preloader

Cartier’den Çanta Koleksiyonu: Guirlande de Cartier

07.12.2018
Cartier’den Çanta Koleksiyonu: Guirlande de Cartier

Yazı Boyutu:

Kralların mücevhercisi, mücevhercilerin kralı Cartier’nin çanta koleksiyonu Guirlande de Cartier ile tanışın.

Efsanevi mücevher markası Cartier, markanın sembolü ikonik mücevher kutularını, yeni çanta koleksiyonu Guirlande de Cartier ile ön plana çıkartıyor. Maison de Cartier, mücevher kutularını yeni alanlara taşımakla kalmıyor, işlevinden tasarımına ortaya koyduğu kreatif vizyonuyla yeni bir sanatsal maceraya atılıyor.

Cartier’den Çanta Koleksiyonu: Guirlande de Cartier

“Önemli olan, göze çarpan detayları, göze çarpmayanda bulmak, her şeyin içindeki hazineyi gün yüzüne çıkaran bir göze sahip olmak.” Cartier, bu kreatif bakış açısını deri aksesuar koleksiyonlarına da yansıtarak Guirlande de Cartier ile, Love, Juste un Clou, Écrou de Cartier ve Baignoire Koleksiyonu’ndaki cesur duruşu sergiliyor. Maison, 1910’ların mücevher çantalarını, 1960’lı yılların Must de Cartier koleksiyonlarının yaşam tarzını ve 2000’lerdeki koleksiyonlarının çeşitli görünümlerini barındıran bir tarihe yeni bir bölüm ekliyor. Guirlande de Cartier, bir çantanın ötesinde, yumuşak deriye işlenmiş, altın frizle süslenmiş ve sekiz kesimli fasetle müthiş bir forma kavuşturulmuş işçiliğin özünü temsil ediyor.

Cartier’den Çanta Koleksiyonu: Guirlande de Cartier

{771401}

Geçmişte, altın taç, çiçek motifli çelenkler ya da kelebek şeklinde süslenmiş yeni koleksiyonun renkleri, 18’inci yüzyılda Maison imzalı kutu motiflerini andırıyor. Kırmızı, yeşil ve siyah renklerde mini, küçük ve orta boy olarak sunulan koleksiyon, altın bitişler ve ayarlanabilen ya da çıkabilen deri askı kombinine sahip. Çantaların iç yüzeyindeki siyah kadife ise deri bir astara dönüştürüldü.

Cartier’den Çanta Koleksiyonu: Guirlande de CartierDış yüzeyinden iç yüzeyine, feminen bir duruşa hayat veren Guirlande de Cartier, Maison de Cartier’nin bir efsaneye mükemmel zekasıyla ve korkusuzca yeniden yön verişini sahiplenmek için eşi benzeri olmayan bir aksesuar.

Başak Güsar
Başak Güsar Tüm Yazıları