preloader

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

14.05.2022
İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Yazı Boyutu:

Haziran 2022 İstanbul Etkinlik Takviminiz hazır! İstanbul’da haziran ayında düzenlenecek konserler, kültür-sanat etkinlikleri ve tiyatro oyunlarını keşfedin.

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

Kültür ve sanat şehri İstanbul, haziran ayı boyunca tiyatrodan sinemaya, konserlerden atölye faaliyetlerine pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Sizler de “Bu ay ne yapsak?” diye düşünüyorsanız, sizin için derlediğimiz kalbinize ve ruhunuza iyi gelecek etkinliklere bir göz atın.

Festival: Sabancı Üniversitesi’nde Offtown Festival’22

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Sabancı Üniversitesi, 3-4 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek Offtown Festival ile bahar coşkusunu doyasıya yaşamaya hazırlanıyor. Sabancı Üniversitesi kampüsünde gerçekleşecek olan Offtown Festival özel konseptleri olan 8 farklı Town’dan oluşuyor.

Sports Town, Dance Town, Town of Arts and Hobbies, Food Town, Game Town, Radio Town ve Town of Music alanlarına ev sahipliği yapan Offtown Festival’de gençler müziğe, spora, tiyatroya, dansa, sanatsal ve kültürel etkinliklere doyacak.

3 Haziran Cuma günü 14.00’da kapılarını açacak olan festival katılımcılara keşfedecek birçok aktivite ve alan sunacak. Meydan okumayı sevenlere Sports Town, doyasıya dans etmek isteyenlere Dance Town, sanat ve kültürel faaliyetler için Town of Arts and Hobbies, lezzet dolu bir festival için Food Town, oyunların oynanacağı Game Town, başarılı DJ performansları ile Radio Town ve müzik dinlemek ve keyif yapmak için Town of Music gençleri bekliyor. Yaşlı Amca, Nova Norda, Sufle, Geeva Flava, Köfn ve Sr Blues Band müzik gruplarının sahne alacağı festival ile öğrenciler doyasıya müzik dinlemenin ve unutulmaz bir hafta sonunun keyfine varacaklar.

Eğitim: USLA İle Sertifikalı Barista Olun

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

USLA, iyi ve gerçek bir barista olmak isteyen katılımcıların “Nitelikli Kahve Birliği /(Speciality Coffee Association – SCA)’nin kalitesi ve dürüst ticaret ilkeleri doğrultusunda, en iyi standartlarda gerek teorik gerekse uygulamalı olarak eğitim almalarını sağlayan workshoplar düzenliyor. Eğitimler; Barista Temel (Foundation) Eğitimi, Barista Uzmanlık (Intermediate) Eğitimi ve Barista Profesyonel (Professional) Eğitimi olmak üzere üç farklı seviyeye ayrılıyor. Programlar ise özel tasarlanmış USLA Barista sınıfında, SCA eğitimi verme konusunda yetkili eğitmenler tarafından veriliyor.

Neler Öğreneceksiniz?

 • Genel kahve bilgileri
 • Yetiştirici ülkeler
 • Kahvenin tarihi
 • Çekirdek türleri
 • Öğütme
 • Dozajlama ve tamping
 • Özütleme
 • Süt işleme teknikleri
 • Uygulamalı içecek hazırlama

Yer: USLA

Tarih: 1 Haziran 2022, 09:00

Bilet: Biletix

Yoga: Boğazda Yoga İle Bedeninizi ve Ruhunuzu Dinlendirin

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Boğaz’ın en güzel yapılarından Sait Halim Paşa Yalısı’nda, Boğazın mavisiyle iç içe yoga dersleri her seviyeden yoga severi bekliyor. YogaŞala’nın deneyimli hocası Duygu Erokan eğitmenlik yapacağı Vinyasa Yoga dersleri her çarşamba sabahı 10.00-11.00 saatleri arasında Harem Bahçe Salonu’nda gerçekleşecek.

Yer: Sait Halim Paşa Yalısı

Tarih: 1 Haziran 2022, 10:00

Bilet: Biletix

Konser: Dream Theater İstanbul’da!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Müziğin yaşayan efsanelerinden Dream Theater, Top Of The World turnesi kapsamında onları uzun zamandır özlemle bekleyen dinleyicileri ile 1 Haziran 2022 tarihinde İstanbul KüçükÇiftlik Park’ta yeniden buluşacak.

Kariyerine binlerce konser, 15 milyondan fazla albüm satışı, 2 Grammy adaylığı sığdıran Dream Theater dinleyicilerinin ufkunu açmaya devam ediyor. Progresif metal öncüleri James LaBrie (vokal), John Petrucci (gitarlar), Jordan Rudess (klavyeler), John Myung (bas) ve Mike Mangini (davul) grubun 15. stüdyo albümünde hayranlarını aynı maceracı ruhla, keşfedilmemiş bölgelere doğru yolculuğa çıkarıyor. New York beşlisi A View from the Top of the World albümünde kendine has unsurları koruyarak Dream Theater’ın sınırlarını genişletiyor ve diskografinin en iyi prodüksiyonlarından birini ortaya koyuyor.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 1 Haziran 2022, 18:00

Bilet: Biletix

Konser: Güldür Güldür Show BKM’de Seyirciyle Buluşmaya Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Günlük hayatın sıradan konularına farklı bir bakış açısı ile yaklaşan Güldür Güldür Show, aileden aşka, şöhretten teknolojiye, futboldan arkadaşlığa, birçok konuya yine kendi mizah anlayışı ile yeni yaklaşımlar ve çözümleri ile kahkahanın adresi olmaya devam ediyor.

Yer: Beşiktaş Kültür Merkezi

Tarih: 1 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Fransız Komedya Yazarı Moliere’in Ünlü Eseri “Cimri” Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

“Dünyadaki insanların en az insan olanı; yeryüzündeki canlıların en katı yüreklisi, pintilerin en pintisidir. Onun sevmesinden kuru, onun okşamasından kısır bir şey olamaz. Vermek öylesine zoruna gider ki, selam bile vermez kimseye, onu bile alır; yalnız alır…

Böyle betimliyor onu tanıyanlar Cimri’yi… Kimdir bu Cimri? Gerçekten de dedikleri kadar acımasız, katı yürekli, pinti ve kötü müdür? İnsan doğuştan mı böyle olur? Sadece yazılmış bir karakter midir? Etrafımızda var mıdır böyleleri? Nasıl bir şey olurdu böylesi bir insanla yaşamak?”

Semaver Kumpanya, Moliere’in ünlü eseri “Cimri” oyununu, Tansu Biçer’in yorumu ve Serkan Keskin’in çok konuşulan “Harpagon” performansıyla beş sezondur kapalı gişe sahneliyor. 17. yüzyılda yaşamış Fransız komedya yazarı Moliere’in ünlü eseri Cimri’de belli bir zümreye bakmakla bir genelleştirmeye bakmak arasındaki pencereden birçok insanın ve ailelerin iç ve dış yapısına bakacak, garip rastlantılara tanık olacaksınız.

Yer: Fişekhane Ana Sahne

Tarih: 1 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Güney Marlen, The Wall Saloon & Performance Sahnesi’nde!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Güney Marlen, kent yaşamının anlatıcılığını üstlenen bir şarkıcı, söz yazarı, besteci, aranjör ve prodüktör. Yazdığı şarkılarda hem bireysel hem de toplumsal duygu ve düşünce mevzularını ortaya dökerken, umutlu olmanın ve karamsarlığın iç içe olduğu bir dünyada insanları, mutlak yalnızlıklarına rağmen beraber yürümeye davet ediyor.

Yer: The Wall Saloon & Performance

Tarih: 1 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Gösteri: Dans Gösterisi “Dansın Ritmi”, Hodjapasha’da Sahneleniyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

“Dans Ritmi” ile Osmanlı Saray dansları ve Anadolu’nun farklı bölgelerinin dansları, oryantal danslar ve ritm showla harmanlanarak çağdaş bir koreografi ile sunuluyor. Bu dinamik dans gösterisi 360 derece görsel efektler altında ve muhteşem kostümler ile birlikte tarihi atmosferde izleyenleri büyülüyor. Ayrıca fuaye alanında bulunan “Dervish Experience” sergisi program öncesinde gezilebilir.

Yer: Hodjapasha Gösteri ve Etkinlik Merkezi

Tarih: 2 – 30 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Victor Hugo’nun Ölümsüz Eseri “Notre Dame’in Kamburu” Müzikali İzleyiciyle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Victor Hugo’nun ölümsüz eseri “Notre Dame’in Kamburu” Müzikali, izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

Türkçe müzikalde, çirkin ve kambur Kilise zangocu Quasimodo ile Fransa’nın ruhani ve dini lideri Claude Frollo’nun ve Kral’a bağlı komutan Phoebus’un semtte yaşayan çingene kızı Esmeralda’ya olan aşklarını, Zangoç ile Papaz’ın ruhlarında oluşan ikilemleri ve tepkileri romantik yaklaşımla ele alan danslarıyla göz dolduruyor.

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Tarih: 2 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Stand-Up: Yasemin Sakallıoğlu İle “Doğru Koca Nasıl Seçilir”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Yasemin Sakallıoğlu “Doğru Koca Nasıl Seçilir” isimli oyunu ile 2 Haziran perşembe saat 21:00’de Maximum Uniq Açıkhava’da izleyicilerle buluşuyor.

Genç komedyen; aile bağları, kadın erkek ilişkileri ve bu ilişkilerin psikolojik etkilerini çeşitli tiplemelerinden yardım alarak esprili bir dille aktarıyor. Sürpriz sahne performansı, kendi yaşamının birbirinden komik hikayeleriyle Maximum Uniq Açıkhava’da gerçekleşecek tek kişilik gösteri için yerinizi şimdiden alın.

Yer: Maximum Uniq Açıkhava

Tarih: 2 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Denizin Ortasında Caz Rüzgarı

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

İstanbul’da kurulan ve kısa zamanda şehrin büyük beğenisini toplayan Ininvited Jazz Band, teknede caz deneyimine davet ediyor. Caz rüzgarının eseceği tekne, Kadıköy’den hareket edip İstanbul Boğazı’na açılmaktır. Grup ise saat 20.30’da sahne alacaktır.

Yer: Ininvited Jazz Band Efsane Gemisi

Tarih: 3 Haziran 2022, 19:30

Bilet: Mobilet

Konser: Yüzyüzeyken Konuşuruz, DasDas Sahne’de!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Alternatif müziğin öne çıkan gruplarından Yüzyüzeyken Konuşuruz, DasDas Sahne’de hafızalara kazınacak bir akşama imza atmaya hazırlanıyor. “Dinle Beni “Bi”, “Sen Varsın Diye” ve “Son Seslenişim” gibi şarkılarıyla son yıllarda müzik listelerinin üst sıralarında yer alan grup “+1 Sunar: Yüzyüzeyken Konuşuruz” konseriyle 3 Haziran akşamı 22.00’de DasDas Sahne’de olacak.

Yer: DasDas Sahne

Tarih: 3 Haziran 2022, 22:00

Bilet: Mobilet

Konser: Nick Curly, Zorlu PSM Sahnesi’nde!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

‘‘Melodic Techno’’ tarzındaki müziğiyle Ibiza ve Amsterdam başta olmak üzere dünyanın her yerinde geniş bir hayran kitlesine sahip olan Nick Curly, 3 Haziran cuma gecesi İstanbul Zorlu PSM sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 3 Haziran 2022, 19:30

Bilet: Biletix

Konser: Vini Vici, Alteza Night konspeti ve Flexanima Sunumu İle Yeniden İstanbul’da!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Kendi kuşaklarının en hızlı yükselen psytrance sanatçıları olarak kabul edilen, yaptıkları trackler ile kıtalar arası bir bütünlük oluşturup dinleyicisine büyüleyici ve otantik bir sound sunan Vini Vici, Alteza Night konspeti ve Flexanima sunumu ile 3 Haziran’da yeniden İstanbul’da!

Yer: LifePark

Tarih: 3 Haziran 2022, 15:00

Bilet: Passo

Tiyatro: Aşk-ın Deniz’i

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Okan Bayülgen’in yönettiği, Tansel Öngel’in hikâyesini anlattığı Aşk-ın Deniz’i Prömiyer ile 3 Haziran akşamı Dada Salon Kabarett’te izleyicilerle buluşuyor.

Erdal Şahin’in kaleme aldığı hikayede anlatıcı Tansel Öngel, 6 kişilik orkestrasıyla birlikte şarkılar söylerken, seyirciyi de bu performansa dahil ediyor. Ayrıca performans sırasında izleyicilere Dada Salon Kabarett menüsü eşlik ediyor.

Yer: Dada Salon Kabarett

Tarih: 3 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Personas Kuartet Oyunu Cevahir Sahne’de!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

“Personas Kuartet”, İlknur Güneş’in yazıp yönettiği ilki “Sesler” oyunu olan üçlemenin ikinci oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Modern dünyada bireylerin kendilerini, hayatı ve düzeni sorgulamaları oyunda kadın bakış açısıyla anlatılmaktadır. Farklı statüden ve farklı bakış açılarına sahip iki kadının tüm kadın ve erkekleri temsil eden sohbeti, çağımız insanın içine sıkışıp kaldığı toplumsal roller, statüler, ekonomik, ahlaki ve psikolojik kavramlar üzerinedir. İki kadın da sahnede sürekli kendilerini ifade etmeye kanıtlamaya ve sadece iyi yönlerini ortaya çıkarmaya çalışırlar. Bireylerin çağımızda iletişimsizliği, duygularını ifade edememeleri, kendilerini iyileştirme çabaları, yakınlaşma korkuları ve sadece gösterdikleri ya da onlardan beklenen bireyler gibi olmaya çalışmaları anlatılmaktadır. Kadınların yanı başında bulunan idleri ise onların gerçekten ne hissettiklerini, ne düşündüklerini ve gerçek davranışlarını oynamakta ve modern insanın arketiplerini ve personalarını açığa çıkarmaktadır.

Yer: Cevahir Sahne

Tarih: 3 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Rashit Grubu Kadıköy Sahnesi’nde Hayranlarıyla Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Rashit grubunun 10 yıl sonra ilk kez stüdyoda kaydettiği yeni Ep’si ve klasikleşen şarkılarını çalacağı gecede The Mobbers, 6 Çizgi Band grupları sahne alacak ve Hakan Tamar da Dj Set’iyle sahnede olacak.

Yer: The Wall Saloon & Performance

Tarih: 3 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Dans Gösterisi: Kardeşlik Destanı Tiyatral Dans Gösterisi İle Görsel Dans Şöleni

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Alagöz Kültür Sanat’ın hazırladığı Kardeşlik Destanı Tiyatral Dans Gösterisi, sanatseverleri Nuh Tufanı’ndan Nevruz’a, destanlardan kahramanlara, ozanlardan şairlere, acılardan zaferlere uzanan görkemli bir yolculuğa çıkarıyor.

Türk topluluklarının kültürel zenginlikleri ile değerlerini sanatın birçok unsuruyla bir araya getirerek seyirciyle buluşturmayı hedefleyen Kardeşlik Destanı, aynı zamanda uluslararası normlardaki sanatçı kadrosu ile turizm değerlerini destekleyen nitelik ve yeterliliğe sahip bir görsel dans şöleni olma özelliği taşıyor.

Yer: Mall of İstanbul MOİ Sahne

Tarih: 3 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Özgün Psikedelik Ekip Baba Zula 3 Haziran’da Sahnede!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

1996’da kurulan BaBa ZuLa, “Tabutta Rövaşata” filminin müziklerini yapan ZeN grubunun içinden doğdu. 25 seneyi aşkın süredir sayısız film müziğine ve iş birliğine imza atan BaBa ZuLa; Mad Professor, Tuncel Kurtiz, Serra Yılmaz ve CAN’den Jaki Liebezeit gibi birçok sanatçıyla birlikte üretimler yaptı. 60’ların psikedelik müziği ve Anadolu rock tınılarına, elektronik ve dub öğeleri ekleyerek kendilerine özgü psikedelik bir tarz oluşturan grup; bugüne kadar 6 kıtada 66 farklı ülkede gerçekleşen konserlerle dinleyicileriyle buluştu. Kendi tasarladığı elektro sazları çalan Osman Murat Ertel ve kaşık ziller, makine ve elektroniklerdeki Mehmet Levent Akman’ın kurucusu olduğu BaBa ZuLa’nın çekirdek ekibinde; 10 küsür yıldırdır dünyanın farklı yerlerinde birlikte çaldıkları Ümit Adakale (darbuka, davul, perküsyon) de yer alıyor. Konserde BaBa ZuLa’ya bas gitarda Veys Çolak ve vokallerde Esma Ertel de eşlik ediyor.

Yer: Babylon

Tarih: 3 Haziran 2022, 21:30

Bilet: Biletix

Festival: Extra Gastronomy Food Market ile Şehrin Kalbinde Lezzete Karışın!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

2018’den beri farklı gastronomi deneyimlerini sahiplenen Extra Gastronomy, bu yıl ilhamını kendine özgü ruhuyla keyifli deneyimler yaşatan, lezzet marketlerinden alıyor. Extra Gastronomy by Brothers, yazın ilk günlerinde, özlemini duyduğunuz ağaçlar altında geçecek lezzet odaklı bir hafta sonuna sizleri davet ediyor. Gastronominin şehirdeki en iyi noktaları, eşlikçi lezzetler, miksolojinin organik hali, ağaçlar altında keyifli konserler ile müziğin ritmi, birbirinden farklı workshoplar ve tadım atölyeleri ile Extra Gastronomy by Brothers’da sizleri bekliyor.

Konser Programı

 • 14:00 Elif Çağlar
 • 17:30 Palmiyeler
 • 21:00 İlhan Erşahin’s Istanbul Sessions

Yer: Swissotel The Bosphorus

Tarih: 4 Haziran 2022, 11:00

Bilet: Biletix

Upcycle İstanbul Art and Design Festivali Müze Gazhane’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Sürdürülebilir sosyal etki platformu Upcycle Istanbul, ileri dönüşüm ve kaynakların verimli kullanımı konusunda bilinç oluşturmak, atıkların değerlendirilerek tekrar kullanıma kazandırılabileceğini sanat ve tasarım aracılığıyla göstermek ve her türlü dönüşümün sürdürülebilir çevresel faydalarına dikkat çekmek üzere 4 – 5 Haziran tarihlerinde Upcycle İstanbul Art and Design Festivali’ni hayata geçiriyor.

Yer: Müze Gazhane

Tarih: 4 – 5 Haziran 2022

Bilet: Ücretsiz

Konser: Okay Barış’ın Açıkhava Diskosu İçin Yerini Ayırt

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Bugüne kadar, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Yıldız Tilbe, Serdar Ortaç, Demet Akalın, Hakan Altun vs. gibi çok başarılı isimlerle ortak projelere imza atan ve sahne performansıyla isminden övgüyle bahsedilen Okay Barış bu yazın en büyük 90’lar eğlencesi için 4 Haziran’da Maximum Uniq Açıkhava’da olacak.

Yer: Uniq Açıkhava

Tarih: 4 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Bana Amy De – Amy Winehouse” Seyircisiyle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Genç yaşta dramatik bir şekilde hayata gözlerini yuman Amy Winehouse’un son 3 günü, yakın çevresinin duyarsızlığı, onu ölüme götüren olaylar serisi çağdaş dans ve canlı jazz rock müzik eşliğinde özgün bir yorumla sunuluyor.

Yer: Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi

Tarih: 4 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Bir Garip Orhan Veli Müzikali” Cennet Bahçesi Açık Hava Sahnesi’nde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Bir Garip Orhan Veli Müzikali’nde yaşama sevincini, umudunu, tutkularını, İstanbul sevdasını kusursuz bir dille bize aktaran ölümsüz şair Orhan Veli’nin dizeleri usta yazar Murathan Mungan’ın kalemiyle, Reha Özcan’ın etkileyici oyunculuğu ve modern yorumuyla sanatseverlerle yeniden buluşuyor. Bir Garip Orhan Veli Müzikali’nde Orhan Veli’nin en güzel şiiirleriyle müziğin ve dansın harmanlandığı bir sahne dili kullanılıyor.

Yer: Cennet Bahçesi

Tarih: 4 Haziran 2022, 20:45

Bilet: Biletix

Tiyatro: Sermiyan Midyat’ın Tek Kişilik Gösteri

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

DasDas’ın dikkat çeken etkinliklerinden biri de Sermiyan Midyat’ın tek kişilik gösterisi “Sermiyan Midnight” olacak. 4 Haziran akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de izleyenlere mizah yüklü bir akşam yaşatacak olan Midyat, çocukluğundan bugüne dek oyunculuğa ve hayata dair meselelerini anlatacak.

Yer: DasDas Sahne

Tarih: 4 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Mobilet

Festival: Sürpriz Sanatçılar Şehrin En Büyük Festivali Bigfest İstanbul’da!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Şehrin en büyük festivali BigFest İstanbul, 4 Haziran Cumartesi ve 5 Haziran Pazar günü Life Park’ta birbirinden değerli sanatçılarla izleyicileri buluşturuyor.

Birbirinden değerli sürpriz sanatçıların sahne alacağı ve 2 gün boyunca müziğe doyacağınız, farklı aktivitelerle günün tadını sonuna kadar çıkaracağınız festival sizi bekliyor!

Festival Programı

4 Haziran 2022-Cumartesi

 • Sefo
 • Emir Can İğrek
 • Anıl Piyancı
 • Mavi Gri
 • After-DJ

5 Haziran 2022-Pazar

 • Duman
 • Adamlar
 • Khontkar
 • Nova Norda
 • After-DJ

Yer: LifePark

Tarih: 4 Haziran 2022, 13:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Aziz Nesin Klasiği “Tut Elimden Rovni” Seyircisiyle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Aziz Nesin’in ilişkileri cambazlığa benzettiği klasik eseri, Kemal Başar yorumuyla sahnelerde. En yakınındakini çoğu kez net değerlendiremez insan. Objelerin göze yaklaştıkça netliğini kaybetmesi gibi, değerini göremediğiniz en yakınınızdaki kişi, aslında size en çok değeri de verendir ve hayat yolculuğunuzda size en çok gerekendir. Kıymetini bilmezseniz, elinizden kayıp gider. Sonsuza dek.

Yer: Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi

Tarih: 4 Haziran 2022, 15:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Korkuyu Beklerken” İzleyicilerle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Oğuz Atay’ın ölümsüz eseri “Korkuyu Beklerken”, izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Korkularından başka silahı olmayan bir adamın, silahları parçalanana kadar mücadele ettiği bir kavga. Bu kavgada anlatılanlar için, aslında bir başka Tutunamayan’ın hikayesidir diyebiliriz. Zaman zaman bir rehber olarak kullanmaya çalıştığımız Tutunamayanlar’da, Oğuz Atay bu türün (disconnectus erectus) tanımı için şöyle demiş:

“Erkekleri, yalnız bırakıldıkları zaman acıklı sesler çıkarırlar. Dişilerini de aynı sesle çağırırlar. Genellikle terkedilmiş yuvalarda yaşarlar. Belirli bir aile düzenleri yoktur.

Doğumdan sonra ana, baba ve yavrular ayrı yerlere giderler. Toplu olarak yaşamayı bilmezler ve dış tehlikelere karşı birleştikleri görülmemiştir. Belirli bir beslenme düzenleri yoktur. Başka hayvanlarla birlikte yaşarken onların getirdikleri yiyeceklerle geçinirler. Kendi başlarına kaldıkları zaman genellikle yemek yemeyi unuturlar. Bütün huyları taklit esasına dayandığı için, başka hayvanların yemek yediklerini görmezlerse, acıktıklarını anlamazlar. İçgüdüleri tam gelişmemiştir. Kendilerini korumayı bilmezler. Fakat -gene taklitçikleri nedeniyle- başka hayvanların dövüşmesine özenerek kavgaya girdikleri olur. Şimdiye kadar hiçbir tutunamayanın bir kavgada başka bir hayvanı yendiği görülmemiştir.”

Yer: Cevahir Sahne

Tarih: 4 Haziran 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Festival: Yeniköy Caz Günleri Başlıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Yeniköy Caz Günleri ikinci kez 24 Mayıs – 29 Mayıs ve 4 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleşecek. Etkinlik kapsamında Yeniköy Kitapçısı, Apartıman Yeniköy, Araka Yeniköy, Sedona Concept gibi mekanların yanı sıra Avusturya Kültür Ofisi ve Yeniköy Panaia Rum Ortodoks Kilisesi’nde müzik severler caza doyacak; aynı zamanda profesyonel caz severler için çeşitli atölyeler de gerçekleşecek.

Yer: Yeniköy’deki farklı mekanlarda

Zaman: 4 Haziran 2022

Bilet: Mobilet

Tiyatro: Sabahattin Ali’nin Ölümsüz Romanı “Kürk Mantolu Madonna” Sizlerle

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

İstanbul Tiyatro Topluluğu repertuvarında uyarlamasını 2 yıllık bir çalışma ile yapıp, ülkemizin saygın yazarlarından Sabahattin Ali’nin önemli eserlerinden Kürk Mantolu Madonna’nın derin dramatik yapısını sahneye tasarlayarak seyirciyle buluşmasını sağlıyor.

Bazen hayatın içinde gözümüzün önünde ki insanlara olan önyargılarımız bize onları gerçekten tanımaya fırsat vermeyebilir, göremediğimiz ya da yanlış baktığımız fikirler yaratabiliriz, yazar da romanında bizlere insanların aslında birbirlerine besledikleri önyargının aslında birer zaaf olduğunu ıspatlarcasına yüzümüze vuruyor. Ve dizelerinde ”İlk defa aldığımız bir peynirin cinsi hakkında yorum yapmaya çekinirken yeni tanıdığımız bir insan hakkında neden bu kadar kolayca hüküm verebiliyoruz” diyrek ekliyor: Muhakkak bütün insanların birer ruhu vardı,ama bir çoğu bunun farkında değildi ve gene farkında olmadan geldikleri yere gideceklerdi. Bir ruh ancak bir benzerini bulduğu zaman ve bize bizim aklımıza, hesaplarımıza danışmaya lüzum bile duymadan meydana çıkabiliyordu.Biz ancak o zaman sahiden yaşamaya, ruhumuzla yaşamaya başlıyorduk.

Ya siz ruhunuzun bir benzerini buldunuz mu?

Yer: Bakırköy Sahne

Tarih: 5 Haziran 2022, 17:30

Bilet: Biletix

Konser: Fransız Soul Divası Imany, İstanbullu Müzikseverlerle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Derin sesi, ruhu, folk ve blues esintili besteleriyle dinleyicilerine farklı ruh hallerini bir arada yaşatan Fransız soul divası Imany, yeni albümü Voodoo Cello’nun ilk Türkiye konseri için 5 Haziran akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Tarih: 5 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Passo

Stand – Up: Komedi Kulübü Tuzbiber, Dada Salon Kabarett’de!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Türkiye’de stand-up komedi kültürünün yaygınlaşmasını amaçlayan komedi kulübü TuzBiber, 5 Haziran akşamı Dada Salon Kabarett’de sahneye çıkıyor.

2015’ten bu yana düzenlediği Açık Mikrofon geceleri ile sahnelerini stand-up komedi yapmak isteyen herkese açan TuzBiber, ayrıca düzenlediği özel gecelerde de komedyenleri seyirciler ile buluşturmayı başardı. TuzBiber dijital platformlarda içerik üretmeye devam ederken, sahnemizde ağırladığımız komedyenlerimiz ise şaka defterlerini doldurmayı sürdürüyor.

Yer: Dada Salon Kabarett

Tarih: 5 Haziran 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Konser: İstanbul Barok’un Üyeleri Leyla Pınar’ı Anıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Geçtiğimiz sene yitirdiğimiz klavsen ve org sanatçısı Leyla Pınar’ı, vefatının yıl dönümünde, kurucusu olduğu İstanbul Barok’un üyeleri ve eski öğrencileri anıyor. Konserde ayrıca Leyla Pınar 5. Barok Şan Yarışması’nı kazanan ilk üç yarışmacı da yer alacak.

Yer: Kadıköy Süreyya Operası

Tarih: 5 Haziran 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Sivrisinek Dedin De Aklıma Geldi” Turkcell Vadi Sahnesi’nde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Sunay Akın ve Nihat Sırdar, “Sivrisinek Dedin de Aklıma Geldi” isimli gösterileri ile Türkiye’nin en yeni ve en genç açık hava sahnesi Turkcell Vadi’de 5 Haziran akşamı sevenleriyle buluşacak.

Yer: Turkcell Vadi

Tarih: 5 Haziran 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Pandora’nın Çorbası” Cevahir Sahne’de!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

“Pandora’nın Çorbası” adlı tiyatro oyunu Cevahir Sahne’de tiyatro meraklıları ile buluşuyor.

“Arafta sıkışıp kalan dört bufon yaratık kadın, erkek dünya ve tanrılar ile dalga geçer. Yüzyıllardır yeraltındadırlar. Defalarca dünyaya çıkarlar farklı suretlerde ama araftan öteye geçemezler. Ölemezler de. Tantalid laneti gibi bir lanet. Belki de Pandora yüzündendir her şey. Ne de olsa ilk günah onda. Ademe elmayı çaldırtan Havva gibi. Ama illaki bir kadın yüzündendir.

Belki de sonsuz bir rüya, kâbus görüyordur bu dört kadın ve uyanamıyordur. Her uyanışta başka bir mitosta sıkışıp kalırlar. Sonsuz döngü içinde olduklarından kurtuluşu yeni bir mit yazmakta bulurlar. Dört tanrıça olarak dinleri ile günümüze gelmeye karar verirler ve kutsal Pandora kitabını yazarlar. Yeni bir mit yazılıyor… Duyuyor musunuz?”

Yer: Cevahir Sahne

Tarih: 5 Haziran 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Böyle Buyurdu Zerdüşt” Altkat Sanat Sahnesi’nde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Müge Saut’un yönettiği “Böyle Buyurdu Zerdüşt” oyunu, Altkat Sanat’ta izleyicisi ile buluşmaya devam ediyor.

“İnsan, doğayla arasına mesafe koydu, insan, insanla arasına mesafe koydu, hayatla, düşleriyle, cesaretiyle, iradesiyle arasına mesafe koydu. Etik değerler yok olmanın kıyısında ve maalesef saplantılı, huzursuz yaşayışlarımız. 21 yüzyılın yıkık dökük ve İtaatkâr insanlığı. Geliştiğimizi düşünüyoruz fakat teknoloji ilerledikçe insanın yaşam alanları da daralıyor. Büyük bir karmaşa var içimizde. Bireyin özünde var olan; hayatı yaratma gücü, gelişmeye açık bakış açısı zamanla yok olmanın eşiğine geldi. Duyguları ifade etme şeklimize ve yaşayış biçimine sürü toplumunun tepkisi ile cevaplar üretiyoruz. İnançlarımız, yaşam biçimimiz büyük çelişkilerle dolu. “Böyle Buyurdu Zerdüşt” metninde; üstinsan, güç istenci, bengi dönüş düşüncesini ele alarak yönümüzü saptadık.

Yer: Altkat Sanat

Tarih: 5 Haziran 2022, 18:00

Bilet: Biletix

Konser: Radar İstanbul Sunar; TİRAT

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Tirat albümünde bir araya gelen No.1 , Şehinşah, Şanışer, Allame, Motive, Ahiyan ve Cash Flow şimdi Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde buluşuyor.

Yer: Harbiye Açıkhava Sahnesi

Tarih: 5 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Stand – Up: Cenk ve Erdem Beyler İnteraktif Konuşmalı Stand-Up Gösterisi İle Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Cenk ve Erdem Beyler interaktif konuşmalı yeni programlarında “İdeal Seyirci”yi seçiyor.

Yer: Dorock Heavy Metal Club

Tarih: 6 Haziran 2022, 19:30

Bilet: Biletix

Konser: Pink Floyd Grubunun Efsanevi Davulcusu Nick Mason İstanbul’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Covid-19 Pandemisi nedeniyle geçen yıl ertelenen turnenin Avrupa ayağına Türkiye’yi de katan grubun konseri 6 Haziran 2022’de Volkswagen Arena’da gerçekleşecek.

Almanya, Çek Cumhuriyeti, İsviçre, Fransa, Lüksemburg, Belçika, Hollanda, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Hırvatistan, Avusturya, İtalya ve Türkiye’de konser verecek olan Nick Mason’ın bu turnesi, bugüne kadarki en büyük Avrupa turnesi olacak.

Yer: Volkswagen Arena

Tarih: 6 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Festival: İstanbul Müzik Festivali Başlıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Borusan Holding sponsorluğunda, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 50. İstanbul Müzik Festivali, 6 – 24 Haziran tarihleri arasında 50. kez müzikseverlerle buluşacak.

50. İstanbul Müzik Festivali, “İstanbul” temasıyla üç hafta boyunca 12 farklı mekânda Türkiye ve yurtdışından 65’in üzerinde solist, topluluk ve orkestrayı ağırlayacak. İstanbul Müzik Festivali, şef ve besteci Tan Dun ile şef ve piyanist Thomas Adès’e verdiği eser siparişlerinin Türkiye prömiyerlerine ev sahipliği yapacak. Deutches Symphonie Orchester Berlin, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası gibi önemli topluluklar ve Anna Prohaska, Gautier Capuçon, Alice Sara Ott gibi yıldız solistler de festivalin konukları arasında yer alacak.

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) uzun yıllar sonra ilk defa 50. yılında yeniden festival mekânları arasında yer alacak. İstanbul Müzik Festivali kapsamında hafta sonları İstanbul’un farklı park ve mekânlarında ücretsiz hafta sonu konserlerinin yanı sıra İKSV Alt Kat işbirliğiyle gerçekleştirilen Müzikli Bir Hafta Sonu etkinlikleri ile çocuklara ve gençlere yönelik atölyeler de düzenlenecek. Farklı disiplinlerden isimlerin katıldığı, festivalin klasikleşen Konsere Doğru Konuşmaları bu yıl da devam edecek.

Eczacıbaşı Genç Bilet projesi kapsamında, her konser için belirli sayıda öğrenci bileti ise 10 TL’den satışa çıkacak. Konservatuvarların müzik ve şan bölümü öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul Müzik Festivali konserlerini ücretsiz olarak izleyebilecek.

Yer: İstanbul’un farklı mekanları

Tarih: 6 – 24 Haziran 2022

Bilet: Passo

Tiyatro: Bir Baba Hamlet İzleyicisiyle Buluşmaya Devam Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’nun çok beğenilen oyunu izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Kalaslarından dekor, heveslerinden oyun yapmak üzere yola çıkmış iki cüretkar oyuncu, kendilerine kurban olarak Shakespeare’in başyapıtı Hamlet’i seçmişlerdir. Can siperane bir cesaretle seyircinin önünde buna yeltenirler ama kısa sürede temsil can havline dönüşür.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 7 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Film Günleri: Yunan Film Günleri Sinemaseverlerle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Yunanistan sinemasının yönetmenlerinin özgün ve ödüllü yapımları Yunan Film Günleri kapsamında 7 – 12 Haziran tarihleri arasında Pera Müzesi Oditoryumu’nda ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşuyor. Theo Angelopoulos, Costa Gavras gibi usta isimlerin imzasını taşıyan 17 filmlik seçkiye, “Yunan Sineması Kendini Anlatıyor” başlıklı panel eşlik ediyor. Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek etkinlikte, Pera Film, Yunanistan Kültür Bakanlığı, Yunan Film Merkezi, Yunan Film Akademisi, Yunanistan Başkonsolosluğu, Selanik Sinema Müzesi, EMEIS Kültür Kolektifi ve istos iş birliğiyle düzenlenen program, Yunanistan sinemasının auteur yönetmenlerinin, 1960’lardan 1980’lere uzanan bir zaman diliminde ürettikleri filmleri bir araya getiriyor. Kara komediden yol filmine, dramdan bilimkurguya 17 filmlik zengin seçki izleyicinin beğenisine sunuluyor.

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 7 – 12 Haziran 2022

Konser: Haluk Levent Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’nde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’nde Haluk Levent 7 Haziran’da müzikseverlerle buluşuyor.

Yer: Kuruçeşme Açıkhava

Tarih: 7 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Mozart İle Salieri’nin Çekişmeli Hikâyesi; “Amadeus”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Rejisörlüğünü usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun üstlendiği ve başrollerini Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Okan Bayülgen (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Özlem Öçalmaz’ın (Costanze) paylaştığı, sahne önünde ve arkasında toplam 55 kişiden oluşan dev ekibiyle sezonun en çok ses getiren prodüksiyonlarından birisi olan Amadeus mayıs ayında da sahnede.

Tüm zamanların en büyük bestecilerinden biri olan Mozart, gündelik yaşamında sıradışı karakter olarak yaşamdan hayli kopuk bir hayat tarzı sürdürmektedir. Yaşamı ile müziği zıt kutuplarda ilerleyen Mozart, yeteneğini sergilemek için gerçek üstü hareketlerde bulunur. Adeta bir “tutunamayan” profili çizen Mozart, bu sağlıksız yaşamı yüzünden Salieri’yi endişelendirmektedir. Mozart’a göre çok daha disiplinli ve müzik konusunda hırslı olan Salieri, müziğin tanrısı kadar başarılı olamamaktadır. Bu düşünceler zamanla farklı bir ilişki kurmalarına neden olur.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 7 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Tiyatrolar

Konser: Ladino Müziğinin Tutkulu Sesi Yasmin Levy Zorlu PSM’de!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Sefarad ve latin ezgilerinin sıkça kullanıldığı son dönemin popüler dizilerinden Kulüp’ün de soundtracklerinde şarkıları yer alan Yasmin Levy, Türk ezgileriyle de dinleyicilerini farklı bir müzikal yolculuğa davet ediyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 8 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Passo

Tiyatro: “Don Giovannı’yi Nasıl Bilirdiniz?” AKM Tiyatro Sahnesi’nde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin alışılmadık bir şekilde, anlatımlı konser konsepti ile Don Giovanni Operası’ndan kesitleri sahnelediği “Don Giovanni’yi Nasıl Bilirdiniz?” temsili 8 Haziran’da AKM Tiyatro Sahnesi’nde seyircilerle buluşuyor. “Don Giovanni’yi Nasıl Bilirdiniz?”anlatımlı konserinde eser ve karakterlerin analizleri Suat Arıkan tarafından aktarılıyor. Konserde; solistler Caner Akgün (Don Giovvanni), Işık Belen (Leporello), Hale Soner Kekeç ( Donna Anna), Barbora Hitay (Donna Elvira), Ufuk Toker (Don Ottavio), Bezmi Hazal Ekşi (Zerlina), Emre Güngör (Masetto) ve Göktuğ Alpaşar (Il Commendatore), Fügen Yiğitgil’in piyanosu eşliğinde sahnede olacak. Temsilin koro şefliğini ise Volkan Akkoç üstleniyor.

Yer: AKM

Tarih: 8 Haziran 2022, 20:00

Bilet: Biletinial

Tiyatro: “Aydınlıkevler” Haziran’da Maximum Uniq Açıkhava’da!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Yaşamak, zemheriye ve yokluğa direnmek ve Amerika’yla baş etmek üzerine dar gelirli ama zengin bir öykü… Burası Aydınlıkevler ve babaannem Amerika’ya karşı!

Yer: Maximum Uniq Açıkhava

Tarih: 8 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Ayta Sözeri Dada Salon Kabarett Sahnesi’nde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı sıra dışı gösteri mekanı Dada Salon Kabarett, 8 Haziran akşamı Ayta Sözeri’yi ağırlıyor.

Yer: Dada Salon Kabarett

Tarih: 8 Haziran 2022, 21:30

Bilet: Biletix

Konser: Epica 6 Yıl Aradan Sonra Bir Kez Daha KüçükÇiftlik Park’ta!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Hollandalı senfonik metal grubu Epica, şehrin eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de, 9 Haziran 2022’de metal fırtınası estirmeye geliyor. Epica, yeni albümü Omega’nın lansmanı kapsamında İstanbul’daki konserini URU ve Epifoni ortak organizasyonuyla KüçükÇiftlik Bahçe’de gerçekleştirecek.

Bundan 6 yıl önce KüçükÇiftlik Park’ta hafızalardan silinmeyen bir konsere imza atan Epica, 9 Haziran 2022 akşamı bir kez daha KüçükÇiftlik Bahçe’de hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Grubun yeni albümü Omega’nın lansmanı kapsamında gerçekleştirilecek konserde metal tutkunları görkemli bir gece yaşayacak.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 9 Haziran 2022, 18:30

Bilet: Passo

Konser: Indie Rock’ın Yıldızı Roosevelt 9 Haziran’da İstanbul’da!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Zorlu PSM’nin bu yaza damga vuracak PSM Loves Summer konser serisi hız kesmiyor. Indie rock ile elektronik müzik ve synth-pop’u harmanlayan ve dünya çapında 100’den fazla canlı performans sergileyen Roosevelt festivalleri aratmayan sahne şovları ile 9 Haziran’da Zorlu PSM %100 Studio’da sahne alacak. Roosevelt’in öncesinde ise sahne Avrupa’nın yükselen indie-folk sanatçısı M. Byrd müzikseverlerle buluşacak.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 9 Haziran 2022, 21:30

Bilet: Passo

Tiyatro: “Metin Akpınar ile Muhabbet”e Hazır Olun!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Metin Akpınar ile Muhabbet, 9 Haziran’da Maximum Uniq Açıkhava’da sahnesinde izleyicilerin karşısına çıkıyor.

“Keşke bir kere sohbet edebilseydim.”
Metin Akpınar denince en çok kurulan cümlelerden biri… Artık mümkün!
Metin Akpınar yeniden seyircisiyle buluşuyor.
Mizahtan siyasete, müzikten yemeğe, umuttan aşka konuşacak çok konu var.
O anlatacak, biz dinleyeceğiz. Biz soracağız, o cevaplayacak. Belki geçmişin tatlı anıları arasında dolaşacak, belki gelecekten konuşacağız.

Sonra da “Dün akşam neredeydin?” diye soranlara gururla söyleyeceğiz: Metin Akpınar ile sohbet muhabbette!

Yer: Maximum Uniq Açıkhava

Tarih: 9 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Atölye: İtalyan Mutfağını Keşfetmenin Tam Zamanı

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Eataly Mutfak Atölyesi’nde İtalyan Mutfağı’nın en karakteristik tariflerini şefler ile öğrenin.

Napoli… Pizzanın doğduğu yer, manda sütü mozerellanın ana vatanı, İtalyan mutfağının kalbi! Hem Napoli mutfağının sırlarını keşfedin hem de sevdiklerinizi gerçek Napoli tarifleriyle büyülemenin püf noktalarını öğrenin.

Yer: Eataly Mutfak Atölyesi

Tarih: 10 Haziran 2022, 19:00

Bilet: Biletix

Konser: Dünyaca Ünlü Piyano Virtüözü John O’Conor İstanbul’da!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

50 yıllık müzik kariyeri ile günümüzün önde gelen Beethoven yorumcularından dünyaca ünlü İrlandalı piyano virtüözü John O’Conor, İstanbul Resitalleri’nin muhteşem sezon finali için 10 Haziran Cuma akşamı SSM the Seed’de izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi the Seed

Tarih: 10 Haziran 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Kral Lear” Mall of İstanbul MOİ Sahne’de!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Hem aktör hem çevirmen kimliğiyle yoğun bir Shakespeare mesaisi olan Haluk Bilginer, bu kez Shakespeare’in “trajedisini kendi elleriyle çizen” kahramanı Kral Lear’a bürünüyor. İktidarın ve mülkiyetin paylaşımı üzerine çokkatmanlı bir klasik olan oyunun yönetmeni ise Muharrem Özcan. Kral Lear, kızları ve ülkedeki diğer güç odakları arasında dönen bu trajedi, oyunun özündeki grotesk etkiler eşliğinde yorumlanıyor.

Yer: Mall of İstanbul MOİ Sahne

Tarih: 10 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Berlin Duvarı’nın İkonikleşen Özgürlük ve Kural Tanımazlığı IF Beşiktaş Sahnesi’nde Hayat Buluyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Das IST Berlin VOL II, duvarın yıkılmasının ardından ortaya çıkan aykırı, özgür ve çılgın techno kültürünü ikinci kez İstanbul’da yaşatıyor.

Berlin’e özgü dans gösterileri, birbirinden farklı ışık lazer şovları, Berlin Duvarı’nın yıkılış anlarıyla renklenecek ve sabahın ilk ışıklarına dek sürecek bu eşsiz gecede Daniela Hensel, Mattia Saviolo, Emre Kavas Aka ve Marlo sahnede olacak. Bu kez duvar bizler için yıkılacak, İstanbul’un en iyi techno gecesini bir kez daha unutulmaz kılacak.

Yer: IF Performance Hall Beşiktaş

Tarih: 10 Haziran 2022, 19:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatronun Öncüsü Mahşer-i Cümbüş Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü, 2007 yılında Türkiye’nin ilk doğaçlama şov programı “Anında Görüntü Show”u ekranlara taşıyan ve Türk televizyonlarında yepyeni bir dönem başlatan Mahşer-i Cümbüş, Trump Sahne’de tiyatroseverler ile buluşmaya devam ediyor.

Yer: Trump Sahne

Tarih: 11 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Mirkelam İle Özel Bir Gece

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı sıra dışı gösteri mekânı Dada Salon Kabarett 11 Haziran akşamı Mirkelam’ı ağırlıyor. Ayrıca performans sırasında izleyicilere Dada Salon Kabarett menüsü eşlik ediyor.

Yer: Dada Salon Kabarett

Tarih: 11 Haziran 2022, 21:30

Bilet: Biletix

Konser: The Avener, Phönix Park’ta İstanbul’da!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

2014 yılında piyasaya sürdüğü ilk teklisi Fade Out Lines ile yakaladığı çıkışı günümüzde de sürdüren, deep house’un en önemli isimlerinden biri olan Fransız The Avener uzun bir aradan sonra 11 Haziran akşamı Phönix Park’ta İstanbul’da!

Prodüksiyonlarında caz, blues ve folk vokallerini ve tonlarını elektronik müzikle harmanlayarak deep house’a farklı bir bakış açısı getiren The Avener’in Castle In The Snow, To Let Myself Go, You Are My Window Into The Sky gibi muazzam yapıtları geniş diskografisinin sadece bir kısmı.

The Avener’in nabzı yakalamaktaki benzersiz yeteneği ile unutulmayacak bir gece bizleri bekliyor!

Yer: Phönix Park

Tarih: 11 Haziran 2022, 20:00

Bilet: Mobilet

Konser: 34 Calling Başlıyor!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ organizasyonuyla hayata geçirilen 34 Calling konser serisi, 11 Haziran’da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek Hooverphonic with Orchestra konseriyle başlıyor.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 11 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Festival: Şehirde Yazzz Festivali Başlıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

11 – 12 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Şehirde Yazzz Festivali’nde, katılımcıları başarılı sanatçı performansları, BKM stand up gösterileri, sokak lezzetleri, kahve alanları, dijital oyunlar, mini yarışmalar ve alışveriş standları bekliyor. 11 Haziran Cumartesi günü Gazapizm, Sena Şener, Deniz Tekin, Melis Fis ve Rana Türkyılmaz’ın performans sergileyecek; ikinci günü 12 Haziran’da ise Ceza, Lvbel C5, Ahiyan, Eftelya ve Berto sahne alacak.

Yer: Maksimum UNIQ Açıkhava

Zaman: 11 – 12 Haziran 2022

Bilet: Mobilet

Festival: Beyoğlu Kültür Yolu Festivali İle Sanat Etkinliklerine Hazırlanın

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Galataport İstanbul, 28 Mayıs – 12 Haziran tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ikinci kez düzenlenecek olan Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Kültür Yolu’nun başlangıç noktası olan Galataport İstanbul’un tarihi atmosferinde bu yıl çeşitli konserler, özel sergiler ve farklı kültürleri bir araya getiren lezzet dolu bir gastronomi festivali sanatseverler ile buluşacak.

Yer: Galataport İstanbul

Zaman: 28 Mayıs – 12 Haziran 2022

Bilet: Biletinial

Festival: Doğayla İç İçe Ayrıcalıklı Bir Festival Deneyimine Hazır Olun

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Picnic & Gathering, sizleri doğayla iç içe ayrıcalıklı bir festival deneyimi için Life Park Q Garden’a davet ediyor.

Alternatif müzik performanslarının yanı sıra gurme restoranların, ünlü barmenlerin, özgün sanatçıların ve lokal tasarım markaların da katılımıyla birçok yaratıcı deneyim alanına hitap eden Picnic & Gathering serisinin ilk etkinliği 12 Haziran Pazar günü misafirlerini bekliyor.

Yer: Life Park Q Garden

Tarih: 12 Haziran 2022, 15:00

Bilet: Passo

Konser: Mark Eliyahu İle Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda Kamança Rüzgârı Esecek

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ, İstanbul’u uluslararası turnelerin rotasına döndürecek 34 Calling konser serisini müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Konser serisi kapsamında dünyaca ünlü kamança ustası Mark Eliyahu, 13 Haziran’da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda müzikseverlerle buluşuyor. Müziğinde Doğu ve Batı’yı harmanlayan; eski enstrümanları modern ve türler arası seslerle birleştiren Mark Eliyahu’ya sahnede sürpriz isimlerin eşlik edeceği konser, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda adeta kamança rüzgârı estirecek.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 13 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Baş Belası” 14 Haziran Tarihinde İstanbullu İzleyicilerle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Rauf orta yaşlı, evli ve işkolik bir adamdır. Karısı Jülide ile yaşadıkları ufak tefek problemlerle yüzleşmek üzereyken, hayatlarına ormanda arabasıbozulan Hulusi düşer. Evet, düşmek tam da Hulusi yi tanımlayan bir eylemdir. Hayat üniversitesinde doktorasını kadınlar üzerine yapmış olan Hulusi, bir tesadüf sonucu aynı gecede hem Jülide nin hem de Rauf’un yatağında yakalanmıştır. Bakalım bu karmaşadan kurtulmaya çalışan Hulusi, dolayısıyla Rauf ile Jülide çiftinin başına neler gelecek…

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Tarih: 14 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Şehirli Lirik Müzik Grubu Yüzyüzeyken Konuşuruz Maximum Uniq Açıkhava’da!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Metropolün içinde sıkışmış, kayıp bir jenerasyon olma tehlikesinin eşiğinde büyümüş iki genç insanın anlattığı hikâyeleri seslendiren şehirli lirik müzik grubu Yüzyüzeyken Konuşuruz, hayranları ile Maximum Uniq Açıkhava’da 14 Haziran’da buluşuyor.

Yer: Maximum Uniq Açıkhava

Tarih: 14 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Stand – Up: Mesut Süre İle “Yalnızım Mesut Bey”

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

“Yalnızım Mesut Bey”, müzmin yalnızların terkediliş hikâyelerinden, aldatılışlarına, karşılıksız aşklarından, flörte dahi varamamış açılma çabalarına kadar pek çok şeyi Mesut Süre’nin yer yer keskin ama her daim eğlenceli ve neşeli moderatörlüğü eşliğinde paylaştıkları bir talk show formatı olarak Profilo Kültür Merkezi Batı Alternatif Sahnesi’nde izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Yer: Profilo Kültür Merkezi Batı Alternatif Sahnesi

Tarih: 15 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: İngiliz İndie Rock Grubu Alt-J Zorlu PSM’de

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Gwil Sainsbury, Joe Newman, Gus Unger-Hamilton ve Thom Green’in 2007 yılında kurduğu İngiliz indie rock grubu Alt-J, PSM Loves Summer kapsamında 15 Haziran 2022’de Zorlu PSM’de.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 15 Haziran 2022, 19:00

Bilet: Passo

Tiyatro: “Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası” Gizemli Cinayeti Çözecek Akıllı Seyircilerini Arıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Selin Atasoy’un yazdığı, Okan Bayülgen’in yönettiği, 18 farklı finali olan interaktif polisiye oyun Şirket’te, seyirci bir anda kendisini etrafında gelişen olayların içinde buluyor.

Seyircinin yakından tanıdığı güçlü oyuncu kadrosu ile gerilim ve kahkahanın beraber yaşandığı, masaların arasında 360 derece oynanan bu deneyimin müptelası olacaksınız! Herkesin yalan söylediği ve birbirini kandırdığı bu gecede katili bulmak, gerçekleri ortaya çıkarmak hiç de kolay olmayacak.

Yer: Dada Salon Kabarett

Tarih: 16 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Vahşet Tanrısı” Son Temsiliyle DasDas Sahne’ye Veda Ediyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

DasDas’ın sevilen oyunu “Vahşet Tanrısı”, 16 Haziran akşamı 20.30’daki son temsiliyle DasDas Sahne’ye veda ediyor. Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ile Levent Ülgen gibi başarılı isimleri kadrosunda buluşturan ve ebeveynlerin hikayesini eğlenceli bir dille sanatseverlere sunan Celal Kadri Kınoğlu yönetmenliğindeki oyun, son kez seyircilere keyifli bir akşam yaşatacak.

Yer: DasDas Sahne

Tarih: 16 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Mobilet

Tiyatro: “1984 – Büyük Gözaltı” Oyunu Tiyatroseverlerle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

İngiliz yazar George Orwell’in 1949 yılında yayınlanan ve kısa sürede kült mertebesine erişmiş eseri 1984, 1949 yılında yayınlanmıştır. Distopya türünde bir roman olan 1984, ”Büyük Birader”, ”Düşünce Polisi”, ”101 Numaralı Oda”, 2+2=5” gibi çeşitli terminolojileri ve kavramları günümüz lugatine dahil etmiştir.

Romanın özetini kısaca anlatmak gerekirse, romanın dünyası üç ayrı rejimle yönetilmektedir: Okyanusya, Avrasya ve Doğu Asya… Sovyetler Birliği’ni andıran Okyanusya, düşünmeden itaat eden ve Büyük Birader adında birine bağlılıkları olan halkın yaşadığı devlettir. Toplumdaki tüm insanların hareketleri, düşünceleri ve davranışları izlenmektedir.

Bir yeraltı örgütü olan muhalif özellikteki kardeşlik ve bu örgütün lideri Goldstein, bu toplumun düşmanı olarak görülür. Romanın baş karakteri Winston’ın çeşitli olaylara dahil olmasıyla roman, okuyucuların akıllarında birtakım soru işareti bırakacaktır: Büyük Birader ve Goldstein gerçekten yaşıyorlar mıdır?

Bu distopik, Dünya Perdecileri aracılığıyla tiyatro sahnesinde tekrar hayat bulup seyircisiyle buluşuyor.

Yer: Trump Sahne

Tarih: 16 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Parti: Milenyum Kuşağı Babylon’da Zaman Yolculuğuna Çıkıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Milenyum kuşağı Babylon’da zaman yolculuğuna çıkıyor ve 17 Haziran Cuma akşamı Y2K Millennium Party’de dans pistinde buluşuyor.

Ev sahipliğini Daddy-E ve dear darling’in yaptığı gecede; Eminem, M.I.A. , Justin Timberlake, Rihanna, Kelly Rowland, Timbaland, Missy Elliott, TLC, Gwen Stefani, Fergie, Busta Rhymes, Kelis, Linkin Park, OutKast, The White Stripes, Arctic Monkeys, Yeah Yeah Yeahs, Franz Ferdinand, Moby, Wu Tang Clan, Amy Winehouse ve Robbie Williams gibi isimlerle 2000’li yılların başına doğru zaman yolculuğuna çıkacaksınız.

Yer: Babylon

Tarih: 17 Haziran 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Konser: Jethro Tull Zorlu PSM Sahnesi’nde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Dünyanın en başarılı ve en kalıcı gruplarından, “Aqualung” ve “Locomotive Breath” gibi şarkıları progresif rock tarihine kazandıran efsane Jethro Tull, Ian Anderson’ın projesi Jethro Tull The Prog Years turnesi kapsamında 17 Haziran 2022’de Zorlu PSM’ye konuk olacak.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 17 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Passo

Konser: Manowar Eşsiz Bir Metal Deneyimi Sunmaya Hazırlanıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

40 yılı aşkın bir süredir heavy metal bayrağını en tepelerde taşıyan efsanevi grup Manowar, bir kez daha Türkiye’ye gelmeleri için çağrıda bulunan Türk “Manowarrior”ları cevapsız bırakmadı. 2022’nin tek Türkiye konseri için Crushing The Enemies Of Metal Anniversary turnesi kapsamında bir kez daha KüçükÇiftlik Park’a gelmeye hazırlanan Manowar, 18 Haziran 2022 Cumartesi gecesi alanı dolduracak binlerce hayranına eşsiz bir metal deneyimi sunacak. Şarkıları, tutkuları ve hırslarıyla müzik dünyasını sonsuza dek değiştiren grup, üç yıl aradan sonra gerçekleşecek bu büyük kavuşmada Battle Hymns, Into Glory Ride, Triumph Of Steel, Kings Of Metal ve Warriors Of The World’ün de aralarında bulunduğu sekiz ölümsüz albümden seçilen bir set-list çalacak.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 18 Haziran 2022, 17:00

Bilet: Passo

Tekne Aktiviteleri: Maviliklere Yelken Açmaya Hazırlanın

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

The Sound of Sails, Ege ve Akdeniz’in kesişme noktalarında 3 farklı rotaya sahip etkinlikleri ile 3 gece 4 gün boyunca misafirlerine denizi, yelkeni, müziği ve doğayı yeniden keşfetme olanağı sağlıyor. Göcek, Bozburun, ve Fethiye rotalarında sabah denizde yogaya, öğlen doğa yürüyüşlerine, gemici bağı atölyelerine, eğlenceli su sporlarına, gün batımında happy hour’lara, yelken yarışına, akşam konsept partilere ev sahipliği yapan The Sound of Sails için yerinizi ayırın.

Detaylı bilgi: The Sound of Sails

Konser: Nazım Hikmet’in 120. Doğum Yılı Anısına Özel Gösteri

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Livaneli Orkestrası, Ferhat Livaneli yönetiminde evrensel ozan Nazım Hikmet’in 120. doğum yılı anısına seçme bir repertuvarla seyircisiyle buluşuyor. Nazım Hikmet şiirlerinden bestelenmiş şarkılardan oluşan repertuar, geniş bir orkestra eşliğinde solistler Serhad Raşa ve Seda Kırankaya tarafından seslendirilecek.

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkez

Tarih: 18 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Grammy Ödüllü Black Coffee İstanbul’da!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Grammy ödüllü Black Coffee, 19 Haziran günü gündüzden geceye festival programıyla KüçükÇiftlik Park Açık Hava Sahnesi’nde hayranlarıyla buluşuyor.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 19 Haziran 2022, 19:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Zengin Mutfağı” Haziran Ayı Boyunca İzleyicilerle Bir Araya Geliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Vasıf Öngören’in usta sanatçı Şener Şen’i sahnede izleme fırsatı sunan oyunu “Zengin Mutfağı” Haziran ayı boyunca altı akşam sahnelenecek. Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketinin zengin bir ailenin mutfağına yansımasını konu alan oyun, 20 – 21 – 22 – 27 – 28 ve 29 Haziran akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de.

Yer: DasDas Sahne

Tarih: 20 – 21 – 22 – 27 – 28 – 29 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Mobilet

Konser: Chet Faker Hayranlarıyla Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Electronica, downtempo, soul ve trip hop türlerinde üretimlerini sürdüren şarkıcı ve söz yazarı Chet Faker, PSM Loves Summer kapsamında 21 Haziran’da Turkcell Sahnesi’nde hayranlarıyla buluşuyor.

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Tarih: 21 Haziran 2022, 21:30

Bilet: Passo

Tiyatro: “Memleketimden İnsan Manzaraları” Oyunu İzleyicilerle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

1939’da Haydarpaşa basamaklarında başlayan; işsizlik, açlık ve savaş gibi hem ülke hem dünya sorunlarını tartışarak yarınlara umutla bakan hikâye: Memleketimden İnsan Manzaraları. Nazım Hikmet’in bu geniş hacimli ustalık eseri Rutkay Aziz’in rejisiyle seyircisiyle buluşuyor.

Yer: Trump Sahne

Tarih: 22 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Konser: Half Moon Run Türkiye’deki Sevenleriyle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Zorlu PSM’nin bu yaza damga vuracak PSM Loves Summer konser serisi hız kesmiyor. Glastonbury, South by Southwest ve WayHome Music & Arts Festival gibi uluslararası çaptaki festivallerde kendini kanıtlayarak birçok kez Juno Ödülleri’nden başarıyla dönen Indie rock grubu Half Moon Run, PSM Loves Summer kapsamında, %100 Music katkılarıyla, 22 Haziran’da %100 Studio’da Türkiye’deki sevenleriyle buluşmak için sabırsızlanıyor.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 22 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Birsen Tezer ve Hüsnü Arkan Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’nde!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Poll Production organizasyonu ile gerçekleşecek Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’nde Birsen Tezer ve Hüsnü Arkan 22 Haziran’da müzikseverlerle buluşuyor.

Yer: Kuruçeşme Açıkhava

Tarih: 22 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Çingeneler Zamanı Müzikali” Tekrar Sahnelerde

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Sinema eleştirmenleri tarafından bir başyapıt olarak kabul gören,1988 yılında Emir Kusturica’nın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Çingeneler Zamanı filminin uyarlaması niteliği taşıyan ve Kumbara Görsel Sanatlar Tiyatrosu’nun prodüksiyonunu üstlendiği “Çingeneler Zamanı Müzikali” tekrar sahnede seyircisiyle buluşuyor.

Yer: Trump Sahne

Tarih: 23 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Tiyatro: Metin Uca, Sizi Tarihte Hiç Bilmediğiniz Çok Eğlenceli Bir Yolculuğa Çıkarıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Metin Uca, “Bunu Mu Demek İstedim?” oyunu ile, 24 Haziran’da A Project Partner organizasyonuyla Cennet Bahçesi Açık Hava Sahnesi’nde izleyicilerle buluşuyor.

Hitit usülü kaburga dolmasından Arap’ların alkolü bulmasına, kestane yerken dünya değiştiren Papa’lardan Abdülhamid’in baş hafiyesi, oyunlara konu olmuş Fehim Paşa’nın hiç inanamayacağınız, ağzınızı iki karış açık bırakacak içki arkadaşına kadar hiçbir yerde duymadığınız küçük tarihi öyküler bu oyunda karşımıza çıkıyor.

İlk kez kaka tanrısıyla tanışacak kaybettiğimiz savaşların nasıl içecek adlarına döndüğüne şaşıracaksınız. Kadın-erkek ilişkileri, yeme- içme kültürü ve tuvalet üstüne aklınızı karıştıracak sorulara gülerek yanıtlar bulacaksınız.

Yer: Cennet Bahçesi Burgazada

Tarih: 24 Haziran 2022, 20:45

Bilet: Biletix

Konser: Bülent Ortaçgil 50. Yıl Özel Konseri

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

50 yıldır dillerden düşmeyen şarkılarıyla Bülent Ortaçgil, sanat hayatının 50. yılını dostları ile birlikte Harbiye Açık Hava Sahnesi’nde kutluyor.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 25 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Biletix

Festival: 29. İstanbul Caz Festivali Başlıyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

29. İstanbul Caz Festivali, caz ve güncel müzik dünyasının en sevilen isimleriyle dolu bir programla müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Festival bu yıl 25 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında 200’ü aşkın yerli yabancı sanatçıyı ağırlayacak.

13 günlük festival maratonunda konser verecek isimler arasında güncel cazın efsane sesi ve beş Grammy Ödüllü kraliçesi Dianne Reeves, zarif pop-caz vokali ile ülkemizde geniş bir hayran kitlesine sahip olan Melody Gardot, 3 farklı nesli caz ve rock gitarcılığıyla tanıştıran gerçek bir müzik üstadı John McLaughlin, ilk İstanbul konseriyle modern caza yenilikçi bir nefes getiren Enrico Pieranunzi, Türkiye’nin en büyük rock yıldızlarından Teoman, gitarına eşlik eden eşsiz sesiyle Kalben, insan ruhuna dokunabilmeyi amaç edinmiş klarnet üstadı Yom, farklı tınılarını müziğinde işleyen rock grubu Boom Pam, afrobeat ile funk’tan beslenen Kutiman ve daha nice isim var.

Yer: İstanbul’un farklı mekanları

Tarih: 25 Haziran – 7 Temmuz 2022

Bilet: Passo

Festival: Parkaorman’da Unutulmaz Bir Festival Sizi Bekliyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Salon İKSV’nin Parkorman’da, doğanın içine taşınacağı etkinliği +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali için heyecan dorukta. Festivalde müzikseverleri hem birbirinden müthiş konserler hem de keyifli vakit geçirecekleri yan etkinlikler bekliyor.

25 Haziran Cumartesi

14.30 Palmiyeler
16.00 Feng Suave
17.30 Rhye

19.00 Molchat Doma
20.30 L’Imperatrice
22.15 Moderat (Live)
26 Haziran Pazar

14.30 Barış Demirel
16.00 Kit Sebastian
17.30 Islandman
19.00 Jakuzi
20.30 Tamino
22.15 Cigarettes After Sex

Yer: Parkorman

Tarih: 25- 26 Haziran 2022

Bilet: Passo

Konser: Fatih Erkoç ve Kerem Görsev Aynı Sahnede

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Türkiye’nin en güçlü seslerinden ve en önemli müzisyenlerinden Fatih Erkoç ile ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, birlikte hayata geçirdikleri caz projesi kapsamında farklı sahnelerde müzikseverlerle buluşuyor. Fatih Erkoç – Kerem Görsev Trio konserde; The Lady From Istanbul adlı canlı performans albümlerinde yer alan Fly Me to the Moon, What a Wonderful World, Secret Love, Moon River gibi klasiklerin yanı sıra Görsev’in kendi bestelerinin de yer aldığı geniş bir repertuarı yorumlayacaklar. İki usta müzisyene kontrbasta Volkan Hürsever, davulda ise Ferid Odman eşlik edecek.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 26 Haziran 2022, 20:00

Bilet: Biletix

Bale Gösterisi: Zürih Balesi’nin “Anna Karenina”sı İzleyicilerle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Görkemli prodüksiyonları ve kusursuz performanslarıyla tanınan Zürih Balesi’nden “Anna Karenina”, İKSV ve Zorlu PSM iş birliğinde 27 Haziran Pazartesi ve 28 Haziran Salı akşamları saat 20.30’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyiciyle buluşacak. Gösterişli kostümleri, çağdaş sahne tasarımı, çoğunlukla Neoklasik dansa dayalı koreografisi, Rachmaninov’dan Lutoslawski’ye uzanan müzikleri ve Zürih Balesi dansçılarının muhteşem performanslarıyla tam anlamıyla bir göz ziyafeti sunan Anna Karenina uzun yıllar akıllardan çıkmayacak.

Yer: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

Tarih: 27 – 28 Haziran 2022, 20:30

Bilet: Passo

Konser: Gipsy Kings by André Reyes Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ’nin organizasyonuyla Haziran 2022’de başlayacak 34 Calling konser serisinde Türkiye’deki sevenleriyle buluşacak olan gruplardan biri de Latin müziğinin efsanesi Gipsy Kings by André Reyes olacak.

Fransa, İtalya, İngiltere ve İspanya olmak üzere Avrupa’nın farklı ülkelerinde büyük bir başarı elde ettikten sonra dünya çapında tanınmaya başlayan Gipsy Kings, 60 milyon albüm satışı ve sahne performanslarıyla 30 yılı aşkın süredir müzik listelerindeki yerini koruyor.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu

Tarih: 28 Haziran 2022, 21:30

Bilet: Biletix

Konser: Trompetin Önde Gelen İsmi İbrahim Maalouf İstanbul’da!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Dünyada ve Fransız müzik sahnesinde trompetin önde gelen isimleri arasında yer alan Lübnan kökenli Fransız müzisyen İbrahim Maalouf, 29 Haziran’da Pozitif ve Pasión Turca deneyimiyle Parkorman’a konuk oluyor.

Yer: Parkorman

Tarih: 29 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Tiyatro: “Tilkiler ve Kötü Kalpli İtler” İlk Kez DasDas’a Konuk Oluyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Özden Selim Karadana’nın yazdığı ve yönettiği, Algı Eke’nin tek kişilik performansıyla sahneye taşınan “Tilkiler ve Kötü Kalpli İtler” bu ay ilk kez DasDas’a konuk oluyor. Nadia’nın Halep’ten Aksaray’a, geçmişten yarına uzanan yol hikayesini ele alan “Tilkiler ve Kötü Kalpli İtler” 29 Haziran akşamı 21.00’de Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında DasDas Atölye’de olacak.

Yer: DasDas Atölye

Tarih: 29 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Mobilet

Stand – Up: Genç komedyen Kaan Sekban Sevenleriyle Buluşuyor

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Genç komedyen Kaan Sekban, 29 Haziran Çarşamba akşamı Maximum Uniq Açıkhava’da sevenleriyle buluşacak.

10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra yurtdışında oyunculuk eğitimi alıp beyaz yakalı hayata veda eden ve kısa sürede çok satanlar listesine giren ‘Tebrikler Kovuldunuz’ kitabının yazarı Kaan Sekban, kendi odasından yaptığı talk show’ları bir adım öteye taşıyarak seyirci karşısına çıkıyor ve plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar kendine has üslubuyla saçmalıyor!

Yer: Maximum Uniq Açıkhava

Tarih: 29 Haziran 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Konser: Louis Tomlinson İlk Kez İstanbul’da!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

2020 yılında ilk solo albümünü yayınlayan ve solo kariyerinde de kendisini kanıtlayan Louis Tomlinson, 30 Haziran 2022 tarihinde BITEXEN ana sponsorluğu ve TemaCC & Smiley Strawberry organizasyonu ile ilk kez İstanbul’da KüçükÇiftlik Park’ta sahne alacak.

Yer: KüçükÇiftlik Park

Tarih: 30 Haziran 2022, 18:00

Bilet: Passo

Festival: “By Willow Fest” İçin Yerinizi Ayırtın!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

İstanbul yeni bir festivale merhaba diyor. Ayça Özefe, Işıl Ayman, Bağzıları, Yasir Miy ve Çağan Şengül’ün sahne alacağı festivalde yerinizi ayırtın.

Yer: IF Performance Hall Beşiktaş

Tarih: 30 Haziran 2022, 19:00

Bilet: Bubilet

Şimdiden Yerinizi Ayırın!

Festival: Red Bull İstanbul Unlocked’da Kesintisiz Müzik Keyfi Red Bull Hub’da

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

İstanbul gece hayatının en büyük kutlamasına hazırlanan Red Bull İstanbul Unlocked, 2 gün boyunca İstanbul’un en sevilen mekanlarını geniş bir müzik seçkisiyle birleştirerek, eğlenceli bir gece hayatı deneyimi sunacak. 1 – 2 Temmuz tarihlerinde Mecidiyeköy Eski Likör Fabrikası’nda gerçekleşecek Red Bull İstanbul Unlocked’da, İstanbul’un en iddialı mekanlarındaki performansların yanı sıra Red Bull Hub’da da müzik ziyafeti durmaksızın devam edecek. HOSH, Avangart Tabldot, Santi & Tuğçe, Q-Bra, Levent Alp & Lâlonjoje, The Pirouettes, Kaan Düzarat, Berk Büyükakın, Erez Öztürk ve Bedük, 2 gün boyunca Red Bull İstanbul Unlocked dinleyicisini coşturacak.

Yer: Mecidiyeköy Eski Likör Fabrikası

Tarih: 1 – 2 Temmuz 2022

Detaylı bilgi: redbull.com

Konser: Chamber Pop’un Gizemli ve Zarif Sesi 1 Temmuz’da Zorlu PSM’de!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Chamber pop, neo klasik ve caz türündeki üretimleriyle müzik kariyerinde 10 yılı geride bırakan, çok sevilen Familiar şarkısıyla efsaneleşen dizi Dark’ın soundtrack’lerinde yer alan, gizemli ve zarif tarzını dünyaca ünlü festivallere taşıyan Agnes Obel, PSM Loves Summer kapsamında etkileyici şarkıları ve hayalgücünü besleyecek müzikleriyle 1 Temmuz 2022’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde sevenleriyle buluşacak.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 1 Temmuz 2022, 23:30

Bilet: Passo

Konser: Pink Martini Avrupa Turnesi Kapsamında İstanbul’da!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

“Sympathique”, “Hang on Little Tomato”, “Hey Eugene!”, “Splendor in the Grass”, “Joy to the World”, “1969”, “A Retrospective”, “Get Happy”, “Dream A Little Dream” ve “Je Dis Oui” albümleriyle Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan, her albümü ile altın ve platin plak kazanan Pink Martini, Avrupa turnesi kapsamında Pasion Turca organizasyonu ile 26 Temmuz’da Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda Türkiye’deki hayranları ile buluşacak.

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Tarih: 26 Temmuz 2022, 21:00

Bilet: Biletix

Festival: Gençliğin Yeni Rap Festivali DRILL DOWN KüçükÇiftlik Park’ta

İstanbul Etkinlik Rehberi: Haziran 2022

Şehrin dinamiğinden beslenen yeni festival DRILL DOWN bünyesindeki güçlü müziğin vurucu tınılarından aldığı ilhamı mekan tasarımıyla harmanlayarak müziğin birbirinden yetenekli isimlerini %100 Müzik katkılarıyla Küçük Çiftlik Park’ta buluşturuyor.

Şehre yeni bir soluk getirecek olan DRILL DOWN festivalinde; müzik ve kültürel tarihin zenginliğiyle çevrili Shepherds Bush’un içinde büyüyen, Day In The Life ve Loading hitleriyle milyonlarca dinlenmeye ulaşarak kendi jenerasyonuna ilham olan Central Cee, Portekiz ve Angola mirasından etkilenerek kadın hakları ve insani değerler konusundaki filtresiz müziği ile Vogue, Elle, GQ, Wonderland, Dazed, Evening Standard, Crack, NME ve The Guardian gibi önde gelen İngiliz basının 2021 yılının dinlenmesi gereken öncü kadınları listelerinde yer alan IAMDDB, kariyerine Reckol‘le yaptıkları Kanalım Yok şarkısıyla başlayan, 2021 yılında Lütfen, Çarşamba Tatili, Riv Riv Riv şarkılarını yayımlayarak yaza damga vurduktan sonra 2022 yılında ANTRIKOT ve Benimle Gel parçalarıyla listeleri altüst eden Cakal, Cakal ile yaptıkları Glock parçaları Spotify’da listeleri alt üst ederek 20 milyon dinlenmeyi geride bıraktıktan sonra Sharingan, İstediğim Olucak, Perros Blancos parçalarının olduğu dokuz şarkılık “Özlüce Trap Boys” albümüyle büyük yankı uyandıran Reckol, Müzik İşletmeciliği ve Şarkı Yazarlığı eğitimi aldığı Berklee College of Music’e katıldıktan sonra kişisel deneyimini sürekli olarak sanatına çeviren ve çeşitli parti serilerinde boy göstererek muazzam bir dinleyici kitlesi yakalayan Lil Zey, 14 Ağustos Pazar günü KüçükÇiftlik Park’ta müzikseverlere hafızalardan silinmeyecek bir festival yaşatacak.

Yer: Küçük Çiftlik Park

Tarih: 14 Ağustos 2022, 17:00

Bilet: Passo

Admin
Admin Tüm Yazıları