzerimdeydi. Şirketi iyi bir noktada sattık, ben de ABD’nin online mücevherde en büyük şirketinin genel müdürü oldum. Tüm bunlar olurken senelerce bir yandan da barmenlik yaptım.

Tanışmanız Gereken Takı Markası: JUJU MOOD

Markanızın kuruluşu hikayenizin hangi noktasına denk geliyor?

2013 senesinde dünya tatlısı eşim Özlem’le tanıştım ve bir sene sonra kendimi İstanbul’da buldum. Hayatımın her kararını korkmadan, kalbimden gelene güvenerek hiç düşünmeden vermişimdir. Aynı şekilde 23 sene önce bıraktığım Türkiye’ye Facetime üzerinden Nişantaşı’nda bir mağaza tutarak döndüm ve JUJU’nun hikayesi böyle başladı.

{771634}

Tasarımlarınızı şans ile ilişkilendirmenizin nedenlerinden bahseder misiniz?

JUJU’nun anlamı tılsım, üzerinde taşıdığın sana şans getirecek objeler demek. Ancak Özlem bana ilk JUJU dediğinde daha anlamını bilmediğim halde, sadece kelimenin tınısından hemen bu ismi kabul etmiştim. JUJU gerçekten bizim hayatımızın her alanına şans getirdi. Biz de JUJU’da tasarladığımız ürünleri takanların hayatına şans getirdiğine inanıyoruz, bunu birçok kez deneyimledik.

Tanışmanız Gereken Takı Markası: JUJU MOOD

Markanızı üç kelimeyle tanımlayın desek?

Seksi, asi, güçlü.

2019 koleksiyonlarınızı anlatır mısınız? Bu koleksiyonları oluştururken nelerden ilham aldınız?

Benim vizyonumda bir parçayı yaratmak veya bir araya getirmek sezonlarla ifade edilebilecek bir iş değil. Benim için JUJU parçası uzun yıllar her sezona her moda trendine hitap edebilen parçadır. Senelerdir tüm koleksiyonumu bu şekilde planlıyorum. Bununla beraber JUJU koleksiyonuna her sezon bir iki yeni parça ekleriz. Bu sene benim ilham kaynağım vintage mücevherler oldu. Onları JUJU’nun ipli, renkli dünyasına uyacak şekilde modernleştirdik ya da JUJU’laştırdık diyelim.

Tanışmanız Gereken Takı Markası: JUJU MOOD

Takılarınızı daha çok hangi stile sahip kadınlar kullanıyor?

Biz hem erkek hem kadın için tasarlıyoruz. JUJU’yu kendine güvenen, tarzını bulmuş kadınlar ve erkekler tercih ediyor. Markanın en keyifli kısmı her model için kendi metal, ip, taş rengini seçebiliyor, tasarımlara kendi dokunuşunuzu katabiliyorsunuz. Bizim koleksiyonumuz kolye, bileklik parçalardan oluşuyor. Ne kadar çok o kadar havalı.

OGGUSTO okurları takılarınıza nerelerden ulaşabilir?

JUJU’nun mağazası Nişantaşı’nda. JUJUmood.com’da diğer satış noktalarımıza da ulaşabilirsiniz.

Tanışmanız Gereken Takı Markası: JUJU MOOD

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları