preloader

Tanışmanız Gereken Takı Markası: Bodhita

Tanışmanız Gereken Takı Markası: Bodhita

Yazı Boyutu:

Gümüş ve pirinç tasarımlardan oluşan Bodhita markasının kurucusu Erge Başak Öner’e markası hakkında merak ettiklerimizi sorduk.

2018 yılında gerçeğe dönüşen Bodhita aslında uzun zamandır tasarımcı Erge Başak Öner’in hayallerindeymiş. Üniversite yıllarında hobi olarak yaptığı takı tasarımına artık profesyonel olarak devam eden tasarımcı, markasıyla birlikte ruhunun aydınlandığını ve özgürleştiğini söylüyor. Bodhita’dan önce yıllarca kurumsal bir firmada çok yoğun bir tempoda çalışan tasarımcının ne istediğini keşfetmesiyle adım attığı bu yeni macera bir anlamda onun ruhunun yeniden doğuşu aslında. Bu yüzden de markasının ismine karar verirken ‘ruhun yeniden doğuşu’ anlamına gelen Bodhita’yı seçmiş.

Markanızın kuruluşu hikayenizin hangi noktasına denk geliyor?

23 yaşından beri brokerlik yapıyorum, aktif ticaret ve borsanın içindeyim. Öte yandan sanatkar ve üreten bir aileden geliyorum. Üniversitede takı yapıp sattığım bir dönem olmuştu. Sonra iş hayatı araya girince yaratıcılığımı dilediğim gibi kullanamadım. Her şeyin bir vakti olduğunu düşünüyorum. 2018 yılında bu isteğimi hayata geçirdim. Markanın adını da bu yüzden ‘Bodhita’ olarak seçtim. ‘Bodhita’ yeniden doğuş, ruhun aydınlanması anlamına geliyor. Yaratıcılığımı kullandığım ve enerjimi akıtabildiğim takılar beni büyütüyor.

Tanışmanız Gereken Takı Markası: Bodhita

Markanızı farklı kılan özellikler neler?

Kendi hikayelerimden yola çıkarak yarattığım çizimlerimi takıya dönüştürdüğüm için insanlar başka yerde göremeyecekleri aksesuarlar takıyorlar. Genelde çizgimin farklı olduğunu düşünüyorum. Kullandığım bronz ve gümüşün kalitesi yüksek, üstüne kullandığımız altın kaplama 24 ayar ve kararmıyor. Ve tabii tüm tasarımları el işçiliğiyle üretiliyor.

Tasarımlarınızı üç kelimeyle tanımlayın desek?

Bohem, şık ve özgür.

Tanışmanız Gereken Takı Markası: Bodhita

Koleksiyonlarınızı hazırlarken nelerden ilham alıyorsunuz?

Bodhita 2018 yazında kurulan, aslında yeni bir marka. O yüzden şu an 2 koleksiyon mevcut. ‘Grano’ koleksiyonu benim yeniden doğuş hikayemi anlatıyor, dolayısıyla bu koleksiyon için başaklar ve başak tanelerinden ilham aldım. ‘Amazigh’ koleksiyonu ise Fas gezimden esinlendiğim bir koleksiyon. Çöldeki kadınların özgürlük hikayelerinden esinlendiğim, yani onların yeniden doğuş hikayelerinden ilham aldığım cesur tasarımları barındırıyor.

{771893}

2019’un öne çıkan parçaları hangileri?

Roos, Mata ve Full Spiga küpelerimiz. Ayrıca ‘Grano’ koleksiyonu için üretilen boncuklu kolyelerimiz de oldukça talep görüyor.

Tanışmanız Gereken Takı Markası: Bodhita

Takılarınızı daha çok hangi stile sahip kadınlar kullanıyor?

Farklı ve büyük takılar takmayı seven, cesur ve özgür kadınlar.

OGGUSTO okurları takılarınıza nerelerden ulaşabilir?

Bebek’te kendimize ait bir showroomumuz var. Tüm ürünlerimizi burada görebilir, deneyebilirler. Showroomumuzun yanı sıra web sitemiz üzerinden online satışımız mevcut. Diğer satış noktalarımız ise; Vakkorama, Sky Nişantaşı, Hipicon, Yuzu Concept, D Concept Store.

Tanışmanız Gereken Takı Markası: Bodhita

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları