preloader

Margot Robbie’nin En İyi 5 Filmi

05.04.2022
Margot Robbie’nin En İyi 5 Filmi

Yazı Boyutu:

Son yılların parlayan oyuncularından olan Margot Robbie’nin en beğenilen filmleri!

Bombshell gibi sosyal dramalardan The Suicide Squad’a, Peter Rabbit’ten I, Tonya’ya kadar pek çok farklı türde filmde farklı yönetmenle çalışan Margot Robbie, kesinlikle son yılların parlayan oyuncularından biri. Toplamda 40 yapımda yer alan Robbie’nin en iyi 5 filmini sıraladık.

The Big Short – Büyük Açık (2015)

Margot Robbie’nin En İyi 5 Filmi

“Birkaç yıl içinde ekonomi çöktüğünde, insanların her zaman yaptıklarını yapacaklarına dair bir his var içimde; göçmenleri ve yoksulları suçlayacaklar.”

Moneyball kitabının da yazarı olan Michael Lewis’in kaleme aldığı film, modern finans sektörünün gerçeklerine dair bir öykü. Steve Carell, Brad Pitt, Christian Bale, Ryan Gosling gibi isimlerin yer aldığı The Big Short’ta, Robbie, köpük banyosu sahnesiyle hafızalara kazınmıştı. Adam McKay’in yönetmenliğindeki film, finans sektörünün kaotik yapısını hissettirmek için kurguda da benzer bir ritim yakalamıştı.

Once Upon a Time in… Hollywood – Bir Zamanlar Hollywood’da (2019)

Margot Robbie’nin En İyi 5 Filmi

“Bir kardeşten daha fazlası ve bir eşten biraz daha az olan bir arkadaşla yolun sonuna geldiğinizde, birlikte körü körüne sarhoş olmak gerçekten veda etmenin tek yolu.”

Quentin Tarantino’nun seyirci nezdinde bol tartışma yaratan son filmi, kendini aynalayan anlatısıyla Hollywood film endüstrisine dair kışkırtıcı söylemler içeriyordu. Belirli bir dönemi ele alan filmde aynı zamanda “Manson cinayetleri” de canlandırılmıştı. Robbie filmde o dönem Roman Polanski’nin eşi olan Sharon Tate’i oynuyordu. Film, Hippi kültürünü ve Bruce Lee gibi dönemin ünlü sinema emekçilerini aşağıladığı gerekçesiyle sert eleştiriler alsa da son yılların dikkate değer yapımları arasında bulunuyor.

Z for Zachariah (2015)

Margot Robbie’nin En İyi 5 Filmi

Z for Zachariah, Robbie’nin diğer filmlerin kıyasla gerektiği kadar ilgi görmeyen bir yapımdı. Yaşanan nükleer kıyametten kurtulan üç insanı anlatan filmde Robbie, minimal performansıyla dikkat çekmişti. Filmde ayrıca Chiwetel Ejiofor ve Chris Pine yer alıyordu.

I, Tonya – Ben, Tonya (2017)

Margot Robbie’nin En İyi 5 Filmi

“Böylece bir kadın boksör oldum. Neden olmasın? Zaten bildiğim tek şey şiddetti.”

Ünlü artistik buz patencisi Tonya Harding’i canlandıran Robbie, bu performansıyla ilk Oscar ve Altın Küre adaylıklarını almıştı. Film, Harding’in sallantılı kariyeri kadar kişiliği hakkında fazla ayrıntı içeren başarılı bir biyografiydi.

The Wolf of Wall Street – Para Avcısı (2013)

Margot Robbie’nin En İyi 5 Filmi

“Bana bu kalemi sat!”

Broker Jordan Belfort’un gerçek yaşam öyküsünü anlatan film, hem Amerikan kapitalizminin sınırsızlığını gösteriyor hem de suç, yolsuzluk ve federal hükümetin ayrılmaz bağına dikkat çekiyordu. The Wolf and Wolf Street, hem son yılların hem de Martin Scorsese’nin en iyi filmlerinden biri olmakla birlikte Margot Robbie’nin de geniş çaplı tanınmasına vesile olan yapımdı.

OGGUSTO Sinema Editörü Tayfun Bodur’un diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.