preloader

Boğaz’ın En Yenisi Ringa Seafood Restaurant

29.08.2019
Boğaz’ın En Yenisi Ringa Seafood Restaurant

Yazı Boyutu:

Boğaz’ın yeni adresi Ringa, özenli mezeleri, çiğ balık seçkisi ve balık sunumları kadar, konforlu oturma düzeniyle de mutlu eden taptaze bir enerjiye sahip.

Boğaz’da balık keyfi İstanbul’un olmazsa olmazı ama deniz manzarası için kötü servise ödenecek yüksek fiyatlar giderek daha çok insanı caydırıyor. Birkaç köklü adres dışında balığı ve deniz ürünlerini hakkını vererek pişiren, yanına özenle hazırlanmış mezeler hazırlayan, servis kalitesiyle mutlu eden bir yer bulmak mücevher bulmaktan farksız.

Boğaz’ın En Yenisi Ringa Seafood Restaurant

Kuruçeşme’de birbirinden farklı birkaç konsepti birleştiren Oligark’ın içinde açılan Ringa Seafood Restaurant, dertlerimize derman olmaya gelmiş taptaze bir mekân. Boğaz’ın tüm renklerine hakim nefis bir gün batımı yakalayabileceğiniz Ringa, konuklarını sık sık deniz ürünleri tatmakla barıştırmakta ve ayrıcalıklı seçenekler sunmakta oldukça iddialı.

Boğaz’ın En Yenisi Ringa Seafood Restaurant

{771670}

Menüden seçtiklerimiz

Ringa’nın soğuk ve sıcak mezeleri, ara sıcakları kadar çiğ balık ve mevsim balıkları seçenekleri de kuvvetli alternatiflerle donatılmış. Soğuk mezelerden avokadolu peynir, balık tarama, tütsülenmiş uskumru, çemenli balık pastırma öne çıkanlar. Ara sıcaklardan deniz börülceli deniz tarağı en sevindiren seçenek çünkü başka yerde bulabilmek kolay değil. Baklava hamurunda deniz mahsüllü börek ise müdavimlerin favorisi.

Boğaz’ın En Yenisi Ringa Seafood Restaurant

{772036}

Çiğ balık aşkına

Ringa’nın çiğ balık seçkisi şehrin en iyileri arasına üst sıradan girecek zenginlik ve lezzette. Genelde restoran menülerinde bulmak mümkün olmadığı için her seçenekten sipariş verip paylaşmak iyi fikir. Zencefilli ve taze baharatlarla tatlandırılmış çiğ barbun, kekik yağı ile tatlandırılmış karides ve somon marine ayrıca kabuklu deniz ürünlerinden çin vongole, çiğ istiridye, ıstakoz, mavi yengeç seçenekler arasında. Bir akşam sadece deniz ürünlü makarnalarına şans vermek için de uğrayabilirsiniz. Akdeniz, Karadeniz ve Ege denizlerinden tedarik edilen mevsim balıkları usulüne uygun pişiyor. Üzerine spesiyalleri leblebi tatlısını denemeyi atlamayın. Mavi beyaz renkler ve taş duvarlar hakim Ringa, denizi kucaklayan konumu kadar rahat ve konforlu oturma düzeniyle de mutlu ediyor.

Boğaz’ın En Yenisi Ringa Seafood RestaurantKuruçeşme Mah. Muallim Naci Caddesi, No: 58, Beşiktaş; 0532 066 03 03

Gaye Şahin
Gaye Şahin Tüm Yazıları