preloader

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

24.04.2019
İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Yazı Boyutu:

2019 Ramazan ayında, İstanbul’da iftar için gidebileceğiniz en iyi mekanları inceledik.

Her yıl ramazan ayında hem oteller hem de belli başlı restaurantlar birbirinden lezzetli iftar menülerini hazırlarlar. Tuttuğunuz oruçları, güzel bir iftar yemeğiyle taçlandırmak istediğinizde İstanbul’da bulabileceğiniz en lezzetli iftar menülerini sizin için mercek altına aldık. İyi iftarlar…

Swissotel The Bosphorus, Istanbul

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Türkiye’nin dört bir yanından gelen lezzetlerle hazırlanan zengin Ramazan menüsü, Sabrosa’nın muhteşem boğaz manzaralı terasıyla buluşuyor. Swissôtel The Bosphorus, İstanbul iftarınızı İstanbul’un en güzel manzarasında açmaya davet ediyor. Özellikle iş çıkışı iftar saati arasındaki zaman ve iftar sonrası için farklı Ramazan eğlence alternatifleri de sunan Swissôtel The Bosphorus, İstanbul Ramazan keyfini tam anlamıyla yaşatacak bir program sunuyor.

Ramazan ayı boyunca açık büfe ve meşrubatın dahil olduğu iftar büfesi kişi başı 255 TL.

Rezervasyon İçin: 0212 326 11 00

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Four Seasons Hotel Bosphorus, bu yıl gelenekselleşen zengin açık büfesinin yanı sıra, sunduğu keyifli ortam ile de Ramazan ayının en gözde mekânı olmaya hazırlanıyor. Boğaz’a hâkim benzersiz atmosferi ile dikkat çeken Aqua’nın fasıl grubu eşliğinde sunacağı açık büfesinde, lezzetli iftariyeliklerden, serin şerbetlere, geleneksel zeytinyağlılardan, barbekü çeşitlerine, dönerden odun fırınında hazırlanan pide çeşitlerine kadar iştah açıcı seçenekler yer alıyor. Ramazan boyunca otelde düzenlenecek “Ramazan Şenliği”nde misafirler, iftarı beklerken izleyecekleri Semazen Gösterisi ile ruhlarını da besliyor. Aynı zamanda dileyen misafirlere geleneksel ebru ve kaligrafi sanatçıları tarafından hazırlanan eserler hediye ediliyor.

Four Seasons içinde yer alan Aqua Restaurant’ta, Ramazan’a özel açık büfe iftar menüsü kişi başı 345 TL.

Rezervasyon için: 0552 381 11 11

Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Four Seasons Hotel Sultanahmet Tarihi Yarımada’nın kalbinde, geleneksel tatlardan oluşan özel menüsüyle misafirleriniağırlıyor. Otelin yeşilliklerin çevrelediği, kuş sesleriyle dolu, huzurlu avlusunda konumlanan Seasons Restaurant’ın zengin iftar menüsünde, özenle hazırlanan yemek ve şerbetler, salata ve peynir seçenekleri, zeytinyağlılar ve iftariyelikler bulunuyor. Ülkemizin yöresel ve geleneksel tatlarından oluşan, özel olarak haftalık hazırlanan sıcak büfe ise Ramazan ayının bereketine yaraşır biçimde her hafta konuklarına farklı menüler sunuyor.

Ramazan boyunca açık iftar büfesi Seasons Restaurant’ta kişi başı 275 TL.

Rezervasyon için: 0212 402 31 50

Stations, Fairmont Quasar İstanbul

İftar sofralarında çeşitlilik sevenler ve iftarda açık büfe tercih edenler için, Fairmont Quasar İstanbul’un içinde yer alan Stations restoran, hem iftariyeliklerin hem de tüm Ramazan sofralarının imza lezzetlerinin yer aldığı büfeler ile konuklarına hizmet veriyor.

Canlı klasik Türk müziği ezgilerinin iftara eşlik edeceği keyifli akşamlar, kalabalık iftar yemekleri ve dost sofraları, Ramazan ayı boyunca kişi başı 195 TL

Rezervasyon için: 0212 403 85 00

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Conrad İstanbul Bosphorus

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Conrad İstanbul Bosphorus, Tarihi Yarımada ve Boğaz manzarasına sahip mekanı Manzara Restaurant’ta 11 ayın sultanı Ramazan ayı boyunca lezzeti ve çeşitliliği ile göze çarpan çok özel bir menü sunuyor. Conrad’ın usta şefleri tarafından hazırlanan tadına doyulmaz iftar set menüsü, ailenizle, dostlarınızla ve iş arkadaşlarınızla iftar yemeğinde buluşmak için en güzel seçenek.

Ramazan ayı boyunca servis edilecek iftar set menü içecekler dahil kişi başı 165 TL

Rezervasyon İçin: 0212 310 25 25

Venge Restoran, İstanbul

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Levent’te, ulaşım açısından oldukça kolay bir noktada bulunan Venge, restoranın arka tarafında yer alan saklı bahçesiyle misafirlerini şehrin karmaşasından uzaklaştıyor. Benzersiz ambiyansına ek olarak, meze ve yöresel kebapların en güzel çeşitlerini de burada bulabilirsiniz.

Sınırsız içeceğin yer aldığı ramazan menüsü kişi başı 140 TL

Rezervasyon için: 0212 281 9383

Çırağan Palace Kempinski İstanbul

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Eşsiz mimarisi ve büyüleyici atmosferiyle Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalma Boğaz üzerindeki tek Saray ve Otel olan Çırağan Palace Kempinski’nin birinci katında yer alan Tuğra Restoran, Ramazan dönemine özel hazırladığı geleneksel iftar menüsü ile misafirlerini lezzet şölenine davet ediyor.

Tuğra Restoran’da iftar menüsü Ramazan boyunca, şerbetler, meyve suları, çay, kahve ve KDV dahil kişi başı 410 TL.

Laledan Restoran’da açık büfe iftar lezzetleri Ramazan boyunca, meyve suları, çay, kahve ve KDV dahil kişi başı 320 TL.

Rezervasyon için: 0212 236 73 33

The Brasserie, ​​​The Grand Tarabya

The Grand Tarabya, Ramazan ayında sunduğu lezzet dolu açık büfesi ve canlı fasıl ile konuklarına unutulmaz iftar sofraları yaşatmaya hazırlanıyor. Tarabya’da Boğaz’ın yanı başında yer alan The Grand Tarabya, Brasserie Restaurant’ta konuklarını sofraları zenginleştiren ve klasik damak tadına hitap eden seçeneklerle karşılıyor. Ramazan ayı boyunca sunulan iftar yemekleriyle The Grand Tarabya, misafirlerine eşsiz lezzetler ve keyifli fasılın uyumu ile her zaman hatırlanacak bir Ramazan ayı vadediyor.

Kişi başı 260 TL’ye, Ramazan’a özel zengin açık büfe içeriğiyle The Brasserie sizleri bekliyor.

Rezervasyon için: 0212 363 33 00

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Lokanta Feriye, İstanbul

Yenilenen konseptiyle Lokanta Feriye, 6-19 Mayıs ve 20 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında iki farklı iftar menüsü sunuyor. Kendi içinde de farklı seçenekler sunan, oldukça lezzetli bu menüler ile İstanbul Boğazı eşliğinde keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

Tüm menülerin kişi başı ücreti %7 servis ücretine ek kişi başı 215 TL

Rezervasyon için: 0538 483 20 21

Divan İstanbul Otelleri

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Divan İstanbul, Divan İstanbul Asia, Divan İstanbul City ve Divan Suites İstanbul G-Plus otelleri Ramazan’ın bereketli sofralarını sevdikleriyle paylaşmak isteyenler için lezzet dolu menüler hazırladı. Her damak tadına uygun set menülerin yanı sıra açık büfe seçenekleri de sunan Divan Otelleri, Ramazan ruhunu yaşamak isteyenlere eşsiz bir ortam vadediyor.

Ramazan ayı boyunca Divan İstanbul’da açık büfe olarak servis edilen iftar menüsü kişi başı 189 TL.

Rezervasyon İçin: 0212 315 55 00

Hilton İstanbul Bomonti

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

İstanbul’un en büyük oteli Hilton İstanbul Bomonti’nin içinde yer alan lezzet tutkunlarının favori restoranı The Globe, Ramazan ayına özel hazırladığı zengin iftar menüleri ile konuklarına tam anlamıyla bir lezzet şöleni sunmaya hazırlanıyor. Haftanın 7 günü 7 farklı menü ile misafirlerini karşılayacak olan The Globe, iftar sofralarını Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden özel olarak getirdiği coğrafi tescilli ürünleri içeren iftariyelikler, Hilton yorumu ile sunulan Osmanlı -Türk mutfağından geleneksel yemekler ve misafirlerini adeta Anadolu’nun dört bir yanında lezzet yolculuğuna çıkaracak yöresel lezzetlerle donatıyor.

Ramazan ayı boyunca içecekler dahil kişi başı 200 TL

Rezervasyon İçin: 0212 375 30 00

Lacivert Restoran, İstanbul

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

İftarını Anadolu yakasında yapmak isteyenler için Akdeniz mutfağının en seçkin lezzetlerini sunan Lacivert, misafirlerini İstanbul Boğazının müthiş manzarasında ağırlıyor. Dopdolu iftariye tabağına ek olarak sunduğu lezzetli Osman şerbeti seçenekleriyle Lacivert, bu ramazanda en çok tercih edilen restoranlardan biri.

Zengin içeriğe sahip, özenle hazırlanmış ramazan menüsü kişi başı 195 TL

Rezervasyon için: 0216 413 37 53

Hilton İstanbul Bosphorus

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Türkiye’nin ilk beş yıldızlı uluslararası oteli Hilton İstanbul Bosphorus, Ramazan coşkusunu sevdikleriyle birlikte lezzet şölenine dönüşen iftar sofralarında yaşamak isteyen misafirleri için birbirinden özel seçenekler sunuyor. Boğaz manzarasına hakim konumu ile Bosphorus Terrace Restaurant, Türk ve Osmanlı mutfağının en güzel örneklerinin bulunduğu açık büfe iftar yemeğiyle; Boğaz manzarasının yanı sıra bahçeleri gören konumuyla iç açan Veranda Terrace Restaurant ise iftar set menüsüyle misafirlerini ağırlayacak. Ailenizle, iş arkadaşlarınızla, dostlarınızla buluşacağınız iftar vakti hiç unutulmayacak.

Ramazan ayı boyunca alkolsüz içecekler ile çay ve kahve ikramının da dahil olduğu iftar büfesi kişi başı 165 TL

Rezervasyon İçin: 0212 315 60 00

Hamdi Restoran Eminönü

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Birbirinden lezzetli kebap çeşitlerinin servis edildiği Hamdi Restoran, bu ramazanda oldukça ilgi gören yerlerden bir diğeri. Yemek boyunca sizlere Galata, Eminönü, Sultanahmet ve İstanbul Boğazının benzersiz manzarası eşlik ediyor. Oldukça talep gören bu restoran için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Limitsiz çay, kahve ve meşrubat servisi bulunan ramazana özel iftar menüsü kişi başı 150 TL

Rezervasyon için: 0212 528 03

Hilton İstanbul Maslak

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Hilton Istanbul Maslak ramazan ayı boyunca 5 ayrı set menü ve açık büfe seçeneği ile tadına doyulmaz iftar buluşmalarına ev sahipliği yapıyor. Geleneksel yemeklerin modern dokunuşlarla harmanlandığı ve dört dörtlük bir uyum içinde sunulan menülerle iftar saatleri şölene dönüşüyor.

Rezervasyon İçin: 0212 305 10 00

Develi Restoran Ataşehir

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

İlk şubesi Antep’te kurulan Develi Restoranlarının, bugün İstanbul içinde Florya’dan Tuzla’ya kadar pek çok şubesi bulunuyor. Gaziantep mutfağının yanı sıra Ege, Akdeniz ve Orta Anadolu yörelerinden da farklı tatlar sunan Develi Kebap’ın her şubesinde farklı iftar menüleri bulunuyor.

Ataşehir’de yer alan restoranın, ara sıcaklarıyla zenginleştirilmiş iftar menüsü kişi başı 200 TL

Rezervasyon için: 0216 575 6868

The Ritz-Carlton, Istanbul

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

The Ritz Carlton, Istanbul’un “doğadan masaya” konsepti ile mevsimin en taze ve doğal ürünlerini şeflerin eşsiz yorumlarıyla buluşturan restoranı Atelier Real Food, Ramazan ayının geleneksel iftar sofralarını, Boğaz manzarasının eşlik ettiği bir ziyafete dönüştürüyor.

Ramazan ayı boyunca iftar büfesi kişi başı 195 TL, 0 – 6 yaş arası çocuklara ücretsiz, 6 – 12 yaş arasına %50 indirimli fiyatla sunuluyor.

Ayrıca Ramazan ayı boyunca her bir iftar menüsünden elde edilen gelirin 5 TL’si “Rehber Köpekler” derneğine bağışlanacak.

Rezervasyon İçin: 0212 334 41 88

Renaissance Polat İstanbul Hotel

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Renaissance Polat spesiyalleri, geleneksel tatlıları ve şerbetleriyle, huzur veren fasıl eşliğinde eşsiz Ramazan sofraları sizleri bekliyor. Zengin açık büfesi, ateşte çağ kebabı, deniz manzarası, canlı fasıl müziği ve terası ile Daphne Restaurant & Grill İstanbul’un en özel iftar mekanlarından.

Ayrıca Ramazan ayı boyunca Polat Patisserie; spesyalitesi güllacı, geleneksel Türk tatlılarını, lokum, şekerleme ve çikolataları beğeninize sunmaya devam ediyor.

Daphne Restaurant&Grill’de açık büfe iftar kişi başı 175 TL. Toplu iftar davetleriniz için de en uygun menü ve fiyat alternatiflerini seçebilirsiniz.

Rezervasyon İçin: 0212 414 18 00

Hacı Abdullah Lokantası, İstanbul

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Tarihi 1800’lere dayanan, geleneklerini “Ahilik Teşkilatı’nın” bir vesikası olarak tanımlayan Hacı Abdullah Lokantası, müşterilerine Osmanlı saray mutfağının lezzetlerinden oluşan bir iftar sofrası sunuyor. Ana yemek tercihine göre iki farklı iftar menüsü bulunuyor. Her iki menü de birbirinden güzel iftariyeliklerin yanı sıra ara sıcak ve tatlı çeşitleri içeriyor.

Ana yemek seçeneği dana eti olan menü kişi başı 150 TL iken, kuzu etli menü kişi 175 TL

Rezervasyon için: 0212 353 63 80

Shangri-La Bosphorus, İstanbul

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Muhteşem Boğaz manzarası ve ayrıcalıklı servis anlayışı ile misafirlerine her zaman keyifli anlar yaşatan Shangri-La Bosphorus, İstanbul; bu Ramazan sevdikleri ile birlikte unutulmaz dakikalar yaşamak isteyen misafirlerini IST TOO Restoran’ın her damak tadına hitap eden, zengin iftar büfesiyle ağırlıyor. Lezzet tutkunlarını, uluslararası gurme kültürlerin farklı tatları ile buluşturan IST TOO’nun Ramazan’a özel hazırladığı iftar büfesinde, çorba çeşitlerinden zeytinyağlılara, pidelerden et yemeklerine kadar iştah kabartan ve sofralara lezzet katan birçok seçenek yer alıyor.

Ramazan’a özel açık büfe iftar menüsü kişi başı 249 TL

Rezervasyon İçin: 0212 275 88 88

Beyti, İstanbul

İstanbul’un En Lezzetli İftar Menüleri - 2019

Bir kebap çeşidine ismini veren ilk ustalardan olan Beyti Güler önderliğinde kurulmuş restoran Beyti, bu ramazanda da misafirlerine oldukça dolu bir iftar menüsü sunuyor. 15 farklı çeşit tatlının yer aldığı menüde, birbirinden lezzetli ızgara çeşitlerinin yanı sıra, limitsiz ayran, meşrubat ve çay servisi de bulunuyor.

Ramazan ayı boyunca sunulacak bu menü kişi başı 270 TL

Rezervasyon için: 0212 663 2990

Zeynep Ülgen
Zeynep Ülgen Tüm Yazıları