preloader

Gamze Saraçoğlu’ndan Mickey’nin 90. Yaşına Özel Koleksiyon

Gamze Saraçoğlu’ndan Mickey’nin 90. Yaşına Özel Koleksiyon

Yazı Boyutu:

Walt Disney’in en ünlü karakteri neşeli, iyimser ve dost canlısı Mickey, 90. yaş kutlamaları için Türkiye’den sadece Gamze Saraçoğlu ile çalıştı. Bu çok özel koleksiyonu Gamze Saraçoğlu ile konuştuk.

Dünya çapında tanınmış modacılara ses getiren tasarımlar için ilham veren Mickey’nin 90. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcısı Gamze Saraçoğlu “Inspired by Mickey” adlı çok özel bir kapsül koleksiyon hazırladı.

Gamze Saraçoğlu’ndan Mickey’nin 90. Yaşına Özel Koleksiyon

Disney iş birliğinde Mickey’nin evrensel cazibesi, iyimserliği ve pozitifliğinden ilham alınarak oluşturulan bu kutlama koleksiyonu Penti, Taç Linens ve Hayat Su için oluşturulan tasarımlarla hayat buldu.

Gamze Saraçoğlu’ndan Mickey’nin 90. Yaşına Özel Koleksiyon

Gamze Saraçoğlu Penti için spor kıyafetler, pijamalar ve iç çamaşırları; Taç Linens için nevresim takımları, yatak örtüleri, kırlent, banyo ve el havluları; Hayat Su için de birbirinden şık üç su şişesi tasarladı.

Mickey’nin 90. yaşına özel hazırladığı koleksiyonu Gamze Saraçoğlu ile atölyesinde konuştuk.

2018’in Ocak ayında Disney ile bir araya gelen Gamze Saraçoğlu için Mickey çocukluğundaki en özel karakterlerden biri. İlk kez 6 yaşında Disneyland’a gerçekleştirdiği seyahatte tanıştığı Mickey ile özel bir bağ kuran Saraçoğlu, o yaşlarda bile Mickey’nin pozitifliğinden, iyi niyetinden etkilendiğini hatırlıyor. Mickey ile birlikte fotoğraf da çektiren Saraçoğlu, Disneyland seyahatinden sonra bile Mickey’i unutamamış ve O’na ait bir sürü objeyi toplamaya başlamış.

Gamze Saraçoğlu’ndan Mickey’nin 90. Yaşına Özel Koleksiyon

Tıpkı Mickey gibi pozitifliği ile içinizi ısıtan Saraçoğlu’nu Disney Türkiye ekibi de öyle görmüş olmalı ki Mickey’e en uygun tasarımcının Gamze Saraçoğlu olabileceğine karar vermişler; Ocak ayında atölyesinin kapısını çalmışlar. Önce bir marka için görüşülürken iş birliği daha da genişletilerek kapsül koleksiyona üç marka dahil edilmiş.

{771528}

Herkesin Mickey’si benim ise arkadaşım

Koleksiyonun yaratılma sürecinde Nisan ayında Mickey, bizzat Gamze Saraçoğlu’nu atölyesinde ziyaret etmiş. Bu ziyaret aslında Saraçoğlu’nu da çok heyecanlandırmış; Mickey’nin pozitifliği, enerjisi ve neşesi Gamze Saraçoğlu’nu da büyülemiş

Bir kutlama koleksiyonu hazırladığını söyleyen Gamze Saraçoğlu ana temada üç marka için tasarladıklarının bir bütünde topladığını ifade ediyor. Mickey’nin geleneksel renkleri kırmızı, siyah, beyaz ve sarıyla birlikte altın rengini de tasarımlarına ekleyen Saraçoğlu bu kutlama temasını taçlandırmış. Koleksiyonda Mickey’nin en çok kullandığı sözler “Oh Boy!” ve en çok bilinen jestleri de yerini alıyor.

Gamze Saraçoğlu’ndan Mickey’nin 90. Yaşına Özel Koleksiyon

“Herkesin Mickey’si, benim ise arkadaşım,” diyen Saraçoğlu Mickey ile gerçekleştirdiği iki buluşma sonrasında onunla artık arkadaş gibi hissettiğini ve Mickey’nin doğum günü vesilesi ile Disney ile çalışmaktan çok mutlu olduğunu ifade ediyor.

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları