preloader

BluTV’de İzlemeniz Gereken En İyi Diziler

03.05.2024
BluTV’de İzlemeniz Gereken En İyi Diziler

Yazı Boyutu:

Dijital platformlarından biri olan BluTV’de izleyebileceğiniz en iyi dizileri öğrenmek için rehberimize göz atın!

Türkiye’nin ilk dijital dizisi “Masum” ile tüm ülkede ismi yankılanmaya başlayan BluTV, şu anda orijinal yapımlarının yanı sıra HBO gibi dünyanın en önemli kanallarının harika dizilerini de bizlerle buluşturuyor. Özellikle son dönemlerde ivme kazanarak bir tırmanışa geçmiş olan BluTV’de eskiden arayıp da bulamadığımız pek çok yabancı diziye ulaşmamız artık mümkün. Ne izlesek, nereden başlasak diyorsanız sizin için BluTV’de izleyebileceğiniz en iyi dizileri bir araya getirdik.

En İyi BluTV Orijinal İçerikleri

Prens, BluTV – IMDb: 8.0

Giray Altınok’un performansıyla büyük beğeni toplayan “Prens” dizisi, ikinci sezonu ile BluTV izleyicileriyle buluşuyor. Vahşi kelebek Prens’in yaşayacağı yeni maceraları izleyicilere aktaracak dizinin ikinci sezonunda ise Çağlar Ertuğrul, Ebru Şahin, Deniz Uğur, Engin Benli, Zeynep Tuğçe Bayat, Kürşat Demir, Okday Korunan, Demet Gül, Sarp Aydınoğlu, Cemil Büyükdöğerli, Yağmur Sevgi Koysal, Miray Akay, Devrim Kabacoğlu, Mert Doğan, Şevket Süha Tezel, Soner Türker, Kemal Tarkan İnallı, Gizem Ayaz, Faruk Barman, Cansu Diktaş Altınok, Erarslan Sağlam, Levent Özdilek gibi isimleri göreceğiz.

Zirve, BluTV

“Zirve” adlı belgesel, adidas TERREX’in outdoor kampanyasının özel bir tanıtımı olarak BluTV platformunda izleyiciyle buluşuyor. Dört bölümlük belgeselde, kendi alanlarında zirvede olan ünlü isimler Aysu Türkoğlu, Eda Erdem, Maksut Aşkar ve Şahika Ercümen’in başarı hikayeleri anlatılıyor. Her bir hikaye, farklı outdoor sporları ve zirve deneyimleriyle iç içe geçmiş olarak sunuluyor. Türkiye’nin çeşitli coğrafyalarında, sert hava koşullarında çekilen belgesel, skyrunning, kamplı zirve, spor kaya tırmanışı ve bisikletle irtifa sporları gibi çeşitli outdoor aktivitelerini içeriyor.

Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi, BluTV – IMDb: 8.6

Geçtiğimiz sezon yoğun bir ilgiyle karşılanan, Behzat Başkomiser ve cinayet büro ekibinin yolculuğunu anlatan “Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi” dizisi, ikinci sezonu ile BluTV’de izleyicilerle buluşuyor. İkinci sezonunda Ankara’nın üzerindeki kaos git gide artacak fakat Behzat başkomiser olaylara el koyacak. Düşmanlara ve üzerine kurulan oyunlara karşı daha dikkatli olan Behzat Ç.’nin aklında artık intikamdan başka bir şey yoktur. Ateş’i ele geçirmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olan Behzat, bunun için kendi kurallarını bile çiğnemeye hazır.

Deneme Çekimi, BluTV – IMDb: 6.7

Aslı İnandık’ın başarılı performansıyla öne çıktığı BluTV orijinal komedi dizisi “Deneme Çekimi”, gittiği deneme çekimlerinde kendisini türlü absürd olayların içerisinde bulan Kübra’nın hikayesini konu ediyor.

Magarsus, BluTVIMDb: 7.9

Berkay Ateş, Çağlar Ertuğrul, Merve Dizdar ve Ercan Kesal’ın başrolünde yer aldığı “Magarsus” dizisi, Çukurova’nın bir sahil ilçesi olan Sarıbahçe’de narenciye ticareti yapan Kurak Ailesi’nin hem kendi içlerinde cereyan eden hem de bölgede hakimiyet kurmaya çalışan dış güçlerle olan mücadelesini konu ediyor. 10 Ağustos tarihinde Blu TV’de yayınlanacak olan “Magarsus” dizisi, 7. Berlin TV Series Festivali’nin “Special Mention” kategorisinde de başarılı oyuncu kadrosuyla “Stellar Cast” Ödülü’ne layık görüldü.

Yeşilçam, BluTV IMDb: 7.8

Dizi, 60’lar Türkiye’sinde altın çağına giren Yeşilçam’da bir yapımcının ayakta kalma mücadelesini anlatmaktadır. Çağatay Ulusoy’un canlandırdığı Semih Ateş karakteri, her şeyini kaybetmiş ancak Yeşilçam’da küllerinden tekrar doğmaya çalışan sinema aşığı bir yapımcıdır. Selin Şekerci Yeşilçam’ın gözde yıldızlarından Mine Cansu’yu, Afra Saraçoğlu ise Yeşilçam’da önemli bir sanatçı olmak için çabalayan genç ve güzel Tülin Saygı’yı canlandırıyor.

Yaşamayanlar, BluTV IMDb: 4.9

Türk yapımı BluTV dizilerinden bir diğeri de vampir temalı Yaşamayanlar’dır. Bu yapım, ilk Türk vampir dizisi olma özelliğini taşır.

İlk ve Son, BluTV IMDb: 8.1

Deniz ve Barış’ın 10 yıla yayılan ilişkilerinin hikayesi. 20’li yaşlarının ortasında tanışan iki gencin, boşandıkları güne kadar geçen; bazen güneşli, bazen bulutlu, bazen fırtınalı, bazen imkanlı, çoğu zaman imkansız aşk hikayesi.

Kıyma, BluTV IMDb: 5.5

Şehirler değişir, sokaklar asla! Ömer, Poyraz ve Tufan 3 yıl hapiste yattıktan sonra Adana’dan İstanbul’a gelip bir kebapçı açarlar. Artık illegal dünyayla işleri bitmiştir. Ancak gerçekler planladıkları gibi olmaz. İstanbul’da daha dükkanı kiralarken dolandırılınca paralarını geri almak için girdikleri yolda yeni bir dünyayla karşılaşırlar. Büyük ve saygı duyulan bir mafya babası olan Dayı’nın güvenini kazanırlar. Fakat Dayı’nın oğlu Yiğit ilk günden beri Ömer, Poyraz ve Tufan’a düşman olur.

Dudullu Postası, BluTV IMDb: 5.6

Serkan Yılmaz’ın Türkiye’nin en çok satan mizah dergisi Penguen için çizdiği Dudullu Postası köşesi, Onur Ünlü yönetmenliğinde hayat buldu. Abisi tarafından evden çıkmasına izin verilmeyen Melis’in, Melis’in aşkını kazanmak için gazeteci olmaya karar veren Tayfur’un, babası halı saha maçında mahallenin tüm babalarıyla birlikte kaybolan ve ailesini korumak için mahallenin delikanlılarıyla “İffet Team” kuran Eyüp’ün, gazetecilik yapmak için gecesini gündüzüne katan ama yeteneksizliğinden de bihaber olan Asım’ın, annesinden sürekli “çık sokakta oyna çocuğum” lafını duyan, bu yüzden de sokağı ikinci evi bilen, sosyetik güzel Betül’e aşık Cem’in, Tayfur ve Cem’in çocukluk arkadaşı, atanamayan Ersan’ın ve tabi ki mahallenin abisi Vasıf’ın hikayesidir Dudullu Postası! Gazetecilik tutkusuyla haber yaptıklarını zannederken kendi komik hikayelerini paylaşan sıra dışı insanların sıra dışı hayatları; sıcak, doğal ve samimi bir mizaçla buluşuyor.

Bozkır, BluTV IMDb: 8.0

Her katil, yaşadığı yere benzer. Mesleğinde deneyimli başkomiser Seyfi ile genç, deli dolu ve çaylak polis Nuri Pamir şehirde bir çocuk cinayeti ile karşı karşıya kalırlar. Bu cinayet onları şehrin nüfuzlu iş adamı Abbas Bey ve kızı Dilara’ya götürür. “Paslanmış kafesler, gören ve susan diller, küçük bir şehrin zulasında cinayetler. Cehennem var mı yok mu? Bozkır’ın söyleyecekleri var.”

Saygı – Bir Ercümen Çözer Dizisi, BluTV IMDb: 8.0

Saygı, adından da anlayacağınız gibi Behzat Ç’nin sevilen kötü ve kompleks kahramanı Ercüment Çözer’in dünyası ile bizi daha yakından bir araya getiriyor. Bir anti-villian olarak bildiğimiz Ercüment Çözer’in kendine has bir cezalandırma sistemi ve intikam yöntemleri var. Bu anti kahramana, genç kuşağın iki sevilen ismi Miray Daner ve Boran Kuzum’un canlandırdığı iki yeni karakter de eşlik ediyor. Tanık oldukları adaletsizliklere, kötülüklere ve en önemlisi saygısızlıklara daha fazla tahammül edemeyen iki yeni genç karakterin yolu Ercüment Çözer ile kesişiyor ve onun kendine has cezalandırma sisteminin bir parçası oluyorlar.

Yarım Kalan Aşklar, BluTV IMDb: 7.6

BluTV’nin en çok konuşulan yapımlarından biri olan Yarım Kalan Aşklar, fantastik bir karakomedi! Gizemli fragmanından da anlayacağınız gibi idealist bir gazeteci olan Ozan, tam da uzun zamandır birlikte olduğu aşkı Elif’e evlenme teklif ettiği gün geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybediyor ve hikayemiz başlıyor!

Fakat Ozan’ın öteki dünyaya gitmek yerine Kadir isimli son derece olaylı ve uslanmaz bir cinayet büro komiseri olarak dünyaya geri dönmesi ile işler iyice karışmaya başlıyor. Yeni bedeninde hem ölümüne kimin sebep olduğunu bulmaya çalışacak hem de hayatının aşkı Elif’e farklı bir bedende gerçekleri anlatmak için ter dökecek olan Kadir’in gizemli hikayesini heyecanla izleyeceksiniz. Dizinin başrollerini ise Dilan Deniz Çiçek ve Burak Deniz paylaşıyor.

Alef, BluTV IMDb: 7.9

Yönetmen koltuğunda Emin Alper’in oturduğu mistik bir suç dizisi olan Alef, İstanbul’da bulunan bir ceset ve ardından hızla gelişen başka cinayetlerin peşine düşen iki dedektifin hikayesini anlatıyor. Birbirine oldukça zıt karakterlere sahip olan bu iki dedektifi canlandıran Kenan İmirzalıoğlu ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın karakterlerine bir üniversitenin öğretim görevlisi olan Yaşar’ın katılmasının ardından ekip yüzyıllardır saklı kalan bir olayla karşı karşıya kalıyor. Yaşadığımız toprakların tarihinden esinlenen mistik ögeler ile dolu olan Alef, aksiyon ve heyecanı bu öğeler ile harmanlayarak izleyiciye sunuyor.

Masum, BluTV IMDb: 8.3

BluTV ile pek çok kişinin tanışmasına vesile olan ve ülkemizin ilk internet dizisi olan Masum, dev oyuncu kadrosu, senaryonun ardındaki süper isim Berkun Oya ve harika müzikleriyle dikkat çeken bir yapım. Bu dizide kimler yok ki? Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Okan Yalabık, Ali Atay, Tülin Özen ve Bartu Küçükçağlayan’ı bir araya getiren 8 bölümlük bu mini dizide klasik dinamiklere sahip bir Türk ailesinin çevresinde gelişen gizemli bir trajedi anlatılıyor. Bir suç perdesinin sırlarını çözmeye çalışırken yer yer gerileceğiniz diziye mutlaka göz atın!

Aynen Aynen, BluTV IMDb: 7.5

Herkesin izlerken kendinden bir şeyler bularak gülümseyeceği tam bir çıtır çerez izlemelik dizilerden olan Aynen Aynen, Nil ve Deniz’in günümüz ilişkilerini anlatan eğlenceli yaşantısını konu alıyor. İlk iki sezonunda Nilperi Şahinkaya’ya Uraz Kaygılaroğlu eşlik ederken, üçüncü sezon itibariyle ise yeni partneri Kerem Bürsin oluyor. Aynen Aynen’in en önemli özelliklerinden biri ise bölümlerin yalnızca 5-10 dakika olması! Anlayacağınız boş bakışmalara, gereksiz repliklere bu dizide yer yok. Aşk hayatında yaşadığınız talihsizlikleri, yeni heyecanları ve gündelik sorunları başka bir ağızdan dinlemek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Bartu Ben, BluTV IMDb: 7.5

Bu dizi Bartu Küçükçağlayan’ın gerçek hayatı mı değil mi? Evet, kabul ediyoruz ki diziyi izlerken bunu anlamak biraz zor ama Bartu’nun kendi hayatına göz kırpan imalarla donatılmış harika bir mizah dizisi Bartu Ben! Tolga Karaçelik yönetmenliğinde ve sürpriz oyuncuları barındıran neşeli bölümleriyle kendiyle dalga geçebilenlerin oldukça seveceği bir yapım.

7 Yüz, BluTV IMDb: 7.6

BluTV’nin bir diğer cesur projelerinden olan 7 Yüz, insanlığın cebelleştiği 7 günaha atfen, her bölümde bu günahlardan birini işleyen temasıyla 7 farklı hikayeyi bizlere anlatıyor. Kendinizi, farklı karakterler ve farklı olayların geçtiği 7 kısa film izliyor gibi de düşünebilirsiniz. Genco Erkal, Melisa Sözen gibi önemli isimleri bu hikayelere taşıyan yapım, size pek çok duyguyu yaşatarak uzun süre aklınızda kalacak. Hatta bu yapım o kadar sevildi ki İnsanlar İkiye Ayrılır isimli uzun metraj bir film olarak, ikinci bir proje ile seyirci karşısına çıktı. BluTV’nin ilk özel yapım filmi olarak da dikkat çeken İnsanlar İkiye Ayrılır, Antalya Film Festivali’nden ödülle dönmeyi de başardı. Burcu Biricik, Pınar Deniz ve Aras Aydın’ın başrollerde olduğu filmde, sisteme karşı sert bir eleştiri mevcut. Bankaların türlü sebeplerden peşine düş(e)medikleri borçları satın alıp, tahsil etmeyi kendine misyon edinmiş bir şirkette çalışan Duygu ve Bahadır’ın yollarının Ceren’le kesişmesiyle değişen farklı hikayelerin ele aldığı konular, oldukça göz açıcı ve ilgi çekici.

Bonkis, BluTV IMDb: 6.7

BluTV’ nin özel yapımlarından olma niteliğindeki bu dizinin konusu, “Bonkis” isimli kafesini ayakta tutmaya çalışan diğer yandan ilişki durumu, ailesi ve geçmişi tarafından köşeye sıkışmış olan Deniz’ in trajikomik hikayesi hakkında.

En İyi BluTV Yabancı İçerikleri

BluTV’de birbirinden iddialı ve pek çok farklı ülkeden yabancı yapımı izleyebilirsiniz.

Fantasmas, BluTV – IMDb

Ünlü komedyen Julio Torres’in yazıp, yönettiği ve başrolünde yer aldığı “Fantasmas” dizisi, Julio karakterinin kaybettiği değerli bir eşyayı bulma macerasına atılarak izleyicileri alternatif bir New York evrenine sürüklüyor. Dizi, komik ve distopik unsurlarıyla renkli bir dünya sunuyor ve altı bölümden oluşan bir serüven sunarak giderek yalnızlaşan dünyada bir amaç ve anlam arayan insanların hikayelerini bir araya getiriyor. Başrollerini Julio Torres, Martine Gutierrez, Tomas Matos ve Joe Rumrill’in paylaştığı dizinin konuk oyuncu kadrosunda ise Steve Buscemi, Paul Dano, Julia Fox, Alexa Demie, Emma Stone, Aidy Bryant, Bowen Yang, Kim Petras, Ziwe gibi birçok önemli ismi yer alıyor.

House of the Dragon, BluTVIMDb: 8.5

“Game of Thrones” dizisinin bir spinoff’u olarak, Targaryen Ailesi’nin egemenliğini ve iç savaşını ele alan dizi, George R. R. Martin’in “Fire & Blood” kitabından esinlenerek yaratıldı. Daenerys Targaryen’in doğumundan 172 yıl önce Targaryen Hanesi’nin zirvede olduğu ve krallığın başında olduğu bir dönemi konu alan dizinin ikinci bölümünde, Westeros’ta iç savaşın sesleri yankılanmaya başlarken taraflar yerini alıyor. Kral Aegon Yeşil Konsey’i, Kraliçe Rhaenyra ise Siyah Konsey’i savunarak dönüşü olmayan hamlelerine başlıyor. Rhaenyra Targaryen ile Alicent Hightower’ın karşı karşıya geldiği Westeros’ta ejderhaların savaşı hafızalardan silinmeyecek anlara sahne olacak.

Quiet On Set: The Dark Side of Kids TV, Blu TV – IMDb: 7.9

Yapımcı Dan Schneider tarafından hazırlanan dört bölümlük belgesel dizisi “Quiet On Set: The Dark Side of Kids TV”, 1990’ların sonu ve 2000’lerin başındaki en popüler çocuk programlarından bazılarının arkasındaki zehirli ve tehlikeli kültürü ortaya çıkarıyor. Dizi, abartılı şaka ve skeçlerle dolu eğlenceli programlarda yer alan, çocuk yıldızları ve taciz, cinsiyet ayrımcılığı, ırkçılık ve uygunsuz dinamiklerle dolu tekinsiz bir ortamı belgeliyor.

Such Brave Girls, Blu TV – IMDb: 7.3

Altı bölümden oluşan “Such Brave Girls” dizisi, bekar anne Deb ve iki kızı Josie ile Billie’nin evlerini terk eden narsist babalarının ardından hayatlarını yeniden inşa etme mücadelesini ele alıyor. Deb, yanlış kararlar alarak hayatlarını yönlendirirken, Josie ve Billie ise bu sıkıntılı dönemde güvenebilecekleri kişileri yanlışlıkla seçiyorlar. Dizide Josie’nin rolünü oynayan Kat Sadler ve Billie’yi canlandıran Lizzie Davidson, hikayesiyle övgüleri toplayan bu diziye can verirken, annelerini canlandıran Louise Brealey ise izleyicileri etkisi altına alıyor.

The Sympathizer, Blu TV

BluTV’de yayınlanan yeni dizi “The Sympathizer”, Vietnam Savaşı’nın son günlerinde geçen ve Viet Thanh Nguyen’in Pulitzer ödüllü romanından uyarlanan bir hikayeyi anlatıyor. Başrolünde Robert Downey Jr. ve Hoa Xuande’nın yer aldığı dizi, yarı Fransız ve yarı Vietnamlı bir komünist casusun mücadelesine odaklanıyor. Hikaye, Güney Vietnamlı mültecilerden oluşan bir topluluk içinde yaşayan bu casusun, topluluk hakkında gizlice casusluk yapmaya başlaması ve yeni hayatı ile sadakati arasında sıkışan bir adamın içsel mücadelesini konu alıyor.

The Regime, Blu TV – IMDb: 6.2

HBO’nun heyecanla beklenen The Regime isimli mini serisini 4 Mart Pazartesi günü kullanıcıları ile buluşturmak için geri sayımda. Otoriter bir rejimin saray duvarları içinde geçen son bir yılını izleyicilere aktaracak dizinin fragmanı yayınlandı. 6 bölümden oluşan The Regime’in başrolünde Oscar ödüllü Kate Winslet, bir diktatör olarak yer alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Stephen Frears ve Jessica Hobbs otururken senaryosunu Succession yazarlarından Will Tracy kaleme alıyor.

The Curse (Lanet), BluTV – IMDb: 6.7

Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV ile son dönemin en çok konuşulan yapımlarının ardındaki prodüksiyon ve dağıtım şirketi A24 arasında ses getirecek bir anlaşma imzalandı. Kısa sürede tüm dünyada yükselişe geçen A24 yapım şirketi, yakın zamanda Oscar’da 50 adaylığın 16’sını kazandı. Sinemadaki başarısını televizyona da aktaran şirket Euphoria gibi ikonik bir hale gelen ve BluTV’de izleyici karşısına çıkan dizilerle yükselişe geçti. Anlaşma kapsamında ilk olarak özellikle performansları çok merak edilen, performansıyla Golden Globe’a aday gösterilen Emma Stone ile Nathan Fielder ve Benny Safdie’nin başrolünü üstlendiği A24’ün ezberleri bozacak yeni dizisi “The Curse” BluTV kütüphanesindeki yerini alıyor.

Succession, Blu TV – IMDb: 8.9

Jesse Armstrong’un yaratıcısı olduğu ve HBO tarafından yayınlanan Amerikan drama dizisi “Succession”, Waystar RoyCo adlı küresel bir medya ve eğlence holdinginin sahibi olan Roy ailesinin hikayesini anlatıyor. Aile reisi Logan Roy’un sağlığı tehlikede olduğunda, şirketin kontrolü için aile içinde acımasız bir mücadele başlar. Logan’ın çocukları, şirketin yönetiminde kendi yerlerini bulmak için birbirleriyle yarışırken, Succession güç, aile ilişkileri ve paranın yıkıcı etkilerini dramatik bir şekilde işler.

The Ark, BluTV – IMDb: 5.3

12 bölümlük ilk sezonuyla bilim kurgu severlerin yeni favorisi olacak “The Ark” dizi gelecekte insan ırkının hayatta kalması güvence altına almak için “gezegen kolonileştirme” sisteminin uygulanmasını konu alıyor.

The Gilded Age, BluTV – IMDb: 8.0

Dönem dizisi sevenlerin izlerken keyif alacağı dizilerden biri olan “The Gilded Age”, izleyicileri 1880’li yıllara götürüyor. Zenginlerle yoksullar arasındaki eşitsizliğe tanıktık eden genç bir kadının hayatına odaklanan dizi, tarihi sahneleri ile izleyiciyi o dönemlere sürüklüyor.

The Sopranos (Soprano Ailesi), BluTVIMDb: 9.2

Modern televizyonunun dönüm noktalarından biri olarak kabul edilen, suç-drama türündeki bir televizyon dizisidir. HBO’da 1999-2007 yılları arasında yayınlanan dizi, baş karakter Tony Soprano’nun New Jersey’deki mafya ailesinin lideri olarak hem suç dünyasıyla hem de kişisel sorunlarıyla mücadelesini konu alır. Karakter derinliği, karmaşık hikayeleri ve dramatik anlatımıyla tanınan “The Sopranos,” televizyon dizilerine yeni bir kalite standardı getirdi. Dizi, suç dünyasının psikolojik ve insani yönlerine odaklanırken, aynı zamanda aile, güç ve vicdan gibi evrensel temaları ele alır. Bu eşsiz yapım, televizyon tarihinin en etkileyici ve övgüye değer işlerinden biri olarak kabul edilir.

The Lost of Us, BluTV IMDb: 8.8

Pedro Pascal, Bella Ramsey ve Gabriel Luna gibi isimlerin rol aldığı “The Lost of Us” dizisinde, tüm insanlığı yok eden bir salgının tek çaresi olan 14 yaşındaki Ellie karakterinin yaşadığı olayları ele alıyor. Gözü pek bir kaçakçı olan Joel, Ellie’yi bilim insanlarına teslim etmek için tutulur. Baskı altında bir karantina bölgesinden Ellie’yi kaçırmak zorunda olan Joel, çok geçmeden Ellie ile bir bağ kurar. Küçük bir iş gibi görünen bu kurtarma operasyonu vahşi ve acımasız bir hayatta kalma mücadelesine dönecektir.

Killing Eve, BluTVIMDb: 8.1

Luke Jennings’in romanlarından uyarlanan ve ilk sezonunu Phoebe Waller-Bridge’in kaleme aldığı Killing Eve, iki kadının parçası olduğu bir kedi fare oyununu anlatıyor. Masa başı işinden sıkılan Eve, casus olma fantezilerini yerine getirememiş, suikastçiler ve öldürme yöntemleriyle kafayı bozmuştur. Villanelle ise acımasız ve yetenekli bir katildir. Şiddet dolu işinin ona sağladığı tüm avantajları sonuna kadar kullanır. Eve’in yolu Villanelle ile kesiştiğinde iki kadının hayatları ayrılmaz bir şekilde birbirine dolanmaya başlar.

The Handmaids Tale, BluTVIMDb: 8.4

Handmaid’s Tale, Margaret Atwood’un kitabından bir uyarlama. Çevresel felaketler ve doğurganlık oranının hızla düşüşü sonrası kurulan ve demokrasiden oldukça uzak bir yöntemle yönetilen Gilead isimli bir distopyada, kalan son doğurgan kadınlar güçlü bir erkeğin evine atanarak damızlık olarak kullanılıyorlar. Anlayacağınız bu dizi oldukça karamsar ve rahatsız edici sahnelere sahip, ancak insana izlemeyi bıraktıramayan bir havası da var. Mad Men’den tanıdığımız Elisabeth Moss’un oyunculuğu ise bu rol ile kendisine Altın Küre kazandırdı. İlk sezonuyla tüm dünyada çarpıcı bir etki yapmayı başaran dizi hala son hızıyla devam etmekte.

Ramy, BluTVIMDb: 8.0

Son senelerde izlediğimiz ve en sevdiğimiz dizilerden biri olan Ramy, eşsiz bir komedi dizisi. Dizinin yıldızı Ramy Hassan, Mısır’dan Amerika’ya yıllar önce göç etmiş bir ailenin üyesi olarak New Jersey’de yaşamını süren bir genç adam. Yetiştiği Müslüman toplum ile göç ettiği ABD’deki yaşam tarzı arasında sıkışıp kalan Ramy, bu iki farklı kültürün arasında kalmanın zorluklarını dizi boyunca deneyimleyecek. Zeki esprileri ve yerinde eleştirileri ile kendine hayran bırakan aynı zamanda 2019 Altın Küre’de komedi dalında en iyi erkek oyuncu ödülünü alan Ramy’i izlemeyen kalmasın istiyoruz!

Babylon Berlin, BluTVIMDb: 8.4

40 milyon euro bütçesiyle Avrupa’nın en yüksek bütçeli yapımı olan Babylon Berlin, kostümler ve dekoruyla tam bir görsel şölen izletiyor. 1920’li yıllarda hırslı ve yetenekli insanların bir arada olduğu Berlin, aynı zamanda organize suç ve politik aşırılıklarla da dolup taştığı bir dönemde. Köln’den bir davayı çözmek üzere Berlin’e yollanan Gereon Rath, sakin görüntüsünün altında ağır yükler taşıyan bir komiser. Uyuşturucu, siyaset, cinayet ve sanatın hüküm sürdüğü bir çevreyi incelemeye başlayan Gereon, başlarda ele aldığı davayı basit olarak algılasa da araştırma ilerledikçe hayatını değiştirecek birçok olay gerçekleşiyor.

Normal People, BluTVIMDb: 8.4

Sally Rooney’nin aynı adlı romanından uyarlanan bir İrlanda dizisidir. Dizi, Marianne ve Connell adlı iki genç insanın yaşamı boyunca süren karmaşık bir ilişkiyi anlatır. Marianne zengin ve özgüvenli bir kızken, Connell çalışan sınıfın içinden gelir ve okulda popülerdir. Dizi, bu iki karakterin ilişkisini, aşkı, cinselliği ve kişisel gelişimlerini inceler. Sakin bir tempoda ilerler ve izleyicilere derinlemesine düşündürücü bir hikaye sunar. Bu yapım, büyüleyici bir anlatım ve güçlü performanslarla izleyicileri etkileyen bir İrlanda drama dizisidir.

The Wire, BluTVIMDb: 9.3

HBO’nun kültleşmiş televizyon dizisi, Baltimore şehrinin suç ve toplumsal meselelerini etkileyici bir şekilde işler. David Simon, bu beş sezonluk seri boyunca kapsamlı bir gözlemci yaklaşımı benimseyerek, hem suç dünyasını hem de güvenlik güçlerini derinlemesine incelemiştir. Sokaklardan okullara, gazetecilerden polise kadar birçok farklı perspektifi ele alarak, izleyicilere toplumun karmaşıklığını ve adaletsizliği gösterir.

Mother Father Son, BluTVIMDb: 6.8

Londra’ da ve dünyanın geri kalan çeşitli bölgelerinde medya şirketlerinin sahibi olan Max isimli bir adamın dram ve gerilim dolu hayatı anlatılmaktadır. Max’ in seneler önce ayrılmış olduğu eski eşi McCrory ve oğlu Caden bir gazeteyi yöneterek Max’ in izinden gitmektedir. Bahsi geçen bu üç kişinin hayatlarını ele alan dizi 8 bölümden oluşmaktadır.

{30966}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları