preloader

Margot Robbie’nin En İyi 5 Filmi

05.04.2023
Margot Robbie’nin En İyi 5 Filmi

Yazı Boyutu:

Birçok başarılı yapımda yer alan ve son yılların parlayan oyuncularından olan Margot Robbie’nin en beğenilen filmlerini keşfedin.

“Bombshell” gibi sosyal dramalardan “The Suicide Squad”a, “Peter Rabbit”ten “I, Tonya”ya kadar pek çok farklı türde filmde farklı yönetmenle çalışan Margot Robbie, kesinlikle son yılların parlayan oyuncularından biri. Birçok başarılı yapımda yer alan Margot Robbie’nin en iyi 5 filmini sıraladık.

The Big Short (Büyük Açık), Apple TV – IMDb: 7.8

“Moneyball” kitabının da yazarı olan Michael Lewis’in kaleme aldığı film, modern finans sektörünün gerçeklerine dair bir öykü. Steve Carell, Brad Pitt, Christian Bale, Ryan Gosling gibi isimlerin yer aldığı “The Big Short”ta Robbie, köpük banyosu sahnesiyle hafızalara kazınmıştı. Adam McKay’in yönetmenliğindeki film, finans sektörünün kaotik yapısını hissettirmek için kurguda da benzer bir ritim yakalamıştı.

Once Upon a Time in… Hollywood (Bir Zamanlar Hollywood’da), Apple TV – IMDb: 7.6

Quentin Tarantino’nun seyirci nezdinde bol tartışma yaratan son filmi, kendini aynalayan anlatısıyla Hollywood film endüstrisine dair kışkırtıcı söylemler içeriyordu. Belirli bir dönemi ele alan filmde aynı zamanda “Manson cinayetleri” de canlandırılmıştı. Robbie filmde o dönem Roman Polanski’nin eşi olan Sharon Tate’i oynuyordu. Film, Hippi kültürünü ve Bruce Lee gibi dönemin ünlü sinema emekçilerini aşağıladığı gerekçesiyle sert eleştiriler alsa da son yılların dikkate değer yapımları arasında bulunuyor.

Z for Zachariah (Zachariah İçin Z), Diğer – IMDb: 6.0

“Z for Zachariah”, Robbie’nin diğer filmlerin kıyasla gerektiği kadar ilgi görmeyen bir yapımdı. Yaşanan nükleer kıyametten kurtulan üç insanı anlatan filmde Robbie, minimal performansıyla dikkat çekmişti. Filmde ayrıca Chiwetel Ejiofor ve Chris Pine yer alıyordu.

{23930}

I, Tonya (Ben, Tonya), Apple TV – IMDb: 7.5

Ünlü artistik buz patencisi Tonya Harding’i canlandıran Robbie, bu performansıyla ilk Oscar ve Altın Küre adaylıklarını almıştı. Film, Harding’in sallantılı kariyeri kadar kişiliği hakkında fazla ayrıntı içeren başarılı bir biyografiydi.

The Wolf of Wall Street (Para Avcısı), Diğer – IMDb: 8.2

Broker Jordan Belfort’un gerçek yaşam öyküsünü anlatan film, hem Amerikan kapitalizminin sınırsızlığını gösteriyor hem de suç, yolsuzluk ve federal hükümetin ayrılmaz bağına dikkat çekiyordu. “The Wolf and Wolf Street”, hem son yılların hem de Martin Scorsese’nin en iyi filmlerinden biri olmakla birlikte Margot Robbie’nin de geniş çaplı tanınmasına vesile olan yapımdı.

BONUS: Barbie

Margot Robbie, 1990’lardan bu yana dünyanın en çok satan oyuncaklarından olan Barbie‘nin 21 Temmuz 2023 tarihinde vizyona girecek filminde rol alıyor. Barbie karakterini canlandıran oyuncuya filmde, Barbie’nin sevgilisi Ken rolü ile Ryan Gosling eşlik ediyor. Barbie diyarından kovulan ve kendisini bir anda gerçek dünyada bulan Barbie’nin macera ve eğlence dolu hikâyesine tanık olacağımız film, Robbie’nin yer aldığı başarılı yapımlar arasına girecek gibi duruyor.

{35327}

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları